Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

W bożonarodzeniowym klimacie

Tegoroczne jasełka w Opaleniu przygotowała klasa III a gimnazjum. Godziny prób, godziny przygotowań, ale efekt zaskoczył wszystkich. Do tradycyjnych jasełek zostały wprowadzone elementy nowoczesności, czyli filmu, co spowodowało, że przedstawienie nabrało innych kształtów i wywołało zdziwienie u widzów.

Z LOT-em w Nowy Rok

Zachęcamy państwa do zapoznania się z biuletynem informacyjnym Lokalnej Organizacji Turystycznej LOT Kociewie. Znaleźć tam można informacje zarówno o tym co było, jak i planach na najbliższy rok, w tym o rajdach terenowych, korowodzie i grze terenowej.

Turniej Świąteczny Tenisa Stołowego

W przeddzień świąt, 23 grudnia, rozegrano po raz kolejny Turniej Świąteczny Tenisa Stołowego. W rozgrywkach wzięły udział dzieci i młodzież w wieku od 6 do 18 lat. Dla niektórych był to pierwszy turniej, a wszyscy zostali podzieleni na kategorie wiekowe.

Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego

Izabela Grochocka uczennica Technikum w Gniewie otrzymała Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego. Uczennica wyróżnienie odebrała z rąk Krzysztofa Trawickiego, wicemarszałka województwa pomorskiego oraz Adama  Krawca, dyrektora departamentu edukacji i sportu.

Turniej Sylwestrowy im. Longina Nagórskiego

W piątek, 29 grudnia, kończąc sportowo rok kalendarzowy miłośnicy tenisa stołowego spotkali się na XXIII Turnieju Sylwestrowym. Zawody otworzyli Roman Dereszkiewicz i Bartosz Zabrocki. Na początku minutą ciszy została uczczona pamięć Longina Nagórskiego, człowieka który zapoczątkował rozgrywanie turniejów sylwestrowych w tenisie stołowym 23 lata temu. Od tego roku jest to również memoriał ku jego pamięci.

O możliwości pozyskania środków

W imieniu Punktu Informacyjnego w Malborku  zapraszamy wszystkich zainteresowanych na potkanie informacyjne "Wsparcie na założenie działalności gospodarczej oraz podnoszenie kwalifikacji zawodowych". Spotkanie odbędzie się w czwartek 11 stycznia 2018 r. w godz. 11:00 – 14:10 w Urzędzie Miasta Starogard Gdański, przy ulicy Gdańskiej 6 (sala konferencyjna nr 101).

Informacje od LGD

Przedstawiamy państwu newsletter Lokalnej Grupy Działania „Wstęga Kociewia”, a w nim m.in. informacje o naborach wniosków i lista podmiotów dofinansowanych. Zachęcamy do lektury.

Z życia ZS Opalenie

Zapraszamy do regularnego odwiedzania serwisu Zespołu Szkół im. J. Czyżewskiego w Opaleniu. Tam znaleźć można np. informacje o projekcie „Dziecko najlepsza inwestycja”, jasełkach i zajęciach rozwijających z matematyki.

Świąteczny koncert na zamku

Serdecznie zapraszamy na koncert chóru Cantores Minores. W repertuarze znajdą się polskie kolędy i pastorałki oraz piosenki świąteczne. Wstęp 10 zł, a środki zebrane podczas wieczoru przeznaczone zostaną na dalsze funkcjonowanie chóru. Zapraszamy w niedzielę (7 stycznia) o godz. 17.00 na zamek w Gniewie.

Muzyczny weekend w Piasecznie

Chór „Exaudi Deus” pod dyrekcją Krystiana Zimnego zaprasza na koncert w najbliższą sobotę (6 stycznia). Dzień później mieszkańcom Piaseczna zaprezentuje się natomiast zespół Cold Band. Oba wydarzenia rozpoczną się o godz. 18.00 w kościele pw. Narodzenia NMP, a podczas spotkań zbierane będą środki dla zmagającego się z chorobą siedemnastoletniego Filipa Korkowskiego. Zapraszamy.

