Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Zostań zawodnikiem KS Mewy Gniew

Klub Sportowy Mewa Gniew prowadzi nabór zawodników roczników 2004, 2005 i 2006 i zaprasza na treningi klubu we wtorki o godz. 18.00 w hali sportowej oraz w środy o godz. 17.00 na boisku Orlik. Szczegóły i zapisy u Patryka Orzechowskiego pod nr tel. 609 286 477 oraz u Adama Gostomskiego pod nr tel. 605 787 153.

Walka o pamięć i cześć

Dzisiaj obchodzony jest Dzień Żołnierzy Wyklętych. Data 1 marca nie jest przypadkowa. Tego dnia w 1951 w mokotowskim więzieniu komuniści strzałem w tył głowy zamordowali przywódców IV Zarządu Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość – Łukasza Cieplińskiego i jego towarzyszy walki. Tworzyli oni ostatnie kierownictwo ostatniej ogólnopolskiej konspiracji kontynuującej od 1945 roku dzieło Armii Krajowej.

Zajęcia przyrodnicze w SP Piaseczno

Zajęcia rozwijające i wyrównujące z przyrody  w ramach projektu ,,Dziecko najlepsza inwestycja” prowadzone są poprzez obserwację, doświadczenia i eksperymenty, podczas których dzieci poznają zjawiska zachodzące w przyrodzie, analizują je, opisują i wspólnie wypracowują wnioski. Efektem pracy na zajęciach jest zainteresowanie światem przyrody, wykształcenie u dzieci umiejętności zastosowania poznanych wiadomości w praktyce, a także umiejętności samodzielnego wykonania prostych doświadczeń.

Kolejny dzień otwarty w SP nr 2 w Gniewie

Szkoła Podstawowa nr 2 im. gen. J. Hallera w Gniewie zaprasza na kolejny dzień otwarty placówki. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 10 marca w godz. od 9.00 - 12.00.

Luty w LGD "Wstęga Kociewia"

Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym newsletterem Lokalnej Grupy Działania "Wstęga Kociewia", w którym przeczytać można o działaniach fundacji w ubiegłym miesiącu. Szczegóły w załączniku.

Uwaga na mróz i śnieg

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje Prognozę Niebezpiecznych Zjawisk Meteorologicznych sporządzoną przez Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW Oddział w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed silnym mrozem i intensywnymi opadami śniegu.

Szkolenia językowe i komputerowe

240 godzin nauki wybranego języka lub 120 godzin kursu komputerowego, bezpłatne materiały szkoleniowe, możliwość zdobycia międzynarodowego certyfikatu, wszystko to czeka uczestników projektu "Szkolenia językowe i komputerowe dla Pomorzan" realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Zapisz się już dziś. Udział w szkoleniach jest bezpłatny.

Tropem Wilczym

Ponad pięćdziesięciu uczestników wzięło udział w miejskich marszach na orientację TROPEM WILCZYM, które zorganizowane zostały 1 marca w Narodowym Dniu Żołnierzy Wyklętych. Zawody te miały uczcić pamięć o bohaterach z czasów walki o wolność i niepodległość. Organizatorem Marszów była Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE we współpracy z Powiatem Tczewskich i wsparciem Pomorskiego Przeoratu Orderu św. Stanisława, Fabryki Sztuk i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie.

Działaj Lokalnie 2017

W bardzo przyjaznej atmosferze przebiegało podsumowanie programu Działaj Lokalnie 2017. Spotkanie odbyło się 1 marca w Subkowach. Wśród beneficjentów projektu znalazły się dwie grupy z gminy Gniew: Dzieci Klubu z Opalenia oraz Stowarzyszenie Gniewski Uniwersytet III Wieku.

Wieści z SP 1

Przedstawiamy Państwu wiadomości ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Tym razem uczniowie m.in. uczyli się robotyki, sprawdzali się w znajomości ortografii i uczyli o kościach.

  • tablica rejestracyjna

Rekrutacja w Bajecznej Krainie

Od poniedziałku, 5 marca, trwa rekrutacja dzieci do Przedszkola Niepublicznego Bajeczna Kraina. Aby zapisać maluszka do placówki należy wypełnić kartę zgłoszenia dostępną na stronie www.bajeczna-kraina.pl lub w siedzibie przedszkola (ul. Behrendta 36, Gniew). Wszelkie dodatkowe informacje uzyskać można pod nr. tel. 533 253 911 lub 500 032 459.

Wisła Nowe zwycięzcą Sobieski Cup 2018

W niedzielę, 4 marca hala GOSiR przy ul. Kusocińskiego w Gniewie była areną piłkarskich zmagań drużyn rocznika 2006. Do rywalizacji stanęło 8 drużyn. Oprócz zespołu gospodarzy, podziwiać mogliśmy także Wisłę Nowe, Suprę Kwidzyn, KP Starogard Gdański, Jedynkę Pelplin, Centrum Pelplin oraz dwie drużyny Orłów Subkowy. Wszystkie ekipy podzielone zostały na grupy A i B, a następnie zmierzyły się w walce o lokaty końcowe.

