Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

W bożonarodzeniowym klimacie

Tegoroczne jasełka w Opaleniu przygotowała klasa III a gimnazjum. Godziny prób, godziny przygotowań, ale efekt zaskoczył wszystkich. Do tradycyjnych jasełek zostały wprowadzone elementy nowoczesności, czyli filmu, co spowodowało, że przedstawienie nabrało innych kształtów i wywołało zdziwienie u widzów.

Z LOT-em w Nowy Rok

Zachęcamy państwa do zapoznania się z biuletynem informacyjnym Lokalnej Organizacji Turystycznej LOT Kociewie. Znaleźć tam można informacje zarówno o tym co było, jak i planach na najbliższy rok, w tym o rajdach terenowych, korowodzie i grze terenowej.

Turniej Świąteczny Tenisa Stołowego

W przeddzień świąt, 23 grudnia, rozegrano po raz kolejny Turniej Świąteczny Tenisa Stołowego. W rozgrywkach wzięły udział dzieci i młodzież w wieku od 6 do 18 lat. Dla niektórych był to pierwszy turniej, a wszyscy zostali podzieleni na kategorie wiekowe.

Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego

Izabela Grochocka uczennica Technikum w Gniewie otrzymała Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego. Uczennica wyróżnienie odebrała z rąk Krzysztofa Trawickiego, wicemarszałka województwa pomorskiego oraz Adama  Krawca, dyrektora departamentu edukacji i sportu.

Turniej Sylwestrowy im. Longina Nagórskiego

W piątek, 29 grudnia, kończąc sportowo rok kalendarzowy miłośnicy tenisa stołowego spotkali się na XXIII Turnieju Sylwestrowym. Zawody otworzyli Roman Dereszkiewicz i Bartosz Zabrocki. Na początku minutą ciszy została uczczona pamięć Longina Nagórskiego, człowieka który zapoczątkował rozgrywanie turniejów sylwestrowych w tenisie stołowym 23 lata temu. Od tego roku jest to również memoriał ku jego pamięci.

O możliwości pozyskania środków

W imieniu Punktu Informacyjnego w Malborku  zapraszamy wszystkich zainteresowanych na potkanie informacyjne "Wsparcie na założenie działalności gospodarczej oraz podnoszenie kwalifikacji zawodowych". Spotkanie odbędzie się w czwartek 11 stycznia 2018 r. w godz. 11:00 – 14:10 w Urzędzie Miasta Starogard Gdański, przy ulicy Gdańskiej 6 (sala konferencyjna nr 101).

Informacje od LGD

Przedstawiamy państwu newsletter Lokalnej Grupy Działania „Wstęga Kociewia”, a w nim m.in. informacje o naborach wniosków i lista podmiotów dofinansowanych. Zachęcamy do lektury.

Z życia ZS Opalenie

Zapraszamy do regularnego odwiedzania serwisu Zespołu Szkół im. J. Czyżewskiego w Opaleniu. Tam znaleźć można np. informacje o projekcie „Dziecko najlepsza inwestycja”, jasełkach i zajęciach rozwijających z matematyki.

Świąteczny koncert na zamku

Serdecznie zapraszamy na koncert chóru Cantores Minores. W repertuarze znajdą się polskie kolędy i pastorałki oraz piosenki świąteczne. Wstęp 10 zł, a środki zebrane podczas wieczoru przeznaczone zostaną na dalsze funkcjonowanie chóru. Zapraszamy w niedzielę (7 stycznia) o godz. 17.00 na zamek w Gniewie.

Muzyczny weekend w Piasecznie

Chór „Exaudi Deus” pod dyrekcją Krystiana Zimnego zaprasza na koncert w najbliższą sobotę (6 stycznia). Dzień później mieszkańcom Piaseczna zaprezentuje się natomiast zespół Cold Band. Oba wydarzenia rozpoczną się o godz. 18.00 w kościele pw. Narodzenia NMP, a podczas spotkań zbierane będą środki dla zmagającego się z chorobą siedemnastoletniego Filipa Korkowskiego. Zapraszamy.

Ogłoszenie burmistrza

Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2016 r. poz. 2147 z póź. zm), Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż w dniu 4 stycznia 2018 r. Zarządzeniem Nr 5/18 zatwierdzono wykazy: 

Informacja dla przedsiębiorców sprzedających alkohol

Działając w oparciu o art. 11¹ ust. 7 ustawy z dnia 26 października 1982 r, o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (j.t. Dz. U. Z 2016 r., z poz. 487 z późn. zm.) Burmistrz Miasta i Gminy Gniew przypomina wszystkim przedsiębiorcom posiadającym zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych o obowiązku składania oświadczeń o wartości sprzedażny napojów alkoholowych za rok 2017.