Ogłoszenie burmistrza

Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2016 r. poz. 2147 z póź. zm), Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż w dniu 4 stycznia 2018 r. Zarządzeniem Nr 5/18 zatwierdzono wykazy: 

Informacja dla przedsiębiorców sprzedających alkohol

Działając w oparciu o art. 11¹ ust. 7 ustawy z dnia 26 października 1982 r, o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (j.t. Dz. U. Z 2016 r., z poz. 487 z późn. zm.) Burmistrz Miasta i Gminy Gniew przypomina wszystkim przedsiębiorcom posiadającym zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych o obowiązku składania oświadczeń o wartości sprzedażny napojów alkoholowych za rok 2017.

Oferta pracy - stanowisko elektryk

Spółka INWEST-KOM w Gniewie poszukuje kandydata na stanowisko elektryka do działu wodociągów i kanalizacji. Wymagane są: wykształcenie zawodowe kierunkowe tj. elektryk lub elektromonter, uprawnienia SEP, uprawnienia pomiaru „0”. Mile widziane jest również doświadczenie zawodowe kandydata. Podania o pracę oraz CV należy składać w formie pisemnej  w sekretariacie firmy lub na adres mailowy kontakt@inwest-kom.pl. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie pracodawcy.

Piłkarskie zmagania młodzieży

Zespół prowadzony przez Mateusza Watkowskiego, jesienią rozegrał dziewięć spotkań. Początek sezonu nie był zbyt udany dla młodych piłkarzy Sobieskiego. Terminarz sprawił, że pięć pierwszych potyczek to pojedynki z zespołami, które plasują się w górnej części ligowej tabeli. Wyjątek stanowi jedynie zespół z Ostaszewa, który na koniec jesieni znalazł się tuż za gniewskimi graczami.

Weekend pełen muzycznych wrażeń

Wprawdzie Boże Narodzenie już za nami, jednak klimat świąteczny jeszcze się utrzymuje. W domach nadal błyszczą bombki na choinkach, a zewnętrzne dekoracje upiększają niejedną posesję. Pomimo, że w tegoroczne święta zabrakło typowej, zimowej aury, artyści występujący podczas weekendowych koncertów, porwali swoimi występami widzów do świata, który może kojarzyć się z tym zamkniętym w szklanej kuli pozytywki. 

Ważne dla zarządców nieruchomości

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że zarządcy nieruchomości powinni przekazywać dane dotyczące czynszów najmu lokali mieszkalnych nienależących do publicznego zasobu mieszkaniowego do Urzędu Miasta i Gminy Gniew, w następujących terminach: za drugie półrocze roku kalendarzowego - do końca stycznia roku następnego. Dane należy przekazywać według wzoru stanowiącego załącznik do ogłoszenia.

Informacja o rozstrzygnięciu otwartego konkursu ofert

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje o rozstrzygnięciu otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego Gminy Gniew: "Działalność wspomagająca organizacje pozarządowe poprzez realizację w 2018 roku konkursu grantowego na oddolne inicjatywy mieszkańców Gminy Gniew". Szczegóły w załączniku.

Chór anielski zabrzmiał kolędą

W niedzielę, 7 stycznia o godz. 17:00 w zamkowej kaplicy dla tłumnie zebranej publiczności wystąpił chór Cantores Minores pod kierownictwem dyrygentki Izabeli Chyły. I tak w zamkowych murach rozbrzmiały anielskie głosy wyśpiewujące polskie kolędy i pastorałki oraz piosenki świąteczne. Śmiało można powiedzieć, że było to przepiękne podsumowanie całego roku ciężkiej pracy gniewskich artystek. Wszystkie występy nagradzano gromkimi brawami.

XIV Otwarte Mistrzostwa Gniewa w Tenisie Stołowym - zapraszamy!

W niedzielę, 21 stycznia o godzinie 9:30 w Hali Widowiskowo - Sportowej w Gniewie przy ul. Kusocińskiego 10, odbędzie się pierwszy Turniej Tenisa Stołowego z cyklu Grand Prix Gniewa 2018. Zapraszamy wszystkich głodnych sportowych wrażeń. Szczegóły w załączniku.