Siatkarskie potyczki o Puchar Dyrektora

We wtorek, 27 lutego w gmachu Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie odbył się już V Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Gen. Józefa Hallera w Gniewie.  Do rywalizacji przystąpiły cztery drużyny: Publiczne Gimnazjum Susz, Szkoła Podstawowa Nr 2 Pelplin, Zespół Szkół Katolickich Tczew oraz gospodarze.

Pokaz kotłów

Gniewska firma Dak Bud już po raz kolejny zaprasza na pokaz kotłów Defro. Spotkanie odbędzie się w środę, 7 marca, w godz. 8-12.00 przy ul. Gdańskiej 12. W programie m.in. pokaz kotła palącego, pomoc techniczna i optymalizacja doboru kotła.  

Wielkanocna Zbiórka Żywności już wkrótce

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Wielkanocnej Zbiórce Żywności, która odbywać się będzie 16-17 marca br. Każdego dnia, od godz. 14.00 wolontariusze będą zbierać żywność dla osób starszych, samotnych i najbardziej potrzebujących mieszkańców naszej gminy. Koordynatorem akcji na terenie gminy Gniew jest pani Katarzyna Puczyńska.

Uwaga na gołoledź

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje Prognozę Niebezpiecznych Zjawisk Meteorologicznych sporządzoną przez Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW Oddział w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed marznącymi opadami deszczu i gołoledzią.

Trwa nabór zgłoszeń do konkursu „Piękna Wieś Pomorska 2018”

Trwa nabór zgłoszeń do 25 edycji konkursu „Piękna Wieś Pomorska 2018”. Tegoroczne zmagania odbędą się w dwóch kategoriach „Wieś” i „Zagroda” w trzech etapach – gminnym, powiatowym i wojewódzkim. Karty zgłoszeń są przyjmowane do 30 marca br. w Referacie Społecznym Urzędu Miasta i Gminy Gniew. Karta zgłoszenia oraz regulamin dostępne w załączniku.

"Pomorze Samorządowe" – debata z udziałem publiczności już 12 marca

Serdecznie zapraszamy na debatę z udziałem publiczności, która odbędzie się w poniedziałek, 12 marca o godz. 19.15 na dziedzińcu gniewskiego zamku. Debata będzie relacjonowana na żywo na antenie TVP3 Gdańsk. Mieszkańców zainteresowanych udziałem w programie, prosimy o przybycie o godz. 18.30.

Część Gniewu bez wody

Spółka Inwest-Kom informuje, że w związku z awarią sieci wodociągowej w środę, 7 marca, w godz. 8-15 nastąpi przerwa w dostawie wody dla ul. Rycerskiej, Rybarskiej, końcówki ul. Wiślanej oraz Pałacu Marysieńki.  Komunikaty o awariach sieci otrzymywać można telefoniczne. Zachęcamy do skorzystania z usługi SMS WODA.

Marznące opady!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje komunikat meteorologiczny  dla woj. pomorskiego otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed marznącymi opadami.

Spotkanie z leśniczym w gniewskim przedszkolu

W czwartek, 1 marca miejskie przedszkole odwiedził niezwykły gość: pan leśniczy Mariusz Toczek. Przedszkolaki oczekiwały go z niecierpliwością od samego rana. Pan Mariusz opowiedział o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podkreślił, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających.

Zdobądź pieniądze na wymianę pieca

Ogrzewasz swój dom lub mieszkanie starym piecem? Jesteś zmęczony codziennymi obowiązkami związanymi z rozpalaniem, podkładaniem opału i powstającym przy tym bałaganem? Chcesz mieć czysty dom, zmniejszyć ryzyko awarii i żyć bardziej nowocześnie, a przy tym też ekologicznie? Pieniądze na ten cel są na wyciągnięcie ręki! Złóż wniosek, zmień swój system ogrzewania i ciesz się ciepłym domem i czystym powietrzem! Nabór wniosków trwa do 30 kwietnia.

8 marca - Dzień Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet składamy Wszystkim Paniom, a w szczególności mieszkankom gminy Gniew, serdeczne życzenia zdrowia, wielu chwil radości, wszelkiej pomyślności w życiu rodzinnym i zawodowym, uśmiechu i zadowolenia z siebie.

Terminarz Komisji Stałych Rady Miejskiej w Gniewie

Publikujemy terminarz Komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie w marcu. W tym miesiącu radni spotkają się 13 marca (Komisja Rewizyjna), 22 marca (Komisja Gospodarki i Komisja Społeczna) i 26 marca (Komisja Finansów). Podczas posiedzeń radni obradują nad tematami oraz uchwałami, nad którymi głosować będą na sesji, która odbędzie 28 marca. Szczegóły w załączniku.