Oferta pracy - stanowisko elektryk

Spółka INWEST-KOM w Gniewie poszukuje kandydata na stanowisko elektryka do działu wodociągów i kanalizacji. Wymagane są: wykształcenie zawodowe kierunkowe tj. elektryk lub elektromonter, uprawnienia SEP, uprawnienia pomiaru „0”. Mile widziane jest również doświadczenie zawodowe kandydata. Podania o pracę oraz CV należy składać w formie pisemnej  w sekretariacie firmy lub na adres mailowy kontakt@inwest-kom.pl. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie pracodawcy.

Piłkarskie zmagania młodzieży

Zespół prowadzony przez Mateusza Watkowskiego, jesienią rozegrał dziewięć spotkań. Początek sezonu nie był zbyt udany dla młodych piłkarzy Sobieskiego. Terminarz sprawił, że pięć pierwszych potyczek to pojedynki z zespołami, które plasują się w górnej części ligowej tabeli. Wyjątek stanowi jedynie zespół z Ostaszewa, który na koniec jesieni znalazł się tuż za gniewskimi graczami.

Weekend pełen muzycznych wrażeń

Wprawdzie Boże Narodzenie już za nami, jednak klimat świąteczny jeszcze się utrzymuje. W domach nadal błyszczą bombki na choinkach, a zewnętrzne dekoracje upiększają niejedną posesję. Pomimo, że w tegoroczne święta zabrakło typowej, zimowej aury, artyści występujący podczas weekendowych koncertów, porwali swoimi występami widzów do świata, który może kojarzyć się z tym zamkniętym w szklanej kuli pozytywki. 

Ważne dla zarządców nieruchomości

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że zarządcy nieruchomości powinni przekazywać dane dotyczące czynszów najmu lokali mieszkalnych nienależących do publicznego zasobu mieszkaniowego do Urzędu Miasta i Gminy Gniew, w następujących terminach: za drugie półrocze roku kalendarzowego - do końca stycznia roku następnego. Dane należy przekazywać według wzoru stanowiącego załącznik do ogłoszenia.

Informacja o rozstrzygnięciu otwartego konkursu ofert

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje o rozstrzygnięciu otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego Gminy Gniew: "Działalność wspomagająca organizacje pozarządowe poprzez realizację w 2018 roku konkursu grantowego na oddolne inicjatywy mieszkańców Gminy Gniew". Szczegóły w załączniku.

Chór anielski zabrzmiał kolędą

W niedzielę, 7 stycznia o godz. 17:00 w zamkowej kaplicy dla tłumnie zebranej publiczności wystąpił chór Cantores Minores pod kierownictwem dyrygentki Izabeli Chyły. I tak w zamkowych murach rozbrzmiały anielskie głosy wyśpiewujące polskie kolędy i pastorałki oraz piosenki świąteczne. Śmiało można powiedzieć, że było to przepiękne podsumowanie całego roku ciężkiej pracy gniewskich artystek. Wszystkie występy nagradzano gromkimi brawami.

XIV Otwarte Mistrzostwa Gniewa w Tenisie Stołowym - zapraszamy!

W niedzielę, 21 stycznia o godzinie 9:30 w Hali Widowiskowo - Sportowej w Gniewie przy ul. Kusocińskiego 10, odbędzie się pierwszy Turniej Tenisa Stołowego z cyklu Grand Prix Gniewa 2018. Zapraszamy wszystkich głodnych sportowych wrażeń. Szczegóły w załączniku.

Osobowość Roku 2017 - oddaj głos na swojego kandydata

Zachęcamy do głosowania na Osobowość Roku 2017 Powiatu Tczewskiego. Wśród nominowanych znalazły się również znane osobowości z terenu miasta i gminy Gniew. Sprawdź, głosuj na: www.dziennikbaltycki.pl/plebiscyt/osobowosc-roku

Pelmed Gniewska Liga Futsalu - wyniki VI kolejki

W imieniu Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gniewie publikujemy sprawozdanie z ostatniego spotkania w ramach Gniewskiej Ligi Futsalu oraz terminarz kolejnych spotkań. Szczegóły w załączniku.

Ogłoszenie Burmistrza

Zgodnie z art. 35 ust.1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (tj. Dz. U z 2015 r. poz. 1774 z póź. zm.) Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż 8 stycznia 2018 r. Zarządzeniem Nr 6/18 zatwierdzono niżej wymieniony wykaz: „Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w trybie przetargowym” stanowiący załącznik nr 1 do w/w Zarządzenia.

Góra Grosza - podsumowanie akcji

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie dobiegła końca XVIII akcja Góra Grosza. Najpierw zbierano pieniążki do puszek, a później je liczono - grosz do grosza i uzbierało się tym razem aż 597,82 zł. Cała kwota (ważąca prawie 22kg!) została zapakowana w szkolnej świetlicy, a potem zaniesiona przez dzielnych mężczyzn z klasy VIa na pocztę.

