Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Przedszkolaki pomagają

Wychowankowie Przedszkola Miejskiego w Gniewie uczestniczą w różnorodnych akcjach społecznych i charytatywnych. Dzieci uczą się bezinteresownego pomagania drugiemu człowiekowi oraz zdobywają poczucie, że są potrzebne. Udział w takich akcjach dodaje im wiary we własne siły oraz pewności siebie.

Góra Grosza

W Przedszkolu jest już tradycją uczestnictwo w ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. W tym roku była to XVIII edycja tej inicjatywy, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom, pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Akcja trwała od 27 listopada 2017 r. do 2 stycznia. Jej celem było zebranie środków na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie nowych domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

W akcję zaangażowały się dzieci i ich rodziny a także pracownicy przedszkola przynosząc skarbonki, z których aż wysypywały się grosiki. W tym roku udało się zebrać 332,11 zł.

Nakrętki dla Antosia

Kolejną równie owocną akcją jest zbiórka plastikowych nakrętek dla Antosia. Chcąc pomóc Antkowi przedszkolaki włączyły się do akcji zbierania nakrętek, z której dochód przeznaczony będzie na rehabilitację i dalsze leczenie chłopca.

Antoś, to mały bohater, który urodził się w 2012 roku. Choruje na padaczkę lekooporną i zaburzenia ruchowe. Mimo tej ciężkiej choroby chłopczyk jest bardzo dzielny. 9 listopada Antoś wraz z rodzicami odwiedził gniewskie przedszkole, aby osobiście spotkać się z dziećmi. Akcja nadal trwa, nakrętki w dalszym ciągu można przynosić do wychowawców grup, by pomagać innym.

Znaczki zbieraj - misje wspieraj

Przedszkolaki wspierają także misje. Akcja „Znaczki zbieraj - misje wspieraj” prowadzona jest przez Referat Misyjny Księży Werbistów od dwudziestu lat, stając się prostym sposobem na pomaganie misjonarzom. Reguły są bardzo proste: należy zbierać ostemplowane znaczki pocztowe, wycinać je z koperty z półcentymetrowym marginesem i przesyłać na adres Referatu Misyjnego Księży Werbistów w Pieniężnie. Księża werbiści zbierają i sprzedają ostemplowane znaczki pocztowe, a fundusze uzyskane w ten sposób przekazywane są na potrzeby misji. Dzieci z gniewskiego przedszkola wspólnie ze swoimi rodzicami oraz wychowawcami aktywnie włączyli się w akcję zbierania znaczków. Do końca grudnia 2017 r. udało się zebrać 1892 znaczków polskich i zagranicznych.

Pracownicy przedszkola serdecznie dziękują za wspieranie akcji prowadzonych w placówce. Dzięki Państwa pomocy udaje się zebrać dużo nakrętek, znaczków i pieniędzy. - Warto pomagać! Jesteśmy przekonani, że dobro zawsze powraca do człowieka - mówią dyrektorki placówki.

Szczegóły i więcej zdjęć na stronie PRZEDSZKOLA.

Data publikacji: 2018-01-15 11:14
  • Z życia miejskiego przedszkola
  • Z życia miejskiego przedszkola
  • Z życia miejskiego przedszkola
  • Z życia miejskiego przedszkola
  • Z życia miejskiego przedszkola
  • Z życia miejskiego przedszkola

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.