Osobowość Roku 2017 - oddaj głos na swojego kandydata

Zachęcamy do głosowania na Osobowość Roku 2017 Powiatu Tczewskiego. Wśród nominowanych znalazły się również znane osobowości z terenu miasta i gminy Gniew. Sprawdź, głosuj na: www.dziennikbaltycki.pl/plebiscyt/osobowosc-roku

Pelmed Gniewska Liga Futsalu - wyniki VI kolejki

W imieniu Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gniewie publikujemy sprawozdanie z ostatniego spotkania w ramach Gniewskiej Ligi Futsalu oraz terminarz kolejnych spotkań. Szczegóły w załączniku.

Ogłoszenie Burmistrza

Zgodnie z art. 35 ust.1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (tj. Dz. U z 2015 r. poz. 1774 z póź. zm.) Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż 8 stycznia 2018 r. Zarządzeniem Nr 6/18 zatwierdzono niżej wymieniony wykaz: „Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w trybie przetargowym” stanowiący załącznik nr 1 do w/w Zarządzenia.

Góra Grosza - podsumowanie akcji

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie dobiegła końca XVIII akcja Góra Grosza. Najpierw zbierano pieniążki do puszek, a później je liczono - grosz do grosza i uzbierało się tym razem aż 597,82 zł. Cała kwota (ważąca prawie 22kg!) została zapakowana w szkolnej świetlicy, a potem zaniesiona przez dzielnych mężczyzn z klasy VIa na pocztę.

Nabór wniosków w ramach Minigrantów 2018

Informujemy iż Stowarzyszenie CAG w ramach realizacji zadania: "Organizacja i upowszechnianie kultury w Gminie Gniew – wsparcie finansowe i organizacyjne oddolnych inicjatyw kulturalnych w 2018 roku” ogłasza nabór wniosków w ramach Minigrantów 2018. Prosimy o zapoznanie się z nowym regulaminem.

Gniewianin Królem Baśkarzy 2018

6 stycznia w Szemudzie odbył się turniej sportowy o tytuł Króla Baśkarzy, który rozpoczyna sezon 2018 na Kaszubach i w Polsce. Miło nam poinformować, że Królem baśkarzy na rok 2018 został Kazimierz Rajski z drużyny Hotel Zamek Gniew. Również turniej par wygrali gniewianie Grzegorz Dąbrowski i Kazimierz Rajski. Graczom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w tegorocznych rozgrywkach.

Spotkanie z pracodawcą Lacroix Electronics Kwidzyn

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z przedstawicielami firmy Lacroix Electronics Kwidzyn, który odbędzie się 16 stycznia w godz. od 9.00 do 12.00, w Sali Kameralnej biblioteki w Gniewie. Do udziału zachęcamy w szczególności poszukujących pracy mieszkańców gminy Gniew. Chętnych prosimy o zabranie ze sobą CV. Osoby, które chcą przygotować swoje CV mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy przy napisaniu i wydrukowaniu niezbędnych dokumentów w Młodzieżowym Centrum Kariery w Gniewie.

Sprawdź stan powietrza w Gniewie

Na obszarze miasta Gniew rozpoczęła funkcjonowanie sieć detektorów pomiarowych smogu. Detektory zostały rozmieszczone w trzech częściach miasta: na rynku Starego Miasta oraz na dwóch budynkach szkolnych, SP nr 1 przy ul. Gdańskiej i SP nr 2 przy ul. 27 Stycznia. Wszystko po to, aby każdy mógł na bieżąco monitorować ilość pyłu zawieszonego w powietrzu i czuć się bezpiecznie podczas zimowych spacerów.

Konkurs na stanowisko głównego księgowego w miejskim przedszkolu

Dyrektor Przedszkola Miejskiego w Gniewie ogłasza nabór na pełnoetatowe stanowisko urzędnicze głównego księgowego. Zainteresowane podjęciem pracy osoby, dokumenty aplikacyjne mogą składać do 22 stycznia do godz. 14.00. Szczegóły w załączniku.