Nabór wniosków w ramach Minigrantów 2018

Informujemy iż Stowarzyszenie CAG w ramach realizacji zadania: "Organizacja i upowszechnianie kultury w Gminie Gniew – wsparcie finansowe i organizacyjne oddolnych inicjatyw kulturalnych w 2018 roku” ogłasza nabór wniosków w ramach Minigrantów 2018. Prosimy o zapoznanie się z nowym regulaminem.

Gniewianin Królem Baśkarzy 2018

6 stycznia w Szemudzie odbył się turniej sportowy o tytuł Króla Baśkarzy, który rozpoczyna sezon 2018 na Kaszubach i w Polsce. Miło nam poinformować, że Królem baśkarzy na rok 2018 został Kazimierz Rajski z drużyny Hotel Zamek Gniew. Również turniej par wygrali gniewianie Grzegorz Dąbrowski i Kazimierz Rajski. Graczom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w tegorocznych rozgrywkach.

Spotkanie z pracodawcą Lacroix Electronics Kwidzyn

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z przedstawicielami firmy Lacroix Electronics Kwidzyn, który odbędzie się 16 stycznia w godz. od 9.00 do 12.00, w Sali Kameralnej biblioteki w Gniewie. Do udziału zachęcamy w szczególności poszukujących pracy mieszkańców gminy Gniew. Chętnych prosimy o zabranie ze sobą CV. Osoby, które chcą przygotować swoje CV mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy przy napisaniu i wydrukowaniu niezbędnych dokumentów w Młodzieżowym Centrum Kariery w Gniewie.

Sprawdź stan powietrza w Gniewie

Na obszarze miasta Gniew rozpoczęła funkcjonowanie sieć detektorów pomiarowych smogu. Detektory zostały rozmieszczone w trzech częściach miasta: na rynku Starego Miasta oraz na dwóch budynkach szkolnych, SP nr 1 przy ul. Gdańskiej i SP nr 2 przy ul. 27 Stycznia. Wszystko po to, aby każdy mógł na bieżąco monitorować ilość pyłu zawieszonego w powietrzu i czuć się bezpiecznie podczas zimowych spacerów.

Konkurs na stanowisko głównego księgowego w miejskim przedszkolu

Dyrektor Przedszkola Miejskiego w Gniewie ogłasza nabór na pełnoetatowe stanowisko urzędnicze głównego księgowego. Zainteresowane podjęciem pracy osoby, dokumenty aplikacyjne mogą składać do 22 stycznia do godz. 14.00. Szczegóły w załączniku.

NajDeko – Gmina Gniew wyróżniona w konkursie

W sobotę, 6 stycznia w parafii św. Mikołaja w Gniewie odbyło się podsumowanie kolejnej edycji konkursu na najładniejszą dekorację świąteczną NajDeko. W konkursie udział wzięło 7 mieszkańców naszej gminy. Miło nam poinformować, że jury, na czele którego stanął proboszcz gniewskiej parafii ks. Zbigniew Rutkowski przyznało specjalne wyróżnienie Urzędowi Miasta i Gminy Gniew na udekorowanie placu Grunwaldzkiego. Dziękujemy!

26. Finał WOŚP w Gniewie

Już w najbliższą niedzielę, 14 stycznia w całej Polsce oraz kilkudziesięciu miejscach na świecie zagra po raz 26. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tym razem pieniądze zbierane są dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Po raz kolejny do szczytnej akcji włączyła się również Gmina Gniew, na której terenie od godz. 7:00 kwestować będzie liczne grono wolontariuszy. Do wspólnej zabawy serdecznie zaprasza Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Gniewie, która na ten dzień przygotowała wiele atrakcji. Na zamkowym dziedzińcu w Gniewie odbędą się bowiem m.in. występ artystyczny, pokaz sztuki rycerskiej, liczne licytacje, koncerty oraz pokaz sztucznych ogni "Światełko do Nieba". Bądź razem z nami!

Zbuduj swoją przyszłość

W imieniu Państwowych Szkół Budownictwa im. Prof. Mariana Osińskiego w Gdańsku zapraszamy mieszkańców powiatu tczewskiego do udziału w projekcie „Z nami zbudujesz swoją przyszłość - aktywizacja zawodowa 30+” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Można już składać wnioski w ramach Gniewskiego Budżetu Obywatelskiego

Ruszył nabór wniosków w ramach Gniewskiego Budżetu Obywatelskiego. Na te działania w 2018 roku Gmina Gniew przeznaczy 100 tys. złotych. Składanie projektów potrwa do 28 lutego 2018 r., natomiast ogłoszenie wyników wyboru projektów będzie miało miejsce 25 kwietnia.

I Powiatowy Turniej w Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych

W piątek, 12 stycznia 2018 roku,  w hali widowiskowo-sportowej II LO w Tczewie odbył się I Powiatowy Turniej w Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych. Organizatorem turnieju było Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie. Zaproszenia do udziału w zawodach skierowano do wszystkich placówek i instytucji zajmujących się opieką osób niepełnosprawnych w powiecie tczewskim. Gniew w rozgrywkach reprezentował Środowiskowy Dom Samopomocy.

