Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Gniewscy wolontariusze docenieni w powiecie

W piątek, 8 grudnia w Zespole Szkół w Morzeszczynie, odbyła się 9. Powiatowa Gala Wolontariatu, na której nagrodzono najaktywniejszych społeczników z Powiatu Tczewskiego. Wśród laureatów nie zabrakło oczywiście gniewian.

Podczas tegorocznej gali przyznano nagrodę główną w kategorii „Firma przyjazna społeczności lokalnej”, aż dwa wyróżnienia specjalne w kategoriach „Inicjatywa społeczna roku” i „Wolontariusz roku” oraz wyróżnienie w kategorii „Grupa Wolontariuszy”.

W imieniu firmy Mikrostyk, statuetkę odebrał Łukasz Ogonowski, prezes Stowarzyszenia Centrum Aktywnych – Gniew. Od kilku lat firma ta coraz częściej obecna jest w życiu społecznym. Finansowo wspiera gminne organizacje pozarządowe oraz projekty realizowane przez Samorząd Gminy Gniew, włącza się również w akcje charytatywne, wspierając między innymi Rodzinny Dom Dziecka. Dużym krokiem w kierunku współpracy zakładu z lokalną społecznością, było powstanie w tym roku z inicjatywy zakładu partnerstwa INNO-GNIEW. Spółka razem ze Stowarzyszeniem Centrum Aktywnych – Gniew utworzyła lokalny fundusz grantowy i zorganizowała konkurs na innowacyjne pomysły w dziedzinie edukacji, sportu, kultury czy opieki społecznej. Dzięki przekazanemu Nieformalnej Grupie Aktywnych z Jelenia grantowi na projekt „Robotyka w Gminie Gniew”

Wyróżnienie specjalne w kategorii „Inicjatywa społeczna roku”  otrzymał cykl akcji charytatywnych na rzecz Klaudii Jabłońskiej „Anioły Klaudii”. Bez wątpienia inicjatywa ta stała się symbolem jedności mieszkańców gminy Gniew, pokazała, że razem można więcej i wytyczyła szlak dla innych podobnych przedsięwzięć. Akcja ta trwała ponad pół roku, a dzięki zebranym środkom dziewczynie udało się wrócić do zdrowia, mogła opuścić specjalistyczny ośrodek i dziś jest już w domu ze swoją rodziną. Co najważniejsze w pomoc dziewczynie zaangażowały się osoby bliskie, jak i takie, które wcześniej całkowicie jej nie znały. Nagrodę odebrał pan Dariusz Kijewski, jeden z koordynatorów akcji. – W imieniu Klaudii i całej rodziny serdecznie dziękuję wszystkim ludziom dobrej woli, którzy zaangażowali się w akcję „Anioły Klaudii”. Jestem pewien, że gdy tylko nadarzy się kolejna okazja, będę pomagał. Jeszcze raz dziękuję! – mówił pan Dariusz.

Kolejne wyróżnienie specjalne odebrała pani Regina Łabuńska, osoby czynnie zaangażowanej w działalność kulturalną miejskiej biblioteki,  oraz poświęcającej na rzecz potrzebujących, wolontariuszki opiekuńczej w gniewskim Domu Pomocy Społecznej. Panią Reginę cechuje wielka otwartość na potrzeby drugiego człowieka, oprócz serca i ogromnej życzliwości ofiaruje podopiecznym to, co najcenniejsze - swój czas.

W kategorii „Grupa wolontariuszy roku” wyróżnienie otrzymało Stowarzyszenie Gniewski Uniwersytet Trzeciego Wieku, tj. mistrzowie integrowania społeczeństwa. Promują zdrowy styl życia, pracują na rzecz ochrony środowiska oraz skupiają się na rozwoju kulturalnym gniewian. Realizatorzy wielu projektów, takich jak:  : „Rowerem po Ziemi Gniewskiej w wersji light”, „Gniew kupieckim szlakiem” oraz najnowszym „Gniewskie opowieści, czyli o czym szumią stare drzewa”.  

Warto nadmienić, że podczas Gminnej Gali Wolontariatu w Morzeszczynie, nagrodę w kategorii Animator roku 2017 otrzymał mieszkaniec Szprudowa, Sebastian Szymański, którego praca na morzeszczyńskim Orliku często wykracza poza ramy jego obowiązków. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

Data publikacji: 2017-12-11 13:35

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.