Kondolencje

Rodzinie i Bliskim wyrazy głębokiego żalu i współczucia z powodu śmierci Śp. Kazimierza Kordeckiego, Prezesa byłego Zakładu Usług Komunalnych w latach 2000 - 2003, składają pracownicy i Zarząd Spółki Inwest-Kom w Gniewie.

Zespół ds. Gniewskiego Budżetu Obywatelskiego sprawdził złożone wnioski

Do 28 lutego, można było składać wnioski w ramach Gniewskiego Budżetu Obywatelskiego. Do magistratu wpłynęło łącznie piętnaście projektów. 6 marca Zespół ds. Gniewskiego Budżetu Obywatelskiego, w skład którego weszli gniewscy urzędnicy, odbył spotkanie, sprawdzając wnioski pod względem formalno-prawnym. Mieszkańcy miasta i gminy Gniew złożyli 6 propozycji na wykonanie małych (do 10 000 zł) i 9 na realizację dużych (powyżej 10 000 zł) projektów obywatelskich.

Uwaga, Rolnicy! Szkolenie z zakresu rolniczego handlu detalicznego

W środę, 21 marca o godz. 11.00 w Sali Kameralnej Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie – Plac Grunwaldzki 16/17, pracownicy Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego przeprowadzą bezpłatne szkolenie z zakresu rolniczego handlu detalicznego. Na szkolenie zapraszamy rolników oraz działkowców, szczególnie tych zainteresowanych możliwością sprzedaży własnych produktów, w tym również podczas sobotnich targowisk na Rynku w Gniewie. Zapraszamy do uczestnictwa w szkoleniu

Uczniowie ZSP Gniew w Zakładzie Poprawczym w Świeciu

W środę, 7 marca, w sali sportowej w  Zakładzie Poprawczym w Świeciu odbył się II Turniej   Tenisa Stołowego  o Puchar Dyrektora. Do zawodów zaproszone zostały 4 drużyny 2-osobowe. Rywalizowano systemem „każdy z każdym”, do dwóch  wygranych setów oraz 3 dużych punktów meczowych, według klucza: „singiel, singiel, debel”.

Kondolencje

Rodzinie i Bliskim wyrazy głębokiego współczucia z powodu śmierci Śp. Kazimierza Kordeckiego, byłego Prezesa Zakładu Usług Komunalnych w latach 2000 - 2003, składa Burmistrz Miasta i Gminy Gniew wraz z pracownikami Urzędu Miasta i Gminy Gniew.

Kwalifikacja wojskowa

Od dzisiaj, tj. od 9 do 13 marca 2018 roku w Tczewie przy ul. Jana Sobieskiego 10, w budynku Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP, przeprowadzana będzie kwalifikacja wojskowa, określająca zdolność do czynnej służby wojskowej mężczyzn urodzonych w 1999 roku z terenu miasta i gminy Gniew.

Wieści z SP 1

Przedstawiamy Państwu wiadomości ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Tym razem uczniowie m.in. odwiedzili bibliotekę i dbali o „szkolne rodzeństwo”.

Szkolenie o drzewach

Eko-Centrum Heliantus zaprasza na szkolenie z zakładania i pielęgnacji przydomowych sadów. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 17 marca, o godz. 11.00 w świetlicy wiejskiej w Opaleniu. Następnie część praktyczna wykładu zorganizowana zostanie w starym sadzie w Pólku. Wstęp wolny.

11 marca - Dzień Sołtysa

W związku ze zbliżającym się Dniem Sołtysa przypadającym 11 marca, w imieniu Samorządu Gminy Gniew Wszystkim Sołtysom i Radom Sołeckim składamy najserdeczniejsze życzenia, wielu sukcesów w życiu zawodowym i osobistym, zadowolenia z osiągniętych celów, wdzięczności za trud, którego efekty służą wszystkim mieszkańcom. Życzymy wytrwałości i odwagi w rozwiązywaniu spraw społeczności lokalnej, mnóstwo pozytywnej energii i przyjaznych ludzi, z którymi przyjdzie się Państwu spotkać.

Rekrutacja do SPSK w Tymawie

Trwa rekrutacja na rok szkolny 2018/2019 do bezpłatnego oddziału przedszkolnego oraz do klasy I i klas programowo wyższych w Publicznej Szkole Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Tymawie. Szczegółowa oferta w załączniku.

Dzień Kobiet w Klubie Seniora

8 marca przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Ten dzień świętowały również seniorki z Klubu Seniora „Wesoła Jesień” w Gniewie, które otrzymały gorące życzenia od towarzyszących im tego dnia panów. Każda Pani potrzymała kwiatek oraz słodki upominek.