Wieści z SP1

Przedstawiamy Państwu wiadomości ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Tym razem uczniowie m.in. brali udział w Pomorskich Meczach Matematycznych, odwiedzili Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i przeprowadzali eksperymenty w ramach projektu „Dziecko Najlepsza Inwestycja”.

Mistrzostwa Samorządowców Powiatu Tczewskiego w Tenisie Stołowym 2018

W sobotę, 13 stycznia 2018 r., w hali widowiskowo-sportowej II LO w Tczewie odbyły się Mistrzostwa Samorządowców Powiatu Tczewskiego w Tenisie Stołowym. Organizatorem turnieju było Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie. Zaproszenia do udziału w zawodach skierowano do wszystkich lokalnych samorządów miejskich i gminnych oraz samorządu powiatowego. Mistrzostwa rozgrywane były w kategorii indywidualnej oraz drużynowej oraz w kategorii kobiet i mężczyzn. Prawo startu miały osoby zatrudnione w urzędach oraz radni.

26. Finał WOŚP w Gniewie za nami. Zebrano 13 127,45 zł!

Gmina Gniew po raz kolejny zagrała z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Ponownie akcje wspierali wolontariusze, artyści i mieszkańcy gminy. W tym roku udało się zebrać 13 127,45 zł i jest to największa kwota jaką udało nam się zebrać na przestrzeni minionych lat. Dziękujemy wszystkim za okazane serca! A teraz zobaczcie, jak Gniew grał dla orkiestry!

Mistrzostwa Gminy Gniew w "Dwa Ognie"

W piątek, 12 stycznia w gmachu Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie odbyły się Zawody Gminne w Dwóch Ogniach Usportowionych Szkół Podstawowych. Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach, oddzielnie dla dziewcząt i chłopców. Organizatorem zawodów był GOSiR i Szkolny Związek Sportowy w Gniewie. W zawodach udział wzięły 3 szkoły z naszej gminy: SP NR 1 Gniew, SP Gronowo oraz PSP SPSK Tymawa.

  • Mistrzostwa SP w "Dwa Ognie"
  • Mistrzostwa SP w "Dwa Ognie"
  • Mistrzostwa SP w "Dwa Ognie"
  • Mistrzostwa SP w "Dwa Ognie"
  • Mistrzostwa SP w "Dwa Ognie"
  • Mistrzostwa SP w "Dwa Ognie"

Przedszkolaki pomagają

Wychowankowie Przedszkola Miejskiego w Gniewie uczestniczą w różnorodnych akcjach społecznych i charytatywnych. Dzieci uczą się bezinteresownego pomagania drugiemu człowiekowi oraz zdobywają poczucie, że są potrzebne. Udział w takich akcjach dodaje im wiary we własne siły oraz pewności siebie.

Zmiany w gniewskim urzędzie

Nowy rok przyniósł zmiany kadrowe w Urzędzie Miasta i Gminy w Gniewie. W związku z odejściem na emeryturę kilku pracowników, ich stanowiska zajęli nowi urzędnicy.

Pelmed Gniewska Liga Futsalu - wyniki VII kolejki

W imieniu Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gniewie publikujemy sprawozdanie z ostatniego spotkania w ramach Gniewskiej Ligi Futsalu oraz terminarz kolejnych spotkań. Szczegóły w załączniku.

Akcja „Zima” w Gniewie

Zadania związane z zimowym utrzymaniem dróg gminnych i powiatowych na terenie miasta i gminy Gniew realizuje spółka Inwest-Kom. Funkcję dyspozytora pełnią całodobowo pracownicy przedsiębiorstwa pod nr telefonu 536-514-199.

Sobieski Cup

KS Sobieski Gniew oraz Akademia Piłkarska Sobieskiego zapraszają na turniej piłkarski Sobieski Cup Winter. Mecze rozgrywane będą w na hali sportowej w Gniewie, a  organizatorzy zapraszają młodych piłkarzy z roczników 2001/2002 (junior B), 2003/2004 (junior C) oraz 2006/2007 (junior D).

Dotyczy emisji hałasu

Przekazujemy Państwu informacje z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Gdańsku. Pismo dotyczy przeprowadzenia pomiarów emisji hałasu w środowisku.

Uczcijmy wspólnie 98. Rocznicę Powrotu Gniewu do Macierzy

Mieszkańcy Gniewu! W 1920 roku, po blisko 150. latach niewoli, nadeszła chwila wyzwolenia! Wkraczające do Gniewu Wojska Polskie dokonały przyłączenia tych ziem do Państwa Polskiego. Uczcijmy tę chwilę i weźmy udział w obchodach 98. Rocznicy Powrotu Gniewu. W piątek, 26 stycznia o godz. 10.45 będziemy świadkami inscenizacji, w programie której zawarte zostaną: przejęcie władzy w Gniewie przez Polską Straż Ludową, pieśni i wiersze patriotyczne, wkroczenie wojsk gen. Hallera do Gniewu oraz pokaz konnej musztry wojskowej. Żołnierska strawa dla wszystkich uczestników uroczystości. Szczegóły na załączonym plakacie.

