Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Wieści z SP1

Przedstawiamy Państwu wiadomości ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Tym razem uczniowie m.in. brali udział w Pomorskich Meczach Matematycznych, odwiedzili Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i przeprowadzali eksperymenty w ramach projektu „Dziecko Najlepsza Inwestycja”.

POMORSKIE MECZE MATEMATYCZNE

Kolejny już raz  odbyły się drużynowe rozgrywki konkursu matematycznego - „Pomorskie Mecze Matematyczne”, organizowane pod patronatem Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego oraz Stowarzyszenia „Bez rutyny” do których uczniowie przygotowywali się w trakcie zajęć rozwijających z matematyki w ramach projektu unijnego „Dziecko najlepsza inwestycja”. Drużyna SP 1 z Gniewu reprezentowała  szkołę w rozgrywkach z drużynami Szkoły Podstawowej nr 2 im. gen. J. Hallera w Gniewie oraz Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Suminie. Mimo, iż młodzi gniewianie nie odnieśliśmy zwycięstwa, szkolna drużyna wykazała się zmysłem matematycznym i umiejętnościami pracy zespołowej. Kolejny mecz  odbędzie się 18 stycznia 2018r.

TRZECI OGÓLNOPOLSKI TRIATHLON MATEMATYCZNY

Uczniowie  szkoły wzięli udział w trzecim ogólnopolskim Triathlonie Matematycznym dla szkół podstawowych. Konkurs składał się z trzech konkurencji, które odbywały się od listopada do grudnia 2017 roku. Uczestniczyli w nim uczniowie klas 1- 6. Mimo, iż spora część uczniów osiągnęła 100% wynik, to nie udało się wylosować żadnej nagrody. Nie zniechęciło to jednak uczniów i w przyszłym roku będą również  uczestniczyć w kolejnej edycji zdobywając nowe doświadczenie.

KONKURS MATEMATYCZNY – OD SZKOLNIAKA DO ŻAKA

Uczniowie klas piątych i szóstych przystąpili do konkursu matematycznego "Od szkolniaka do żaka", organizowanego przez Politechnikę Gdańską. Konkurs odbywa się w trzech etapach. Pierwszy etap odbywał się do 10 grudniu 2017 r., II etap odbywa się do 18 lutego 2018 r., na terenie szkoły. Do III etapu, który odbędzie się  w gmachu Politechniki Gdańskiej, zakwalifikują się uczniowie, którzy w dwóch pierwszych etapach osiągną najlepszy wynik. Do konkursu przystąpiło 8 uczniów: Aleksander Pek, Nikodem Gottschalk, Fabian Gołyński, Kacper Narloch, Klaudia Mirota, Paweł Cieszyński, Alicja Ziołkowska, Zofia Kopp Ostrowska. Szkoła czeka na wyniki. Za wszystkich trzymamy kciuki.

PRZYRODNICY I MATEMATYCY NA ZAJĘCIACH W INNYM WYMIARZE

W PIĄTEK, 12 stycznia 2018 r, grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego  w Gniewie,  realizujących zajęcia rozwijające z przyrody i matematyki w ramach projektu „Dziecko najlepsza inwestycja”, udała się na popołudniowe zajęcia na Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego oraz Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Liczne warsztaty, pokazy, które prezentowali fizjolodzy, biochemicy, biolodzy molekularni, genetycy, mikrobiolodzy, ekolodzy, botanicy, zoolodzy oraz kryminolodzy z wykorzystaniem nowych technologii i programów komputerowych zapewniły  uczniom zarówno nowy przypływ wiedzy, okazały się również doskonałą formą zabawy.

BADACZE PRZYRODY – W POSZUKIWANIU NOWYCH TAJNIKÓW

Czwartoklasiści i piątoklasiści ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie, którzy realizują zajęcia rozwijające z przyrody w ramach projektu „Dziecko najlepsza inwestycja”, ponownie wyruszyli w poszukiwaniu tajników otaczającego ich świata. Nowe fakty znajdują serfując po portalach edukacyjnych np.  – edumaster.pl, analizując literaturę popularnonaukową „Niesamowite eksperymenty”, „365 eksperymentów na każdy dzień roku”, która jest inspiracją wykorzystywaną do części praktycznej – przeprowadzenia ciekawych, związanych z tematyką danych zajęć - doświadczeń.

Samodzielne dokumentowanie przez uczniów wyników i formułowanie wniosków  z  przeprowadzonych eksperymentów -  jest dowodem wzbogacenia przez nich zarówno wiedzy, jak również umiejętności.

Data publikacji: 2018-01-15 09:16
  • Przyrodnicy i matematycy na zajęciach w innym wymiarze
  • Badacze przyrody w poszukiwaniu nowych tajników
  • Przyrodnicy i matematycy na zajęciach w innym wymiarze

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.