Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Wieści z SP 1

Przedstawiamy Państwu wiadomości nadesłane ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Tym razem uczniowie m.in. zajmowali się jesienną modą, uczyli się jak bezpiecznie korzystać z internetu i odwiedzili Filharmonię Bałtycką.

1.
W ramach projektu „Dziecko najlepsza inwestycja” w Szkole Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie kolejny rok trwają zajęcia terapii indywidualnej. Mają one na celu pomaganie tym uczniom, którzy borykają się z dużymi trudnościami w nauce czytania i pisania. Umiejętności te, to podstawowe kompetencje człowieka, który chce osiągnąć sukces osobisty i zawodowy, stąd niezwykle ważna jest pomoc tego rodzaju. Praca oparta jest na indywidualnych programach terapeutycznych, a dzięki doświadczeniu, różnorodności metod oraz bardzo dobremu wyposażeniu szkoły w różnego rodzaju pomoce przynosi efekty

2.
Uczniowie klas IIIa i IIIe na zajęciach edukacji technicznej pod opieką p. M. Dziki oddali się marzeniom. Każdy zamykając oczy myślał, że jest wielkim projektantem mody. Prace, które powstały w ten sposób  to były kreacje dla pani Jesieni. -W czasie oceny projektów doszliśmy do wniosku: że na pewno niejedna mama, a może któraś z pań nauczycielek, chciałyby mieć takie sukienki. Piękne kolory jesiennych liści rozświetliły szkolny korytarz- opowiada o zajęciach M. Dziki.

3.
10 listopada uczniowie klas VI mieli okazję uczestniczyć w warsztatach dotyczących cyberprzemocy.
Cyberprzemoc to przemoc polegająca na nękaniu, straszeniu i szantażowaniu ludzi z wykorzystaniem internetu i narzędzi elektronicznych przy wysokim poziomie anonimowości sprawcy. Według wyników badań przeprowadzonych przez Fundację Dzieci Niczyje z 2007 roku wynika, że 52% młodych ludzi w wieku 12–17 lat miało do czynienia z przemocą werbalną w internecie, a 16% doświadczyło szantażowania i straszenia. Celem warsztatów było uwrażliwienie uczniów na skalę problemu oraz wypracowanie z nimi zasad bezpiecznego i kulturalnego korzystania z sieci.
Projekt został sfinansowany ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gniewie.

4.
13 listopada klasy IVA i VA uczestniczyły w koncercie poświęconemu dziejom dawnego Gdańska. Artyści przybliżyli uczniom historię miasta w czasach świetności. To handel morski i przynależność do Hanzy uczyniło miasto wielkim. Miasto Neptuna stało się zamożnym, toteż mieszkańcy biesiadowali często, a towarzyszyły im muzyka i taniec. Dwór Artusa był miejscem spotkań nie tylko handlowych, ale także towarzyskich. Ówcześni gdańszczanie otwarci na świat nie rezygnowali z dworskich rozrywek. Tańczono dostojną pawanę, która przywędrowała z Hiszpanii, galiardę, voltę oraz szereg innych tańców, których układy choreograficzne zaprezentowano przy akompaniamencie instrumentów dętych blaszanych. Taniec był lubianą formą rozrywki, ale była to też jedna z podstawowych umiejętności, której nie wypadało nie znać. Nazwy ulic Igielnicka, Piwna - dzieje miasta opowiedziane muzyką i tańcem sprawiły, że historia ożyła na nowo. Nie zabrakło też lwów gdańskich.

5.
We wtorek, 14 listopada, podczas edukacji technicznej, uczniowie z klasy III c robili sałatkę jarzynową. Zajęcia odbyły się w ramach programu "Warzywa i owoce w szkole", który propaguje zdrowy sposób odżywiania. Po przygotowaniu klasy i umyciu rąk, wszyscy z zapałem obierali, kroili i mieszali swoje składniki. Przy dzielnym wsparciu mam, które przybyły do pomocy, wykonanie sałatek poszło bardzo sprawnie.-Na koniec odbyła się degustacja, wszystkie sałatki były pyszne! Bardzo dziękuję przybyłym Mamom za pomoc i wsparcie- podsumowuje akcję Mariola Górska

6.
Klasa VId nawiązała współpracę z Zespołem Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Małopolskim. Gniewscy uczniowie realizują z tamtejszą klasą wymianę listów w języku angielskim (drogą tradycyjną). „Welcome letters”, czyli listy powitalne dotarły do Gniewu 7 listopada. -Ach, jakież to było doświadczenie! Czerwone policzki i dreszczyk emocji, których doznali uczniowie były nie do opisania!
Po odczytaniu listów, szybciutko zabraliśmy się do pracy. Opisaliśmy siebie, nasze rodziny i miasto. Teraz z niecierpliwością czekamy na listonosza…- opowiada A. Dłużewska.

Data publikacji: 2017-11-20 09:47
  • Wieści z SP 1
  • Wieści z SP 1
  • Wieści z SP 1

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.