Ferie Zimowe 2018

Zaczęły się ferie zimowe. Z dwutygodniowej przerwy w nauce, uczniowie województwa pomorskiego będą korzystać od 29 stycznia do 9 lutego. Ci, którzy zostaną w domach nie będą mogli narzekać na nudę. Różnego rodzaju instytucje przygotowały szereg zajęć mających umilić czas wypoczywającym uczniom. Szczegóły na załączonym plakacie.

Z myślą o mniejszych braciach

W środę, 17 stycznia w siedzibie Gminnego Centrum Reagowania (GCR) odbyło się spotkanie dotyczące koordynacji działań związanych z ochroną zwierząt, które na terenie gminy Gniew realizuje GCR. W dyskusji udział wzięli: Tadeusz Kordecki Kierownik GCR, Danuta Zgubieńska Sekretarz Miasta i Gminy Gniew, Grzegorz Wasielewski Radny Rady Miejskiej w Gniewie będący jednocześnie inicjatorem spotkania, Maciej Bujny, pracownik schroniska w Starogardzie Gdańskim reprezentujący jednocześnie OTOZ Animals, przedstawiciele gniewskiego magistratu oraz osoby zainteresowane współpracą dotyczącą opieki nad zwierzętami. Wynikiem spotkania będzie m. in. akcja informacyjna mieszkańców gminy w tej bardzo ważnej kwestii.

Dołącz swoje wspomnienie!

Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE pragnie zachęcić Państwa do wzięcia udziału we wspólnej inicjatywie świętowania Światowego Dnia Kociewia, który przypada 10 lutego. Z tej okazji ma być utworzony „Turystyczny przewodnik społecznościowy WSPOMINAM KOCIEWIE”. Szczegóły przedsięwzięcia znajdą Państwo w załączniku. Zapraszamy do wspólnego świętowania.

Życzenia dla babć i dziadków

W tych dniach obchodzimy jedne z najpiękniejszych świąt – Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji wszystkim babciom i dziadkom chcielibyśmy zadedykować wiersz Zofii Kopp Ostrowskiej, napisany specjalnie na tę okazję.

„Równać Szanse 2018” - sięgnij po dotacje

Ruszył Ogólnopolski Konkurs Grantowy ogłoszony w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Równać Szanse 2018”. O dotacje do 40 000 zł na projekty trwające 15 miesięcy mogą się ubiegać organizacje pozarządowe zarejestrowane w formie stowarzyszeń i fundacji.

Wieści z SP1

Przedstawiamy Państwu wiadomości ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Tym razem uczniowie m.in. spotkali się z policjantem i świętowali Dzień Babci i Dziadka.

Pelmed Gniewska Liga Futsalu

Przedstawiamy Państwu wyniki IX kolejki Pelmed Gniewskiej Ligi Futsalu 2017/2018. Na tym etapie rozgrywek prowadzi Wiomar Meble Kuchenne, a na czele klasyfikacji strzelców znajduje się Bartosz Fabiszewski z Drewstolu.  

Mistrzostwa w tenisie stołowym

Prawie 60 osób wzięło udział w pierwszym turnieju Otwartych Mistrzostw Gniewu w Tenisie Stołowym 2018. Pierwsze miejsce  wywalczył Paweł Manterys, a tuż za nim uplasowali się Bartosz Zabrocki i Artur Kurzeja.

Bal karnawałowy w „Wesołej Jesieni”

W sobotę, 20 stycznia, Klub Seniora „Wesoła Jesień” jak co roku zorganizował bal maskowy. Uczestnicy spotkania mimo swojego wieku, pełni młodzieńczego ducha wykazali się niesamowitą wyobraźnią przygotowując kostiumy.

Kolędowe Ostatki u Św. Mikołaja

W najbliższą niedzielę, tj. 28 stycznia, w kościele św. Mikołaja w Gniewie usłyszymy najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. O godz. 16:00 przed publicznością zaprezentuje się zespół Cold Band z gościem specjalnym. Podczas koncertu trwać będzie zbiórka do puszki dla Filipa Korkowskiego. Zapraszamy serdecznie!

Dawna oberża w Wielkich Walichnowach po 88 latach znowu na sprzedaż

Oberża pierwszorzędna ze składem kolonjalnym i wielką salą do zabaw, jedyna w dużej wsi kościelnej i bardzo dobrej okolicy jest zaraz na sprzedaż. Cena według ugody. Pośrednicy wykluczeni.

Z muzyką i dla muzyki od lat

Biblioteka w Gniewie z przyjemnością zaprasza na koncert z okazji Jubileuszu 30-lecia istnienia Gniewskiej Orkiestry Dętej i 25-lecia Zespołu Sygnalistów Myśliwskich z Gniewu. Uroczystości rozpocznie Msza Święta w kościele pw. Św. Mikołaja w Gniewie o godz. 17:00. Zapraszamy do wspólnego świętowania jubileuszy zespołów z tradycjami.

