Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Wieści z SP1

Przedstawiamy Państwu wiadomości ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Tym razem uczniowie m.in. przygotowali zdobywali kosmos oraz uczyli się właściwych postaw i nawyków bezpiecznego zachowania się na drodze jako rowerzyści.

PRZYRODNICY ZDOBYWAJĄ KOSMOS

„Badacze przyrody” – grupa realizująca zajęcia w ramach projektu unijnego „Dziecko najlepsza inwestycja” zafascynowała się kosmosem. W trakcie 2–godzinnego spotkania dostarczona została uczestnikom porcja interesujących wiadomości o wszechświecie, planetach naszego Układu Słonecznego, kometach i gwiazdach. Młodzi przyrodnicy zadawali niekończące się pytania: Czy wszechświat kiedyś przestanie istnieć?, Ile jest gwiazd?, Jak gorąco jest na Słońcu? itp. Zdobytą wiedzę o kosmosie uwieńczyli eksperymentem z tzw. „żywymi zapałkami”, które samoistnie tworzyły im gwiazdki - niestety nieświecące. Dzięki tego typu zajęciom uczniowie poznają nie tylko tajemnice życia na Ziemi, ale mają również możliwość zgłębić wiedzę o ogromnej przestrzeni - jaką jest wszechświat.

M. Fandrejewska

BEZPIECZNY ROWERZYSTA

Rządowy program „Bezpieczna +” 20 grudnia ponownie zawitał do Szkoły podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. W celu poprawy bezpieczeństwa uczniów, zarówno w szkole, jak i poza nią, uczniowie klas piątych tym razem ćwiczyli umiejętności zachowania się na drodze podczas jazdy jednośladem – rowerem. Z wykorzystaniem zakupionych, wybranych elementów, tzw. „mobilnego miasteczka rowerowego” piątoklasiści kształtowali właściwe postawy i nawyki bezpiecznego zachowania się jako rowerzyści – tj. użytkownicy dróg publicznych.

M. Fandrejewska
K. Hejnowska
B. Gacek-Pek

Data publikacji: 2017-12-27 10:09
  • Wieści z SP1
  • Wieści z SP1
  • Wieści z SP1
  • Wieści z SP1
  • Wieści z SP1
  • Wieści z SP1

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.