Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Ognisko Patriotyzmu w gogolewskiej podstawówce

Uroczystą mszą świętą, patriotycznym montażem słowno-muzycznym i wspólnym śpiewem pieśni żołnierskich uczniowie i nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich  im. Świętych Dzieci z Fatimy oraz mieszkańcy Gogolewa uczcili 99. Rocznicę Odzyskania przez Polską Niepodległości.  Ognisko Patriotyzmu zorganizowane zostało w czwartek, 9 listopada.

Uroczyste świętowanie rozpoczęło się w czwartkowe popołudnie, 9 listopada podczas mszy św., ks. Janusz Wachowski mówił m.in., że  to dzięki bohaterskim obrońcom naszej ojczyzny możemy dziś głośno mówić i modlić się po polsku. Przypomniał również, że wolność należy szanować. -Wolność nie została nam dana na zawsze, musimy o nią dbać- mówił duchowny.

Po  św., przy ognisku, wspominano czas zaborów i  I Wojny Światowej. Montaż słowno-muzyczny przygotowała klasa VI. Sylwetkę marszałka Józefa Piłsudskiego i polską drogę do wolności przybliżył pan Maciej Schultz, nauczyciel historii w gogolewskiej placówce.

 -Kochajmy nasz kraj, szanujmy dobro wspólne, uczmy się. Niech sprawy Polski nie będą nam obce – z takim apelem zwróciła się do współczesnej młodzieży Wiktoria Rezmer z kl. VII. Każda klasa zaprezentowała się w wybranym utworze patriotycznym. Nagrodzono laureatów konkursu  plastycznego „Polska-moja Ojczyzna”. Po części oficjalnej, zgromadzeni przy ognisku, piekąc kiełbaski, wspólnie śpiewali znane pieśni patriotyczne.

W wieczornej ciszy  echem odbijały się słowa „ Roty”, „ Legionów” czy „ Pierwszej Brygady”. To spotkanie pokazało, że Polacy potrafią i chcą być patriotami i z należytym szacunkiem świętują ważne uroczystości.

Przedsięwzięcie dofinansowane ze środków Gminy Gniew. 

Data publikacji: 2017-11-15 10:18
  • Ognisko Patriotyzmu w gogolewskiej podstawówce
  • Ognisko Patriotyzmu w gogolewskiej podstawówce
  • Ognisko Patriotyzmu w gogolewskiej podstawówce

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.