Pelmed Gniewska Liga Futsalu - wyniki X kolejki

Przedstawiamy Państwu wyniki kolejnych zmagań w ramach "Pelmed Gniewska Liga Futsalu. Na tym etapie rozgrywek niezmiennie prowadzi Wiomar Meble Kuchenne, tuż za nim znaleźli się kolejno Oiler i Orion Kursztyn. W załączeniu znajdą Państwo terminarz dalszych spotkań.

Obieżyświat w Gniewie

Gniewska książnica zaprasza na promocję książki Jacka Bradziagi Jarosika „Bradziaga znaczy obieżyświat” połączoną z wystawą fotografii autora. Spotkanie odbędzie się w środę 24 stycznia o godz. 17.00 w Sali Kameralnej biblioteki w Gniewie. 

Dzień Babci i Dziadka w gniewskim przedszkolu

Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu w Gniewie na stałe wpisany jest w kalendarz imprez przedszkolnych i obchodzony jest co roku bardzo hucznie. Dni te, wzbudzają ogromne emocje, gdyż Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią dzieciństwo udanym i szczęśliwym.

  • Szukamy domu dla Daisy
  • Szukamy domu dla Daisy
  • Szukamy domu dla Daisy

Rolniku, dopłaty bezpośrednie tylko przez e-wnioski

Od 2018 roku, obowiązują nowe przepisy unijne, zgodnie z którymi o dopłaty bezpośrednie można ubiegać się jedynie składając wniosek przez internet. Rolniku, zapoznaj się z ulotką opublikowaną przez Agencje Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Kursy operatora kombajnów zbożowych i zielonkowych

Krajowe Stowarzyszenie Centrów Kształcenia Praktycznego organizuje w sobotę 24 lutego w Kwidzynie kursy operatora kombajnów zbożowych oraz operatora kombajnów zielonkowych oraz pras wysokiego stopnia zgniotu i urządzenia do peletyzowania bel. Szczegóły w załączniku.

Terminarz posiedzeń Komisji Stałych RM - styczeń 2018

Publikujemy terminarz Posiedzeń komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie VII kadencji, styczeń 2018 r. Posiedzenia odbywać się będą w Biurze obsługi Rady Miejskiej w Gniewie, Plac Grunwaldzki 16/17. Terminarz dostępny w załączniku.

Szkolenie dla lekarzy

Inspektorat ZUS organizuje szkolenia i konsultacje dla lekarzy  z zakresu e-ZLA (elektronicznych zwolnień lekarskich). Spotkania odbędą się siedzibie Inspektoratu przy ul. Jagiellońskiej 55 w Tczewie w terminach uzgodnionych z zainteresowanymi. Wszystkim chętnym ZUS proponuje założenie profilu na Platformie Usług Elektronicznych.

Wieści z ZS Opalenie

Przedstawiamy Państwu wiadomości z Zespołu Szkół im. J. Czyżewskiego w Opaleniu. Tym razem uczniowie m.in. uczyli się pierwszej pomocy i programowali w języku Python.

Młodzież Zapobiega Pożarom – czas zgłosić drużynę

Tegoroczna edycja gminnych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega Pożarom” odbędzie się w piątek, 9 marca o godz. 10.00 w świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewie (ul. Kościuszki 6). Na zwycięzców eliminacji czekają cenne nagrody.

Weekend za pół ceny

Przedstawiamy Państwu listę gmin, które zadeklarowały udział w tegorocznej akcji „Rozsmakuj się w Metropolii. Weekend za pół ceny”. W gminie Gniew wydarzenie odbywać się będzie w dniach 21-22 kwietnia. Podmioty zainteresowane przyłączeniem się do akcji zgłaszać się mogą pod nr. tel. 58 535 40 21.

Nowe mieszkania w Gniewie już wkrótce!

Gniewska spółka komunalna INWEST-KOM do przyszłego roku wybuduje blok z 18 mieszkaniami na wynajem, zlokalizowanych na osiedlu Tarasy Wierzycy. Nowe lokale powstaną w ramach jednego z filarów rządowego programu Mieszkanie Plus, wspierającego społeczne budownictwo czynszowe. - Zainteresowanie wynajęciem mieszkań jest bardzo duże. Jesteśmy przekonani o sensie tej inwestycji – mówi prezes spółki Jakub Jaskólski. Budowa bloku ruszy już wiosną tego roku.

W piątek zmiana organizacji ruchu na rynku

W piątek, 26 stycznia o godz. 10.45 na placu Grunwaldzkim w Gniewie odbędą się obchody 98. Rocznicy Powrotu Gniewu do Macierzy. W związku z tym prosimy o nieparkowanie samochodów w północnej i w części zachodniej pierzei placu Grunwaldzkiego, od rana do godz. 14.00. Za utrudnienia przepraszamy!

