Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Burmistrz podpisała umowę na dofinansowanie projektów rewitalizacji

Gniew, Malbork, Nowy Staw. To tylko niektóre z miast, w których śródmieścia wypięknieją, a mieszkańcy będą mieli dostęp do szerokiej oferty edukacyjnej i społecznej. Marszałkowie Mieczysław Struk i Wiesław Byczkowski, 18 grudnia w  Gdańsku podpisali z samorządowcami z Gniewu, Malborka, Starogardu Gdańskiego, Czarnego, Kwidzyna, Miastka i Nowego Stawu umowy na dofinansowanie projektów rewitalizacji.

Rewitalizacja miast

– Rewitalizacja to wielki projekt, nie tylko infrastrukturalny, ale również społeczny. Te działania, które właśnie dziś dofinansowujemy, przyczyniają się do rozwoju społecznego i gospodarczego naszych małych, pomorskich ojczyzn oraz znacząco poprawiają warunki życia – mówił Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. W ramach prac remontowane będą zabytkowe budynki publiczne, a także komunalne budynki mieszkalne. Zmieni się również wygląd placów, ulic i parków. Podejmowane będą również działania o charakterze społecznym i integracyjnym. Powstaną centra wsparcia rodzin oraz placówki wsparcia dziennego. – W tych instytucjach pracownicy socjalni, pedagodzy psychologowie i nauczyciele będą pomagać dzieciom z ubogich rodzin w nauce. Przewidziana jest też szeroka oferta edukacyjna i artystyczna. Wsparcie uzyskają seniorzy, którzy będą mogli uczestniczyć w zajęciach sportowych oraz w kursach komputerowych – dodał marszałek.

Co i gdzie?

Projekty będą realizowane w ośmiu miejscowościach. W Malborku zagospodarowane zostaną podwórka oraz przestrzenie zielone. W śródmieściu powstanie ścieżka historyczna. W starej wieży ciśnień będzie placówka wsparcia dziennego oraz punkt pracy streetworkerów. Z kolei w Czarnem całkowicie przebudowany zostanie plac Wolności. Pojawią się nowe elementy małej architektury oraz zieleń. Również w tym mieście powstanie centrum wsparcia rodziny i dziecka. Kwidzyn także wzbogaci się o placówkę wsparcia dziennego, gdzie realizowane będą projekty indywidualnego wsparcia dla dzieci i młodzieży. W dwóch parkach uporządkowana zostanie zieleń i zamontowane będzie nowe oświetlenie.

W Gniewie wybudowany zostanie taras widokowy i centrum wsparcia rodziny. Niektóre ulice na terenie śródmieścia będą miały nową nawierzchnię i oświetlenie. W Miastku rozbudowany zostanie system miejskiego monitoringu. Wyremontowane zostaną również budynki, w których powstanie centrum usług społecznych.

Odnowione zostanie śródmieście Starogardu Gdańskiego. Powstanie nowy deptak, rozszerzona będzie oferta edukacyjna w placówce wsparcia dziennego. W Nowym Stawie odnowiony zostanie park nad rzeką Świętą, a wiele ulic zostanie wyremontowanych. W centrum wsparcia rodziny działać będą kluby zainteresowań i edukacyjne.

Miliony złotych

Łączna wartość podpisanych umów to ponad 76 milionów złotych. –  Na dofinansowanie tych projektów z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 przeznaczymy ponad 51 milionów złotych – poinformował marszałek Struk.  To duża kwota, ale na tym nie koniec. Już za kilka dni podpisane będą następne umowy na rewitalizacje w Kościerzynie, Debrznie, Chojnicach, Czersku i Skarszewach.

Źródło: www.pomorskie.eu
Fot. Aleksander Olszak/UMWP

Data publikacji: 2017-12-19 14:45
  • Podpisanie umów rewitalizacyjnych
  • Podpisanie umów rewitalizacyjnych
  • Podpisanie umów rewitalizacyjnych
  • Podpisanie umów rewitalizacyjnych

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.