Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Wieści z SP 1

Przedstawiamy Państwu wiadomości ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Tym razem uczniowie m.in. zostali pasowani na czytelników i rysowali wymarzoną szkołę.

W styczniu w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie został zorganizowany konkurs plastyczny "Moja wymarzona szkoła". Konkurs skierowany był do wszystkich uczniów placówki, a jego celem było pobudzenie wyobraźni twórczej dzieci i sprawdzenie jak wyobrażają sobie naszą "nową" rozbudowaną szkołę.
-Uczniowie bardzo licznie wzięli udział w konkursie, a my dorośli nie zawiedliśmy się na pomysłowości i ciekawych rozwiązaniach architektonicznych. Jury miało niesamowicie trudne zadanie z wyborem trzech najciekawszych prac- informuje Mariola Górska z SP 1.
Ostatecznie wyróżnieni zostali:
I miejsce - Filip Etmański klasa Ib
II miejsce - Oskar Kuberski klasa IVb
III miejsce - Maja Romanowska klasa IIId
Zwycięska praca została 9 lutego dołączona do kamienia węgielnego i uroczyście wmurowana w fundamenty nowego budynku. Pozostałe prace są wyeksponowane na ścianach szkolnego korytarza.

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła" (Wisława Szymborska)
Uczniowie klasy Ia zostali pasowani na czytelników. Maluchy z wielkim zaangażowaniem rozwiązywały zagadki dotyczące treści znanych bajek i baśni. Wysłuchały jakie prośby ma książka. Przede wszystkim dzieci będą pamiętać o tym, aby jej nie niszczyć, nie zaginać rogów i nie czytać mając brudne ręce. Na zakończenie złożyli przyrzeczenie, że będą książki szanować i obowiązki czytelnika z wielką powagą traktować. Po wręczeniu dyplomu czytelnika każdy uczeń mógł wypożyczyć swoją pierwszą książeczkę. -Dziękujemy pani Joli Bobek za przygotowanie i przeprowadzenie tej wspaniałej uroczystości- podsumowuje wydarzenie Teresa Borecka z SP 1.

Data publikacji: 2018-02-12 11:49
  • Wieści z SP 1
  • Wieści z SP 1
  • Wieści z SP 1

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.