NajDeko – Gmina Gniew wyróżniona w konkursie

W sobotę, 6 stycznia w parafii św. Mikołaja w Gniewie odbyło się podsumowanie kolejnej edycji konkursu na najładniejszą dekorację świąteczną NajDeko. W konkursie udział wzięło 7 mieszkańców naszej gminy. Miło nam poinformować, że jury, na czele którego stanął proboszcz gniewskiej parafii ks. Zbigniew Rutkowski przyznało specjalne wyróżnienie Urzędowi Miasta i Gminy Gniew na udekorowanie placu Grunwaldzkiego. Dziękujemy!

26. Finał WOŚP w Gniewie

Już w najbliższą niedzielę, 14 stycznia w całej Polsce oraz kilkudziesięciu miejscach na świecie zagra po raz 26. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tym razem pieniądze zbierane są dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Po raz kolejny do szczytnej akcji włączyła się również Gmina Gniew, na której terenie od godz. 7:00 kwestować będzie liczne grono wolontariuszy. Do wspólnej zabawy serdecznie zaprasza Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Gniewie, która na ten dzień przygotowała wiele atrakcji. Na zamkowym dziedzińcu w Gniewie odbędą się bowiem m.in. występ artystyczny, pokaz sztuki rycerskiej, liczne licytacje, koncerty oraz pokaz sztucznych ogni "Światełko do Nieba". Bądź razem z nami!

Zbuduj swoją przyszłość

W imieniu Państwowych Szkół Budownictwa im. Prof. Mariana Osińskiego w Gdańsku zapraszamy mieszkańców powiatu tczewskiego do udziału w projekcie „Z nami zbudujesz swoją przyszłość - aktywizacja zawodowa 30+” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Można już składać wnioski w ramach Gniewskiego Budżetu Obywatelskiego

Ruszył nabór wniosków w ramach Gniewskiego Budżetu Obywatelskiego. Na te działania w 2018 roku Gmina Gniew przeznaczy 100 tys. złotych. Składanie projektów potrwa do 28 lutego 2018 r., natomiast ogłoszenie wyników wyboru projektów będzie miało miejsce 25 kwietnia.

I Powiatowy Turniej w Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych

W piątek, 12 stycznia 2018 roku,  w hali widowiskowo-sportowej II LO w Tczewie odbył się I Powiatowy Turniej w Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych. Organizatorem turnieju było Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie. Zaproszenia do udziału w zawodach skierowano do wszystkich placówek i instytucji zajmujących się opieką osób niepełnosprawnych w powiecie tczewskim. Gniew w rozgrywkach reprezentował Środowiskowy Dom Samopomocy.

Wieści z SP1

Przedstawiamy Państwu wiadomości ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Tym razem uczniowie m.in. brali udział w Pomorskich Meczach Matematycznych, odwiedzili Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i przeprowadzali eksperymenty w ramach projektu „Dziecko Najlepsza Inwestycja”.

Mistrzostwa Samorządowców Powiatu Tczewskiego w Tenisie Stołowym 2018

W sobotę, 13 stycznia 2018 r., w hali widowiskowo-sportowej II LO w Tczewie odbyły się Mistrzostwa Samorządowców Powiatu Tczewskiego w Tenisie Stołowym. Organizatorem turnieju było Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie. Zaproszenia do udziału w zawodach skierowano do wszystkich lokalnych samorządów miejskich i gminnych oraz samorządu powiatowego. Mistrzostwa rozgrywane były w kategorii indywidualnej oraz drużynowej oraz w kategorii kobiet i mężczyzn. Prawo startu miały osoby zatrudnione w urzędach oraz radni.

26. Finał WOŚP w Gniewie za nami. Zebrano 13 127,45 zł!

Gmina Gniew po raz kolejny zagrała z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Ponownie akcje wspierali wolontariusze, artyści i mieszkańcy gminy. W tym roku udało się zebrać 13 127,45 zł i jest to największa kwota jaką udało nam się zebrać na przestrzeni minionych lat. Dziękujemy wszystkim za okazane serca! A teraz zobaczcie, jak Gniew grał dla orkiestry!

Mistrzostwa Gminy Gniew w "Dwa Ognie"

W piątek, 12 stycznia w gmachu Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie odbyły się Zawody Gminne w Dwóch Ogniach Usportowionych Szkół Podstawowych. Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach, oddzielnie dla dziewcząt i chłopców. Organizatorem zawodów był GOSiR i Szkolny Związek Sportowy w Gniewie. W zawodach udział wzięły 3 szkoły z naszej gminy: SP NR 1 Gniew, SP Gronowo oraz PSP SPSK Tymawa.