Młodzi miłośnicy straży

Pomieszczenia remizy strażackiej w Gniewie zamieniły się 9 marca w sale zmagań. Do rywalizacji w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” stanęło ponad 60 młodych mieszkańców gminy Gniew. Uczniowie sprawdzali swoje umiejętności w trzech kategoriach wiekowych, opowiadając m.in. o sprzęcie pożarniczym i rodzajach pożarów.

Awaria prądu

Zgodnie z informacja uzyskaną od firmy Energa, informujemy o wystąpieniu dużej awarii na średnim napięciu w całym regionie Starogardu Gdańskiego. Orientacyjny czas przywrócenia zasilania - godz. 13.00.

Data publikacji: 2018-03-12 09:34

Przetarg na dzierżawę lokalu na ul. Piłsudskiego w Gniewie

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłasza drugi pisemny przetarg nieograniczony na dzierżawę na czas nieokreślony  lokalu użytkowego o pow. 83,34 m2 wraz z pomieszczeniami przynależnymi o pow. 35,53 m2 w budynku położonym przy ul. Piłsudskiego w Gniewie. Szczegóły w załączniku.

Muzyczny Dzień Kobiet

Uczniowie Ogniska Muzycznego działającego przy gniewskiej bibliotece, 8 marca wykonali koncert z okazji Dnia Kobiet. Dla publiczności wystąpili uczniowie klasy akordeonu, fortepianu i gitary.

Jarmark Wielkanocny już wkrótce

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się coroczny Jarmark Wielkanocny, na którym kupić będzie można świąteczne ozdoby i wspaniałe domowe wypieki. Zaopatrzonych w palmy wielkanocne, które również nabyć będzie można na kiermaszu, zapraszamy później do Gogolewa na procesję Kociewskiej Niedzieli Palmowej, która rozpocznie się o godz. 14.00.

Mówią o nas

W ostatnich dniach w mediach pojawiały się informacje o gminie Gniew. W telewizji kablowej Chopin oraz w programie „Pomorze samorządowe” TVP 3 ukazały się obszerne relacje z naszego regionu. Zachęcamy do oglądania.

Luty z LOT Kociewie

Publikujemy informator biurowy Lokalnej Organizacji Turystycznej Kociewie. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami o działalności organizacji w ubiegłym miesiącu oraz wydarzeniach, jakie wówczas miały miejsce. Z informatora dowiedzieć można się także o turystycznych planach LOT-u na ten rok, przygotowaniach do sezonu targowego oraz o niemieckim projekcie współpracy. Szczegóły w załączniku.

Kobieta w roli głównej

Modowe metamorfozy, wiosenne zabiegi pielęgnacyjne, wspólne rozmowy, i to co wszystkie panie lubią najbardziej, zakupy. W sobotni wieczór, 10 marca spotkano się w świetlicy w Rakowcu, by świętować Dzień Kobiet!

Uwaga na silny wiatr i oblodzenia

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje komunikat meteorologiczny  dla woj. pomorskiego otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed oblodzeniem i silnym wiatrem.

Konkurs dla miłośników dobrego polskiego rocka

Mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia do Kwidzyna na koncert Lady Pank! Aby wygrać bilety, należy odpowiedzieć na pytanie: w którym roku zespół Lady Pank wystąpił w Gniewie? Poprawną odpowiedź przesłać należy na adres info@gniew.pl. W tytule maila prosimy o wpisanie „Lady Pank”, a  w treści wiadomości znaleźć się musi imię i nazwisko oraz telefon kontaktowy biorącego udział w konkursie.

Dzisiaj możesz rozliczyć PIT w urzędzie

Dzisiaj, tj. 29 marca w Sali Ślubów gniewskiego urzędu, w godz. od 9.00 do 15.00 będzie możliwość darmowego rozliczenia PIT-ów przez pracowników Urzędu Skarbowego w Tczewie. Mieszkańców chętnych do skorzystania z tej możliwości serdecznie zapraszamy!

Wieści z SP 1

Przedstawiamy Państwu wiadomości ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Tym razem uczniowie m.in. grali w FIFĘ, brali udział w zmaganiach ortograficznych, a w placówce odbył się Dzień Otwarty. 

Prace na ul. Brzozowskiego

Po przerwach spowodowanych warunkami atmosferycznymi, utrudniającymi prace budowlane, ponownie trwa układanie nowej nawierzchni na ul. Brzozowskiego. Remonty prowadzone są także na dziedzińcu gniewskiego urzędu, w którym to powstaje szalet miejski.

Uwaga na silny wiatr!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje komunikat meteorologiczny  dla woj. pomorskiego otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed  silnym wiatrem.

Otwarty konkurs ofert

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłasza otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Gminy Gniew z zakresu organizowania i upowszechniania kultury w gminie Gniew poprzez organizację przedsięwzięć kulturalnych. Szczegóły w załączniku.

