Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Spotkanie autorskie z Agnieszką Lingas-Łoniewską

W poniedziałek, 6 listopada 2016 roku w murach gniewskiej książnicy gościła wrocławska pisarka, autorka ponad 20 już powieści, Agnieszka Lingas-Łoniewska Pisarka zwana przez swych czytelników „Dilerką Emocji”. Jej książki nie zalegają na bibliotecznych półkach, również w Gniewie!

Podczas spotkania autorka opowiadała ciekawe, często zabawne historie dotyczące powstawania jej książek oraz swojego debiutu literackiego w 2010 r., którym jest książka "Bez przebaczenia". Opowiedziała jak wygląda jej życie po tym, gdy porzuciła posadę dyrektor w korporacji i poświęciła się całkowicie pisaniu. Mówiła o pracy nad każdym z tytułów, kreowaniu postaci i zbieraniu materiałów, co często wymaga konsultacji detali akcji ze specjalistami różnych dziedzin czy grup społecznych. - Pisząc ostatnią z książek „W szponach szaleństwa” musiałam wejść w środowisko subkultury skinheadów, bardzo zróżnicowanej i zamkniętej grupy. Innym razem składałam broń, czy odbyłam walkę bokserską. (..) Wszystko po to, aby wiarygodnie odwzorować dane sytuacje w książkach. – mówiła pisarka. Jednakże tematem przewodnim wszystkich utworów jest wątek miłosny, który urzeka czytelnika odmiennym klimatem. Niekiedy odrobiną kryminału, innym razem dramatu, czy sensacji, a ostatnio sporą dawką thrillera. Sukces tych powieści autorka zawdzięcza swojej nieskończonej wyobraźni, która zdecydowanie ułatwia jej pisanie. Na zakończenie, zgromadzona publiczność miała możliwość porozmawiania z pisarką, zdobycia autografu, czy zrobienia sobie wspólnego zdjęcia. W podziękowaniu, w ramach promowanej przez Agnieszka Lingas-Łoniewską akcji „karma zamiast kwiatka”, autorka otrzymała od gniewian karmę dla zwierząt, która powędruje do czworonogów ze schroniska.

Organizatorami spotkania byli Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Gniewie oraz działający przy niej Dyskusyjny Klub Książki.

Wydarzenie dofinansowano ze środków Instytutu Książki.

Data publikacji: 2017-11-07 13:36
  • Spotkanie autorskie
  • Spotkanie autorskie
  • Spotkanie autorskie
  • Spotkanie autorskie
  • Spotkanie autorskie
  • Spotkanie autorskie

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.