Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Wieści z SP 1

Przedstawiamy Państwu wiadomości ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Tym razem uczniowie m.in. uczyli się robotyki, sprawdzali się w znajomości ortografii i uczyli o kościach.

KOLEJNE ZAJĘCIA Z ROBOTYKI

W środowe popołudnie tym razem uczniowie klasy 3e i nie tylko uczestniczyli w zajęciach z robotyki. Korzystając z aplikacji WeDo 2 skonstruowali roboty, które później programowali. Dodatkowym zadaniem dla uczniów były zagadnienia z mechaniki. Dzieci miały tak wykorzystać przekładnie, aby zwiększyć prędkość robotów.

DBAMY O ŁADNY UŚMIECH

Jako szkoła należąca od wielu lat do Sieci Szkół Promujących Zdrowie, SP1 nawiązało współpracę z Gabinetem Stomatologicznym dr  Krzysztofa Schonhofera. Wszyscy uczniowie, których rodzice wyrazili zgodę, zostali objęci badaniem profilaktycznym i otrzymali informację o stanie uzębienia oraz zalecenia dotyczące dalszego leczenia.

DYKTANDO 2018

Ortografia jest aspektem, który określa się w teorii i praktyce dwoma określeniami. To według językoznawców wrodzona umiejętność lub nabyta biegłość, czy też poprawność w spontanicznej pisowni. Bez względu na to, w jaki sposób zdefiniuje się pojęcie ortografii, bezsprzecznym faktem jest, że sprawia ona wszystkim wiele kłopotów.
Okazuje się jednak, że nie aż tak bardzo uczniom SP1. Spośród 27 uczestników eliminacji wewnątrzszkolnych piszących bardzo trudny tekst, wyłoniono dziewięcioro przedstawicieli do reprezentowania placówki w XIV Gminnym Konkursie o tytuł Mistrza Ortografii Miasta i Gminy Gniew.  21 lutego w Sali Wystawowej gniewskiej biblioteki uczniowie przystąpili do konkursu. Zmagania były wyczerpujące, ale efekt doskonały. -Reprezentanci SP1 zdobyli cztery zaszczytne miejsca na sześć ocenianych. Mamy zatem : Małego Mistrza Ortografii - Kingę Mazurkiewicz z klasy IIID, II miejsce - Szymon Bafia z klasy IIIE i III miejsce - Aleksandra Kłodda z IVB. Mistrzem Ortografii klas V - VII została Zofia Kopp Ostrowska z VIC. Gratulujemy zwycięzcom- cieszy się M. Jeleniewska.

CHCEMY BYĆ SILNI I ZDROWI

-Na lekcjach w klasie IIIa i IIIe uczyliśmy się o układzie kostnym człowieka. Dowiedzieliśmy się, że dzięki niemu utrzymujemy prawidłową postawę. Ale przecież człowiek, to nie tylko kości, ale również mięśnie. Aby być zdrowym i silnym musimy prawidłowo się odżywiać- tłumaczy Maria Dziki. Na lekcjach goszczono także szkolną pielęgniarkę, która opowiedziała jak ważna jest prawidłowa dieta, co należy jeść, aby mieć zdrowe zęby, kości, a także co robić, aby być silnym.
 

Data publikacji: 2018-03-02 12:38
  • Wieści z SP 1
  • Wieści z SP 1
  • Wieści z SP 1

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.