Sprawdź kogo zatrudniasz

Przypominamy, ze zgodnie z  art.21 ustawy z dnia 16 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym, w przypadku zatrudniania lub dopuszczania osób do innej działalności związanej z wychowywaniem, edukacją, wypoczynkiem, leczeniem małoletnich lub opieką nad nimi pracodawca lub inny organizator w zakresie takiej działalności ma obowiązek sprawdzenia, czy dane zatrudnianej lub dopuszczanej osoby są zamieszczone w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym (RSTPS).

Bez wody w Pieniążkowie

Spółka Inwest-Kom informuje o awarii wodociągu w Pieniążkowie. W piątek, 16 marca, od godz. 9.00 do 13.00 bez wody pozostanie południowa część Pieniążkowa (wodociąg wyłączony będzie od skrzyżowania na Włosienice). Za utrudnienia spółka przeprasza i jednocześnie informuje, że będzie się starała usunąć niedogodności jak najszybciej.

Komputerowe zajęcia rozwijające

Dziesięcioosobowa grupa uczniów szkoły podstawowej realizuje zajęcia rozwijające komputerowe w ramach projektu ,, Dziecko najlepsza inwestycja”. Uczniowie przygotowują się do egzaminu i zdobycia Europejskich Certyfikatów Umiejętności Komputerowych.

Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

W imieniu Wojewody Pomorskiego zapraszamy przedstawicieli pomorskich organizacji pozarządowych na spotkanie z przedstawicielami Narodowego Instytutu Wolności-Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, na którym zaprezentowany zostanie regulamin konkursu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich edycja 2018 oraz zasady ubiegania się o dotacje w ramach przedmiotowego konkursu.

Gmina Gniew z tytułem Lidera Innowacji

20 pomorskich gmin zostało udekorowanych statuetkami Liderów Innowacji. 12 marca w Urzędzie Marszałkowski odbyła się konferencja zorganizowana przez Fundację Promocji Gmin Polskich pn. "E-gmina Bezpieczny Rozwój", podczas której samorządy wyróżniono statuetką i mianem Liderów Innowacji. Nagrodę dla Gniewu odebrali sekretarz Danuta Zgubieńska oraz informatyk gniewskiego urzędu Sebastian Frymarski, odpowiedzialny za wdrożenie nowych technologii.

Ogłoszenie Burmistrza

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż w dniu 16 marca 2018 r. Zarządzeniem Nr  28/18 zatwierdzono wykazy nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży i dzierżawy w trybie bezprzetargowym i przetargowym. Szczegóły w załączniku.

Świąteczna zbiórka żywności za nami

W miniony weekend 16-17 marca wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariusza pod opieką Katarzyny Puczyńskiej wzięli udział w Wielkanocnej Zbiórce Żywności. Zebraną żywność Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gniewie przekaże na świąteczny stół dla najbardziej potrzebujących mieszkańców naszej gminy, osób starszych i samotnych.

Bezpłatne szczepienie przeciwko pneumokokom

Zachęcamy rodziców i opiekunów do skorzystania z wiosennej akcji Ministerstwa Zdrowia, w ramach której można bezpłatnie zaszczepić dziecko do 5 roku życia przeciwko pneumokokom. Liczba szczepionek jest ograniczona.

Grand Prix Gniewa w Piłce Siatkowej Kobiet 2018

W niedzielę, 18 marca w Hali Widowiskowo – Sportowej w Gniewie został rozegrany drugi turniej z cyklu Grand Prix Gniewa w Piłce Siatkowej Kobiet. Do  turnieju zgłosiło się 8 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy po 4 drużyny. W grupie A wystąpiły: Dream Team, Gimnazjum Gniew, Tczew i 110 %. W grupie B wystąpiły: Black Team, Volley Vasyl Susz, Jedynka Pelplin i Pelplin Team.

Kociewie NA STYKU KULTUR

W Łodzi odbyła się XXIV edycja targów turystycznych Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR. Na tak ważnym branżowym wydarzeniu nie mogło zabraknąć stoiska promocyjnego Kociewia, które było reprezentowane przez Lokalną Organizację Turystyczną KOCIEWIE w łączności z Powiatem Tczewskim i Powiatem Świeckim, ze wsparciem Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

XII Wiosenny Maraton Poetycki - już jutro

Zapraszamy do udziału w XII Wiosennym Maratonie Poetyckim, który odbędzie się jutro, 20 marca w pierwszy dzień astronomicznej wiosny  w Sali kameralnej  gniewskiej biblioteki. Startujemy od godziny 10:00!

Oferta dzierżawy gruntów

Spółka Electricom Engineering  zaprasza do współpracy wszystkich zainteresowanych długoterminową dzierżawą gruntów na korzystnych warunkach. Oferta kierowana jest do wszystkich mieszkańców gminy. Firma poszukuje terenów pod farmy fotowoltaiczne i zainteresowana jest działkami o powierzchni minimum 2 ha (bez Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego lub MPZP określony pod instalacje Odnawialnych Źródeł Energii).

