Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

W śnieżnej kuli

Wczoraj, 6 grudnia z okazji dnia Świętego Mikołaja przedszkolaki z PSP SPSK w Gogolewie wraz z klasą pierwszą wyruszyły na wycieczkę do Kwidzyna. Celem wyprawy było spotkanie mikołajkowe pod tytułem „Świat zamknięty w śnieżnej kuli”. Maluchy przeniosły się razem do magicznego świata – zimowego miasteczka, w którym trwają przygotowania do Świąt.

W bajkowej scenerii towarzyszyły im myszka Minnie, bałwan Olaf z Krainy Lodu oraz Elf Gerard, które poprzez zabawę wprowadzały świąteczną atmosferę. Na początku obejrzano spektakl oparty o motywy z „Opowieści Wigilijnej” Charlesa Dickensa, dzieci poznały w nim dziewczynkę o imieniu Eliza, która za sprawą magii świąt odkryła jaką moc ma otaczanie się życzliwymi ludźmi, pomaganie oraz obdarowywanie innych.

Następnie czekały dzieci ciekawe wyzwania plastyczne oraz kulinarne, m.in. wykonanie domków z piernika oraz ozdabianie skarpety świątecznej. Aż w końcu pojawił się on, długo wyczekiwany przez wszystkich gość – Święty Mikołaj. Wszystkie dzieci bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę, ale w końcu również uśmiech. Maluszki i starszacy z radością zaśpiewali wcześniej przygotowaną piosenkę, rozmawiały z Mikołajem, opowiadały o zabawach w przedszkolu i oczywiście chwaliły się, że są bardzo grzeczne. Św. Mikołaj, słysząc takie wieści, obdarował każdego świątecznymi słodkościami oraz dyplomem grzecznego dziecka. Dzieci, korzystając z okazji zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie i zamawiały u mikołaja prezenty pod choinkę.

Dopełnieniem naszej ekspedycji były zabawy na konstrukcji rekreacyjno – zabawowej. Po dniu pełnym wrażeń wszyscy z uśmiechem na twarzy wrócili do przedszkola

Data publikacji: 2017-12-07 11:14
  • W śnieżnej kuli
  • W śnieżnej kuli
  • W śnieżnej kuli
  • W śnieżnej kuli
  • W śnieżnej kuli
  • W śnieżnej kuli

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.