Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Wieści z SP 1

Przedstawiamy Państwu wiadomości ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Tym razem uczniowie m.in. odwiedzili bibliotekę i dbali o „szkolne rodzeństwo”.

STARSZY BRAT , STARSZA SIOSTRA

W ramach wieloletniej tradycji związanej z opieką już od pierwszych dni września nad uczniami klas I przez szóstoklasistów, ich opiekunowie uczestniczą w wielu ważnych wydarzeniach swoich podopiecznych. Właśnie 2 marca uczniowie z klasy Ib i VIc postanowili zorganizować „rodzinne” spotkanie, w czasie którego oddały się plastycznemu szaleństwu. -Z wielką precyzją dzieci wykonały pawie oczka, co nie byłoby możliwe bez ścisłej współpracy właśnie tego Starszego Brata i Starszej Siostry. Efektem twórczej pracy na wspólnych zajęciach był przepiękny paw, który w niektórych kulturach symbolizuje nadchodzącą wiosnę. Na zakończenie „szkolne rodzeństwo” rozkoszowało się słodkim poczęstunkiem- informują M. Fandrejewska i K. Hejnowska.

A TYMACZASEM W ŚWIETLICY……

W  świetlicy szkolnej codziennie dzieje się coś interesującego. Tuż przed feriami na zajęciach plastycznych dzieci z kolorowego papieru techniką origami projektowały różne stroje karnawałowe oraz portrety dziadków z okazji Dnia Babci i Dziadka Każde z nich jak najwierniej chciało odwzorować swoją babcię lub dziadka. Nie obyło się bez miłych wspomnień o swoich kochanych dziadkach.
Kiedy zrobiło się troszkę cieplej maluchy wychodziły na spacery na przyszkolny orlik i plac zabaw. Bawiono się w "Chowanego", "Berka" oraz na różnych przyrządach rozwijano swoją sprawność ruchową. W karnawale, zgodnie ze zwyczajem, robiono maski o różnych podobiznach zwierząt - nie zabrakło liska, kotka, pieska. W lutym odwiedziono Powiatową i Miejska Bibliotekę Publiczną im. ks. F. Wierzchowskiego w Gniewie, gdzie bibliotekarka zaznajomiła wychowanków świetlicy z księgozbiorem literatury dziecięcej i młodzieżowej. Dzieciom w książnicy bardzo się podobało. Nie zapominano także o latających przyjaciołach - ptaszkach, które w karmniku szkolnym zawsze znajdą różne smakołyki. -Dbamy, aby ptasia "stołówka" była pełna różnych ziaren, kul tłuszczowych i słoninki dla sikorek.
"Świetliki" swój czas wolny, który spędzają w świetlicy poświęcają m.in na konstruowanie budowli, pojazdów, robotów i statków kosmicznych z klocków. Wyobraźnia dzieci nie zna granic- opowiadają J. Górska, M. Ratyńska i M. Śmigerska.
Świetlica jest wyposażona w wiele edukacyjnych i rozwijających gier, takich jak: farmer, twister, tarcza z rzutkami i wiele, wiele innych. -Czas spędzony w świetlicy jest czasem kreatywnych zabaw, pomocy w odrabianiu prac domowych, ale przede wszystkim to czas, w którym dzieci rozwijają relacje koleżeńskie, nawiązują nowe przyjaźnie i integrują się ze sobą- tłumaczą opiekunki świetlicy.

ZAJĘCIA W BIBLIOTECE

W ramach zajęć: „Żyję, czuję, funkcjonuję” uczniowie odwiedzili bibliotekę miejską. Uczniowie poznali ciekawą pracę pań bibliotekarek oraz zgłębili wiedzę o wartości czytania książek. Po powrocie do szkoły przygotowano kolorowe zakładki, które wykorzystano podczas czytania. 

Data publikacji: 2018-03-09 08:07
  • Wieści z SP 1
  • Wieści z SP 1
  • Wieści z SP 1

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.