Zdobądź pieniądze na wymianę pieca - nabór wniosków do 30 kwietnia

Ogrzewasz swój dom lub mieszkanie starym piecem? Jesteś zmęczony codziennymi obowiązkami związanymi z rozpalaniem, podkładaniem opału i powstającym przy tym bałaganem? Chcesz mieć czysty dom, zmniejszyć ryzyko awarii i żyć bardziej nowocześnie, a przy tym też ekologicznie? Pieniądze na ten cel są na wyciągnięcie ręki! Złóż wniosek, zmień swój system ogrzewania i ciesz się ciepłym domem i czystym powietrzem! Nabór wniosków trwa do 30 kwietnia.

Oferta pracy

Pomorska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy ogłasza nabór na stanowisko: pośrednik pracy/ pośrednik pracy – stażysta. Pracodawca zapewnia m.in.: zatrudnienie na podstawie umowy o pracę, udział w szkoleniach umożliwiających rozwój zawodowy oraz wsparcie merytoryczne i organizacyjne.

Niedziela Palmowa w Pelplinie

W imieniu organizatorów zapraszamy na Niedzielę Palmową w klasztorze pelplińskim, która odbędzie się w niedzielę 25 marca od godz. 9.00. W programie uroczystości msza święta, inscenizacja uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy, kiermasz wielkanocny i warsztaty.

Sesja Rady Miejskiej

Serdecznie zapraszamy na Sesję Rady Miejską, która odbędzie się w środę, 28 marca w siedzibie OSP w Gniewie. Podczas obrad omówiony zostanie stopień realizacji zaplanowanych na ten rok zadań inwestycyjnych. Radni podejmować też będą uchwały. Szczegóły w załączonym porządku obrad.

Uczniowie gniewskiego LO wystąpią w półfinałach wojewódzkich

W dniach 19 i 20 marca w hali sportowej II Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie odbyła się Powiatowa Licealiada Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Siatkowej dziewcząt i chłopców. Do rywalizacji zgłosiło się 8 drużyn żeńskich oraz 9 drużyn męskich. Drogą losowania utworzono 2 grupy 4-drużynowe dziewcząt i 3 grupy 3-drużynowe chłopców. Grano systemem „każdy z każdym” do 2 wygranych setów do 15pkt. (dz.) i do 25 pkt. (chł.).

Wiosna, ach to ty!

Dzisiaj pierwszy dzień wiosny i święto poezji. Z tej okazji chcielibyśmy wszystkim Państwu życzyć pękających pąków, krokusów i przebiśniegów. Topniejących śniegów, ziemi, która zaczyna pachnieć, słońca, które nie tylko świeci, ale wreszcie także grzeje. Wiosny w przyrodzie i w życiu.

Bilety na koncert Lady Pank rozdane

Wylosowaliśmy dzisiaj dwóch zwycięzców konkursu, w którym wygrać można było dwa podwójne zaproszenia na koncert zespołu Lady Pank w Kwidzynie. Warunkiem udziału w konkursie było udzielenie poprawnej odpowiedzi na pytanie „W którym roku zespół Lady Pank wystąpił w Gniewie?”. Prawidłową odpowiedź, czyli rok 1999, udzieliło sześć osób.

Powitanie wiosny w Jeleniu

Przedszkolaki z oddziału przedszkolnego w Jeleniu przy Szkole Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Piasecznie do nadejścia wiosny przygotowywały się już wcześniej, aby 21 marca przywitać ją kolorowo i wesoło.

Wiosenne granie jeszcze poczeka...

W najbliższy weekend do walki wracają zespoły rywalizujące w malborskiej grupach Klasy A oraz Klasy B. Wśród drużyn, które walczą w tych rozgrywkach znajdują się zespoły z naszej gminy - Keramzyt, Mewa oraz Sobieski. Niestety, z uwagi na zimową aurę i obawy o stan boiska mecze tych drużyn zostały przeniesione na początek maja. 

Rekolekcje wielkopostne czasem duchowego wzrostu

W dniach 19, 20 i 21 marca w gniewskiej parafii odbywały się rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży. Czas rekolekcji  to  szczególny i wyjątkowy okres w roku liturgicznym kościoła,  to czas zastanowienia się nad sobą i nad swoim życiem.

Nie sprzątasz?- inni chorują…

Pies to najwierniejszy przyjaciel człowieka. Kochany, rozpieszczany i z dumą przechadzający się na spacer ze swoim właścicielem. Jednak w momencie kiedy przyjmujemy czworonoga do swojej rodziny musimy być świadomi obowiązków jakie na nas spoczywają. I nie tylko takich wobec niego, ale także takich, które odnoszą się do całego społeczeństwa.

Uchroń dziecko przed rakiem – darmowe szczepienia przeciw HPV

Ruszyła kolejna akcja bezpłatnych szczepień przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego HPV. Jest ona skierowana do dziewcząt urodzonych w 2006 r., zamieszkałych na terenie gminy Gniew. Inicjatywa jest szansą dla młodych gniewianek na uzyskanie skutecznego zabezpieczenia przed wirusem, który wywołuje raka szyjki macicy.

