Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Wieści z SP 1

Przedstawiamy Państwu wiadomości nadesłane ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Tym razem uczniowie m.in. świętowali odzyskanie przez Polskę niepodległości, poznawali przyrodę i przekonywali się, że matematyka wcale nie musi być nudna.

1.
Z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości, dla starszych uczniów Szkoły Podstawowej im Jana III Sobieskiego  klasa V b z wychowawczynią H. Pietrusińską przygotowała montaż słowno – muzyczny. W jego trakcie w formie animacji przedstawiono również  film „Historia Polski”. Uczniowie mieli możliwość obejrzeć  jak  zawsze pięknym krajem była nasza ojczyzna i jak wielu naszych przodków przelało krew aby była ona wolna. W trakcie tej uroczystości wszyscy obecni mieli również  okazję zaśpiewania wspólnie  patriotyczne pieśni. Pani dyrektor Hanna Sobierajska w kilku słowach skierowanych do uczniów  podkreśliła, że o wolność należy dbać, zabiegać o nią bo nie jest dana nam raz na zawsze. A my żyjąc w wolnym, spokojnym kraju powinniśmy z tego się cieszyć i to szanować.

2.
Od października w Szkole Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w sali doświadczania świata odbywają się zajęcia, w których uczniowie mogą doskonalić kompetencje kluczowe. Obecnie duże trudności sprawia dzieciom komunikowanie się, nawiązywanie kontaktów. Nie radzą sobie z rozwiązywaniem problemów wynikających z różnych sytuacji szkolnych, ze znalezieniem przyjaciela, wspólnym spędzaniem czasu wolnego. -Wychodząc naprzeciw problemom, zapraszam do korzystania z zajęć, które prowadzi wyspecjalizowany nauczyciel/terapeuta, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się (605-178-902). Zajęcia odbywają w czwartki po południu- zachęca K. Cieszyńska z SP1.

3.
Grupa młodych badaczy uczęszczająca na zajęcia rozwijające z przyrody realizowane w ramach projektu współfinasowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020 „Dziecko najlepsza inwestycja”, nieustannie poszukuje nowych wiadomości i zdobywa kolejne umiejętności. Tym razem wizyta w sklepie ze środkami czystości pozwoliła dociekliwym przyrodnikom na pozyskanie informacji o środkach czystości i detergentach – związkach, które stanowią aktywny ich czynnik. „Badacze przyrody” już wiedzą, że płyny, proszki pomagają w dbaniu o higienę własnego ciała oraz zachowaniu czystości najbliższego otoczenia, jednakże należy właściwie z nimi postępować. Poznane piktogramy, które widnieją na opakowaniach, zapewne uwrażliwią uczniów na zachowanie szczególnej ostrożności w czasie stosowania środków czystości. Szerokie spektrum zdobytej wiedzy o detergentach, pozwoliło także na przeprowadzenie nietypowych eksperymentów, w które z wielkim zapałem zaangażowali się wszyscy pasjonaci przyrody grupy projektowej.

4.
We wtorek uczniowie klasy IIIb i IIId wzięli udział w wyjątkowej lekcji pt. „Rycerz i jego czasy”. Zajęcia poprowadził wielki pasjonat historii pan Jacek Ordowski. Dzieci z wielkim zaangażowaniem brały udział w tym niecodziennym spotkaniu. Poznały cechy prawdziwego rycerza i mogły przekonać się jak ciężka jest zbroja. Damy dworu zaprezentowały piękny taniec. Uczniowie dziękują panu Jackowi Ordowskiemu i firmie „Apis” za mile spędzony czas.


5.
Uczniowie klasy 4B mieli okazję przekonać się, że matematyka wcale nie musi być nudna i przydaje się w życiu codziennym. Otóż lekcja ta odbyła się w ... Netto! Przed wizytą w sklepie uczniowie zapoznali się z kartami pracy, które mieli wypełnić. Ile trzeba zapłacić za 2 kg bananów lub za najtańszy jogurt? Co jest droższe - ketchup Mc Donald's czy ketchup Pudliszki? Na te i inne pytania uczniowie szukali odpowiedzi na regałach sklepowych. Po uzupełnieniu kart pracy była też chwila na małe zakupy i obliczenia - czy starczy mi na jeszcze jednego wafelka czy już nie? Nauczyciele mają nadzieję, że ta niecodzienna lekcja podobała się uczniom i zachęci ich do uczenia się matematyki.

Data publikacji: 2017-11-13 12:34
  • Wieści z SP 1
  • Wieści z SP 1
  • Wieści z SP 1

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.