Obwieszczenia Starosty Tczewskiego

Starosta Tczewski zawiadamia, iż wydał decyzję o zmianie pozwolenia na budowę Farmy Wiatrowej Gniew. Szczegółowe informacje w załącznikach.

Rekrutacja do przedszkoli

Uwaga, już wkrótce rozpocznie się rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych prowadzonych przez Gminę Gniew. Zanim jednak wnioski o przyjęcie do przedszkoli będą mogli składać opiekunowie dzieci, które jeszcze nie uczęszczały  do placówek, deklarację o chęci kontynuowania wychowania przedszkolnego muszą złożyć ci, których pociechy już w nich są. Każdy rodzic, którego dziecko uczęszcza do przedszkola lub jego oddziału musi zadeklarować, że od 1 września 2018 nadal wyraża taką chęć.

Gniewskie technikum drugie w powiecie

Zgodnie z rankingiem techników dokonanym przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy” wysokie miejsce w województwie pomorskim za 2017 r. zajęło technikum wchodzące w skład Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. H. Mrossa w Gniewie. Spośród wszystkich  techników w całym województwie szkoła zajęła 31 miejsce.

Komiks dla dzieci i młodzieży dot. niskiej emisji

Veolia Północ, jako dostawca ciepła systemowego, przygotowała komiks skierowany do dzieci i młodzieży dot. likwidacji niskiej emisji. W celu podniesienia poziomu świadomości zagrożeń związanych ze zjawiskiem niskiej emisji, firma organizuje też spotkania z dziećmi w szkołach podstawowych i przedszkolach. Zachęcamy do zapoznania się z komiksem, dostępnym na profilu ciepłowni na portalu Facebook.

Bal karnawałowy w gniewskim przedszkolu

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. Ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Imprez ta dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w gniewskim przedszkolu 23 stycznia.

Dzień Babci i Dziadka w szkole podstawowej nr 2

23 stycznia w Szkole Podstawowej nr 2 im. gen. J. Hallera odbyła się uroczystość Dnia Babci i Dziadka. Tego dnia, za sprawą uczniów klasy Ia, aula szkoły zamieniła się w kawiarenkę. Babcie i Dziadkowie dzięki muzycznym i recytatorskim popisom swoich ukochanych wnucząt odbyli podróż w czasie. Zajadając się ciastem i popijając kawę, mieli okazję między innymi podróżować autostopem, szukać rudego rydza i popłynąć parostatkiem w piękny rejs. Uroczystość dostarczyła Dziadkom wiele radości, ale także wzruszeń.

Rocznica powrotu Gniewu do macierzy

W 1920 roku, po blisko 150. latach niewoli, nadeszła chwila wyzwolenia. Wkraczające do Gniewu Wojska Polskie dokonały przyłączenia tych ziem do Państwa Polskiego. Mieszkańcy Gniewu dzisiaj świętowali 98. rocznicę tego ważnego w dziejach miasta.

Opowieści podróżnicze Jacka "Bardziagi" Jarosika

W ubiegłą środę, 24 stycznia w gniewskiej książnicy goszczono tczewskiego podróżnika, Jacka „Bradziagę” Jarosika. Zaproszony gość opowiadał, w jaki sposób przebył tysiące kilometrów w poszukiwaniu miejsc odległych i bliskich, zwykłych i niecodziennych, odchodzących w przeszłość. Spotkaniu towarzyszyło również otwarcie wystawy zdjęć z wojaży pana Jacka, którą nadal podziwiać można w Sali Wystawowej gniewskiej biblioteki. Zapraszamy serdecznie!

Jubileusz Orkiestry Dętej i Sygnalistów

W ostatni piątek odbył się koncert z okazji Jubileuszu 30-lecia istnienia Gniewskiej Orkiestry Dętej i 25-lecia Zespołu Sygnalistów Myśliwskich z Gniewu. Uroczystości rozpoczęła msza święta w kościele św. Mikołaja w Gniewie.

Rok 1920 w Gniewie – o powrocie miasta do macierzy

W 1920 roku 27 stycznia wojska generała Józefa Hallera przyłączają miasteczko Gniew do państwa polskiego. Z tej okazji w gniewskiej bibliotece odbyła się sesja popularnonaukowa, której zadaniem było przypomnienie tych historycznych wydarzeń.

Uwaga na silny wiatr!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem.

Wyjazd z parafią do parku trampolin

Parafia pw. św. Mikołaja w Gniewie organizuje wyjazd dzieci od 3 klasy szkoły podstawowej do parku trampolin w Gdańsku „JUMPCITY". Wyjazd zaplanowano na poniedziałek, 5 lutego. O godz. 8.00 odprawiona zostanie msza święta w gniewskim kościele, po której nastąpi wyjazd do Gdańska z ul. Kopernika. W trakcie wycieczki zaplanowano przerwę w Mc Donaldzie. Powrót do Gniewu ok godz. 16.00. Zapisy u księży.