Wieści z SP 1

Przedstawiamy Państwu wiadomości ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Tym razem uczniowie m.in. walczyli w konkursie matematycznym po angielsku i zbierali karmę dla zwierząt ze schroniska.

Zmiana stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

W związku z podjętą Uchwałą Nr XLIV/316/18 Rady Miejskiej w Gniewie z dnia 31 stycznia 2018 r. w sprawie zmiany Uchwały Nr VIII/50/15 Rady Miejskiej w Gniewie z dnia 28 kwietnia 2015 r. w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi i stawki tej opłaty, zmienionej uchwałą Nr X/63/15 Rady Miejskiej w Gniewie z dnia 24 czerwca 2015 r., zmienionej Uchwałą Nr XIV/89/15 Rady Miejskiej w Gniewie z dnia 28 października 2015 r., zmienionej Uchwałą Nr XVIII/133/16 Rady Miejskiej w Gniewie z dnia 24 lutego 2016 r., Burmistrz Miasta i Gminy w Gniewie zawiadamia o zmianie stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Wiosenne przedstawienia

Przyjście nowej pory roku – wiosny jest doskonałą okazją do tego, by uzmysłowić dzieciom, jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. W gniewskim przedszkolu przygotowania do pożegnania zimy i powitania wiosny zaczęły się kilka dni wcześniej. Zmieniła się dekoracja przedszkola z zimowej na wiosenną oraz odbyły się wiosenne przedstawienia.

Konkurs Wielkanocny w Swarożynie

Za nami XVI Regionalny Konkurs Wielkanocny zorganizowany przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia im. S. Staszica w Swarożynie. W imprezie wzięli udział przedstawiciele naszej gminy: Środowiskowy Dom Samopomocy w Gniewie i Dom Pomocy Społecznej w Wielkich Wyrębach. W tym roku nowością był I Międzyszkolny Konkurs Wielkanocny podczas którego reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2 im. gen. J. Hallera w Gniewie zajęła 3 miejsce.

Pieśni patriotyczne i ich historia - konkurs

Gniewscy uczniowie po raz kolejny mają nie lada okazję, żeby wykazać się swoimi pomysłami i przebojowością w plastycznym wyrażaniu myśli. Już po raz piąty rusza konkurs organizowany przez Zakład Produkcji Kruszyw w ramach hasła Gniew: wczoraj, dziś i jutro.

Kociewska Niedziela Palmowa w Gogolewie

Tłumy wiernych, okazałe palmy i Gniewska Orkiestra Dęta - tak wyglądała wczorajsza, już trzynasta, Kociewska Niedziela Palmowa w Gogolewie.

Wielki Tydzień w Gniewie

W ostatnią niedzielę wierni święcili palmy, wspominając radosny wjazd Jezusa do Jerozolimy. Od poniedziałku katolicy przygotowują się do przeżywania męki, śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa, biorąc udział w modlitwach Wielkiego Tygodnia. Szczególnie zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty.

Jarmark Wielkanocny w Gniewie

Każdy, kto w niedzielę, 25 marca odwiedził gniewski rynek, mógł poczuć wyjątkową atmosferę świąt Wielkiejnocy oraz budzącej się do życia wiosny. Wszystko za sprawą Jarmarku Wielkanocnego.

Witaj, wiosno!

Długo wyczekiwany dzień, czyli pierwszy dzień wiosny w szkole, nie musi się sprowadzać do wagarów czy tradycyjnego topienia Marzanny. Ten czas można spędzić na wesoło i z pożytkiem. O czym się przekonali uczniowie klas I-III Zespołu Szkół w Opaleniu.

Grand Prix Gniewa w piłce siatkowej kobiet 2018

W niedzielę, 25 marca w Hali Widowiskowo – Sportowej w Gniewie został rozegrany trzeci, a zarazem ostatni turniej z cyklu Grand Prix Gniewa w piłce siatkowej kobiet, którego organizatorem był Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie. Do turnieju zgłosiło się 7 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. W grupie A wystąpiły: Black Team, Tczew i GOSiR Gniew. W grupie B wystąpiły: Team Pelplin, Gimnazjum Gniew, 110 % Nowe i Dream Team.

Przedświąteczny mecz na szczycie

Pogoda pokrzyżowała plany działaczom i piłkarzom, seniorskich drużyn z naszej gminy. Miniony weekend miał być terminem rozpoczęcia wiosennych zmagań o punkty, jednak aura sprawiła, iż boiska nie nadawały się do gry i mecze trzeba było przełożyć na początek maja. Jednak, jak mawia przysłowie: „co się odwlecze, to nie uciecze”. W najbliższą, Wielką Sobotę zaplanowane są kolejne pojedynki z udziałem Keramzytu Szprudowo oraz gniewskich – Mewy i Sobieskiego.

