Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Zajęcia z robotyki skradły serca przedszkolaków

Przedszkolaki z Bajecznej Krainy od września biorą udział w kolejnej edycji zajęć z robotyki. Dzieci z zapałem poznają możliwości robotów Dash i Dot. Wykorzystując tablety sterują robotami, sprawiają, że roboty wydają dźwięki, zmieniają kolor oczu czy brzucha, a także nagrywają własny głos.

Na każdych zajęciach na małych inżynierów czeka nowe wyzwanie. Jednego razu ich robot jest kelnerem, drugiego magazynierem, a innym razem Dash postanawia posprzątać swoją wyspę. Z zajęć na zajęcia, dzieci z coraz większą śmiałością ,,poruszają się” w aplikacji ,,Go”. W niedługim czasie grupa starszaków rozpocznie kolejny etap edukacji w aplikacji ,,Blockly”, w której sami będą programować roboty. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się również samodzielne budowanie konstrukcji z wykorzystaniem klocków Lego We Do. Zajęcia te są tym bardziej ciekawe, ponieważ stworzone konstrukcje dzieci wprowadzają w ruch po uprzednim ich zaprogramowaniu. Przedszkolaki dowiadują się zatem czym jest programowanie i co to jest język programowania. Mali inżynierowie poznają również podstawowe elementy mechaniki takie jak: osie, przekładnie, silniki czy czujniki. Praca z klockami rozwija dziecięcą kreatywność, wyobraźnię przestrzenną, zdolności manualne oraz umiejętność logicznego myślenia i planowania. Dzięki nauce programowania dzieci nabierają odwagi do eksperymentowania, do analizowania i rozbijania dużych problemów na małe, które można krok po kroku rozwiązać. Podczas zajęć z robotyki dzieci mają zapewnioną świetną zabawę, a przy tym naprawdę wiele się uczą.

Data publikacji: 2017-11-22 10:16
  • Zajęcia z robotyki skradły serca przedszkolaków
  • Zajęcia z robotyki skradły serca przedszkolaków
  • Zajęcia z robotyki skradły serca przedszkolaków

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.