Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Opowieści podróżnicze Jacka "Bardziagi" Jarosika

W ubiegłą środę, 24 stycznia w gniewskiej książnicy  goszczono tczewskiego podróżnika, Jacka „Bradziagę” Jarosika. Zaproszony gość opowiadał, w jaki sposób przebył tysiące kilometrów w poszukiwaniu miejsc odległych i bliskich, zwykłych i niecodziennych, odchodzących w przeszłość. Spotkaniu towarzyszyło również otwarcie wystawy zdjęć z wojaży pana Jacka, którą nadal podziwiać można w Sali Wystawowej gniewskiej biblioteki. Zapraszamy serdecznie!

O miejscach, które zobaczył, przyrodzie, którą obserwował i spotkanych ludziach mógłby opowiadać bardzo długo. Teraz część opowieści została zapisana na kartach książki pt."BRADZIAGA znaczy OBIEŻYŚWIAT", tj. zbiór reportaży z dwóch wypraw na Syberię i dwóch łukiem Karpat.

Pan Jacek podróżuje wraz z dziećmi - synami Jakubem i Jędrzejem oraz córką Joanną. W wyprawach uczestniczyli również osoby niepełnosprawne, tj. zaproszeni do projektu „granice bez barier”. Podczas spotkania podróżnik skupił się głównie na opowieściach z dalekiej Syberii i Mongolii. Niedostatki wody oraz żywności, problemy z samochodem i specyficzne kontakty z rosyjskimi urzędnikami, to problemy z którymi w dalekiej podróży zmagali się tczewscy podróżnicy. Widać było, że ponad dwugodzinne spotkanie z ciekawymi świata gniewianami, to zdecydowanie za mało.

Spotkaniu towarzyszyło otwarcie wystawy zdjęć z wojaży tczewskiego podróżnika, którą nadal podziwiać można w Sali Wystawowej gniewskiej biblioteki. Zapraszamy serdecznie!

Data publikacji: 2018-01-26 13:52
  • Bardziaga
  • Bardziaga
  • Bardziaga
  • Bardziaga
  • Bardziaga
  • Bardziaga
  • Bardziaga
  • Bardziaga
  • Bardziaga

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.