Wylosowano kolejność obywatelskich projektów na liście głosowania

Sprawdzono pod względem formalno-prawnym 15 złożonych w ramach konkursu projektów. Wszystkie propozycje dopuszczone zostały do głosowania. W poniedziałek, 26 marca Zespół ds. Gniewskiego Budżetu Obywatelskiego wylosował kolejność przedsięwzięć, które znajdą się na liście do głosowania. Wybory projektów trwać będą od 5 do 18 kwietnia.

Informacja o rozstrzygnięciu otwartego konkursu ofert

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje o rozstrzygnięciu otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego Gminy Gniew "Działalność wspomagająca organizacje pozarządowe poprzez dofinansowanie w 2018 roku wkładu własnego organizacji w zakresie realizowanych projektów finansowanych ze środków pochodzących spoza budżetu Gminy Gniew". Szczegóły w załączniku.

Uwaga na zawieje, zamiecie i śnieżyce!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje komunikat meteorologiczny  dla woj. pomorskiego otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed zawiejami, zamieciami i śnieżycami.

Wieści z SP 1

Przedstawiamy Państwu wiadomości ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Tym razem uczniowie m.in. uczyli się robotyki i brali udział w warsztatach florystycznych.

Wieści z ZS Opalenie

Przedstawiamy Państwu wiadomości z Zespołu Szkół im. J. Czyżewskiego w Opaleniu. Tym razem społeczność placówki m.in. przywitała wiosnę, uczestniczyła w prelekcji w ramach European Money Week oraz zyskała swoich reprezentantów w Wojewódzkim Konkursie Literackim. Dowiedz się więcej na www.zsopalenie.pl.

Gmina Gniew zabiega o dofinansowanie projektu pn. "Kreatywny przedszkolak"

Gmina Gniew zabiega o dofinansowanie projektu pn. "Kreatywny przedszkolak" o wartości ok.1,5 mln złotych z przeznaczeniem na edukację przedszkolną. Gmina Gniew sporządziła i złożyła wniosek o dofinansowanie w ramach działania 03.01 Edukacja przedszkolna w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014- 2020. Pozyskane środki finansowe pozwolą zaadoptować pomieszczenia na rzecz zwiększenia powierzchni sal w budynku Przedszkola w Gniewie, co przełożyć się ma na wzrost miejsc przedszkolnych w placówce. Ponadto w ramach projektu zaplanowano doposażenie oraz rozszerzenie oferty edukacyjnej we wszystkich placówkach wychowania przedszkolnego prowadzonych przez Gminę Gniew.

Zostań strażakiem - nabór trwa!

Lubisz podejmować wyzwania, masz od 10 do 16 lat, jesteś odważny i chcesz zasilić szeregi Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewie, aby ratować ludzkie życie i mienie? Jeśli tak, to ta wiadomość jest skierowana właśnie do Ciebie! Przybądź na jedno ze spotkań, które odbywają się w każdy piątek o 15:30 w remizie OSP Gniew i zostań jednym z gniewskich ochotników. Szczegóły na załączonym plakacie.

Uwaga na oblodzenie!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed oblodzeniem.

Uwaga, Rolnicy! Spotkanie z Powiatowym Lekarzem Weterynarii w sprawie pomoru świń

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, w szczególności hodowców trzody chlewnej, na spotkanie z przedstawicielami Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Tczewie w sprawie afrykańskiego pomoru świń (ASF). Spotkanie odbędzie się w środę, 4 kwietnia o godz. 9.00 w świetlicy wiejskiej w Kuchni.

Zajączek odwiedził gniewskie przedszkole

W gniewskim przedszkolu już od kilku dni było można poczuć atmosferę zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Dzieci poznawały zwyczaje i tradycje świąteczne: malowały pisanki, robiły zajączki, kurczątka, baranki, koszyczki, palmy i dekoracje.

Głosowanie nad obywatelskimi projektami rusza 5 kwietnia

Od czwartku, 5 kwietnia rozpoczyna się głosowanie nad złożonymi w ramach Gniewskiego Budżetu Obywatelskiego projektami. Do 18 kwietnia, w siedemnastu punktach na terenie miasta i gminy Gniew, oddawać będzie można swój głos na dowolnie wybrany projekt. To od ilości zebranych głosów będzie zależało czy dany projekt zostanie zrealizowany, dlatego gorąco zachęcamy do głosowania!

Wesołego Alleluja!

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy Samorząd Miasta i Gminy Gniew życzy Państwu rodzinnych, ciepłych i spokojnych chwil, pogody ducha oraz wesołego „Alleluja”. Niech radość ze Zmartwychwstania Pańskiego da Wam siłę w pokonywaniu trudności, przyniesie spokój, spełnienie marzeń oraz optymistyczne spojrzenie na świat.

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.