 • Mistrzostwa SP w "Dwa Ognie"
 • Mistrzostwa SP w "Dwa Ognie"
 • Mistrzostwa SP w "Dwa Ognie"
 • Mistrzostwa SP w "Dwa Ognie"
 • Mistrzostwa SP w "Dwa Ognie"
 • Mistrzostwa SP w "Dwa Ognie"

Przedszkolaki pomagają

Wychowankowie Przedszkola Miejskiego w Gniewie uczestniczą w różnorodnych akcjach społecznych i charytatywnych. Dzieci uczą się bezinteresownego pomagania drugiemu człowiekowi oraz zdobywają poczucie, że są potrzebne. Udział w takich akcjach dodaje im wiary we własne siły oraz pewności siebie.

Zmiany w gniewskim urzędzie

Nowy rok przyniósł zmiany kadrowe w Urzędzie Miasta i Gminy w Gniewie. W związku z odejściem na emeryturę kilku pracowników, ich stanowiska zajęli nowi urzędnicy.

Pelmed Gniewska Liga Futsalu - wyniki VII kolejki

W imieniu Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gniewie publikujemy sprawozdanie z ostatniego spotkania w ramach Gniewskiej Ligi Futsalu oraz terminarz kolejnych spotkań. Szczegóły w załączniku.

Akcja „Zima” w Gniewie

Zadania związane z zimowym utrzymaniem dróg gminnych i powiatowych na terenie miasta i gminy Gniew realizuje spółka Inwest-Kom. Funkcję dyspozytora pełnią całodobowo pracownicy przedsiębiorstwa pod nr telefonu 536-514-199.

Sobieski Cup

KS Sobieski Gniew oraz Akademia Piłkarska Sobieskiego zapraszają na turniej piłkarski Sobieski Cup Winter. Mecze rozgrywane będą w na hali sportowej w Gniewie, a  organizatorzy zapraszają młodych piłkarzy z roczników 2001/2002 (junior B), 2003/2004 (junior C) oraz 2006/2007 (junior D).

Dotyczy emisji hałasu

Przekazujemy Państwu informacje z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Gdańsku. Pismo dotyczy przeprowadzenia pomiarów emisji hałasu w środowisku.

Uczcijmy wspólnie 98. Rocznicę Powrotu Gniewu do Macierzy

Mieszkańcy Gniewu! W 1920 roku, po blisko 150. latach niewoli, nadeszła chwila wyzwolenia! Wkraczające do Gniewu Wojska Polskie dokonały przyłączenia tych ziem do Państwa Polskiego. Uczcijmy tę chwilę i weźmy udział w obchodach 98. Rocznicy Powrotu Gniewu. W piątek, 26 stycznia o godz. 10.45 będziemy świadkami inscenizacji, w programie której zawarte zostaną: przejęcie władzy w Gniewie przez Polską Straż Ludową, pieśni i wiersze patriotyczne, wkroczenie wojsk gen. Hallera do Gniewu oraz pokaz konnej musztry wojskowej. Żołnierska strawa dla wszystkich uczestników uroczystości. Szczegóły na załączonym plakacie.

Polecamy

 • znajdź adres
 • cag
 • Heliantus
 • Inwest-Kom
 • Zamek
 • GOS
 • Geoportal
 • GOM
 • FP
 • Starostwo
 • Pomorskie 2020
 • Od partnerstwa do kooperacji
 • PCI
 • Drogi dla natury
 • Eko-inicjatywa
 • Biblioteka
 • Kampania antyazbestowa
 • Fundusze europejskie
 • Gospodarka odpadami
 • Dofinansowania z WFOŚ i GW
 • Parafia
 • Ostańce
 • dps
 • mikroporady
 • gospel
 • karta dużej rodziny
 • veolia
 • rewitalizacja
 • MGOPS

Dofinansowanie

 • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Kontakt

Kontakt
[obiekt mapy]
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.