Zostań piłkarzem – nabór trwa

Akademia Piłkarska Sobieskiego prowadzi nabór roczników: 2001/2002, 2003/2004/2005, 2006/2007 i 2009/2010. Drużyna zaprasza zarówno chłopców, jak i dziewczęta we wtorki i czwartki o godz. 17:00 na boiska trawiaste GOSiR Gniew przy ul. Kusocińskiego 10. Szczegóły uzyskać można pod nr tel. 885 821 269. 

Gniewska Liga Futsalu zakończona

27 stycznia w Hali Widowiskowo - Sportowej w Gniewie odbyły się ostatnie mecze oraz uroczystość zakończenia I edycji PELMED Gniewskiej Ligi Futsalu 2017/2018. Do ostatniej kolejki decydowały się losy drużyn zajmujących miejsca na podium. Lider rozgrywek WIOMAR MEBLE KUCHENNE TCZEW w ostatniej kolejce wygrał swój mecz i utrzymał pierwsze miejsce w lidze.

Sesja Rady Miejskiej

Jutro o godz. 11.00 w siedzibie OSP w Gniewie odbędzie się XLIV sesja Rady Miejskiej w Gniewie VII kadencji. Tematami głównymi tego dnia będą zaplanowane na ten rok inwestycje, przyjęcie sprawozdań z realizacji planu pracy Rady Miejskiej w Gniewie oraz planów pracy Komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie w 2018 r. Jedną z uchwał, nad którą radni będą głosować będzie też uchwała w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi i stawki tej opłaty.

Przedsiębiorco, załóż Profil Zaufany już dziś

Jesteś mikroprzedsiębiorcą i nie chcesz mieć problemów z przesłaniem JPK_VAT? Jeśli tak, to już teraz bezpłatnie załóż Profil Zaufany. To proste. Profil Zaufany to bezpłatne narzędzie, dzięki któremu można załatwić sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu, online w serwisach administracji publicznej. Warto założyć go jak najszybciej – przede wszystkim już teraz powinni to zrobić przedsiębiorcy.

Mistrzostwa w tenisie stołowym

W drugim turnieju Otwartych Mistrzostw Gniewu w Tenisie Stołowym 2018 wzięło udział 57 zawodników. Dwoma pierwszymi miejscami wymienili się na tym spotkaniu Bartosz Zabrocki (drugie miejsce w pierwszym turnieju) i Paweł Menterys (zwycięzca pierwszego turnieju). Na trzeciej pozycji uplasował się Adam Kozikowski. Szczegółowe wyniki w załączniku.

Kolędowanie w bibliotece

W środę, 31 stycznia, o godzinie 17:00 w Sali Kameralnej gniewskiej biblioteki odbędzie się koncert kolęd zespołu KONTAKT BIT. Serdecznie zapraszamy na wspólne kolędowanie.

Psiak szuka domu

Przyjazny, sympatyczny i spokojny kundelek szuka nowego domu. Pies od jakiegoś czasu błąka się po gminie Gniew, może ktoś z Państwa go rozpoznaje, albo gotowy byłby go przygarnąć? Szczegółowe informacje o czworonogu uzyskać można pod nr tel. 669 499 041.  

Przedszkolaki wiedzą, jak bezpiecznie spędzić ferie

Rozpoczął się czas ferii zimowych, dlatego 25 stycznia dzieci z Przedszkola Miejskiego uczestniczyły w ciekawych zajęciach prowadzonych przez st. sierż. Annę Kowalską-Nowak z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie. Tematem spotkania było poznanie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku.

Gminny Test Wiedzy Ekologiczno-Wędkarskiej 2018 r.

Przedstawiamy Państwu listę uczestników finału Gminnego Testu Wiedzy Ekologiczno-Wędkarskiej 2018 r. W eliminacjach wzięło udział 334 uczniów z 5 szkół z terenu Gminy Gniew. Najlepsi z nich spotkają się 17 lutego na hali sportowej w Gniewie, gdzie wykazać się będą musieli wiedzą nie tylko z biologii i ekologii ale też zagadnień związanych z  łowieniem ryb.

Wieści z SP 1

Przedstawiamy Państwu wiadomości ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Tym razem uczniowie m.in. uczyli się czym dokarmiać zwierzęta i przeprowadzali eksperymenty w ramach projektu „Dziecko najlepsza inwestycja”.

III Ogólnopolski Puchar Krakowa w Karate Tradycyjnym Dzieci i Młodzieży

W III Ogólnopolskim Pucharze Krakowa w Karate Tradycyjnym (3 marca) zorganizowanym przez Krakowski Klub Karate Tradycyjnego wzięła udział rekordowa liczba uczestników – 1051 dzieci z 48 klubów. Najmłodsi karatecy mieli po 3 lata. Rywalizacja toczyła się na 8 matach jednocześnie w kategoriach kata i kumite młodzików, juniorów młodszych i juniorów.

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.