Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Wieści z SP 1

Przedstawiamy Państwu wiadomości ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Tym razem uczniowie m.in. grali w FIFĘ, brali udział w zmaganiach ortograficznych, a w placówce odbył się Dzień Otwarty. 

Dzień Otwarty

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie odbył się 9 marca Dzień Otwarty dla dzieci, które we wrześniu rozpoczną naukę w klasie I. Spotkanie rozpoczęła dyrektor Hanna Sobierajska, która serdecznie przywitała przybyłych gości oraz opowiedziała o szkole, pracownikach, a także o planach związanych z rozbudową szkoły. Uczniowie z klasy VI a wraz z opiekunem panią Joanna Piekarską przedstawili adaptację wiersza Jana Brzechwy „Kaczka Dziwaczka”.

W roku szkolnym 2018/2019 wychowawcami w klasach pierwszych będą Panie: Joanna Kaczmarek i Katarzyna Zabrocka. Obie panie przedstawiły sposób pracy i oceniania dzieci, zakres pomocy oferowanej uczniom oraz swoje doświadczenia w pracy z najmłodszymi.

Następnie dzieci, z mapkami w ręku, ruszyły na zajęcia przygotowane przez nauczycieli i uczniów. Odkrywały swoje talenty, próbowały swoich sił na robotyce, grały na bum-bum rurkach, tworzyły ptaszki na zajęciach plastyczno-tecznicznych, ćwiczyły w sali logopedycznej oraz miały możliwość wykonać zwierzątko z balonika przygotowanego przez animatorkę zabaw. Dużą atrakcją były zajęcia w sali doświadczania świata. Poznawanie świata wieloma zmysłami było dla maluchów niezwykłym przeżyciem.

Dopełnieniem Dnia Otwartego była kawiarenka, w której rodzice mogli skosztować wypieków przygotowanych przez nauczycieli oraz uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Przyszli pierwszacy opuszczali szkołę uśmiechnięci i zadowoleni.

Mistrzostwa Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w grę FIFA 2018

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Gniewie zamieniła się w „światową arenę piłkarską” – rzecz jasna wirtualną arenę. W marcu odbył się I szkolny turniej FIFA 2018 na konsoli Xbox. Mistrzostwa cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów.  Już od godzin porannych dzieci wcielając się w rolę piłkarskich gwiazd, dowodząc swoją ulubioną drużyną brały udział w rozgrywkach. Grający klasyfikowani byli w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV oraz klasy V i VI. Uczniowie do turnieju przystępowali w duecie z kolegą lub koleżanką tworząc jeden team. W sumie udział w grze  wzięło blisko 80 zawodników.

Po bardzo zaciętej rywalizacji i spotkaniach, którym często towarzyszyło bardzo dużo emocji Mistrzami Szkoły Podstawowej Nr 1 w Gniewie zostali: Antek Bahr i Kuba Zyntek – klasa IV oraz Igor Ciarkowski tworzący zespół z Dawidem Cittermanem – klasa VI. Drugie miejsce zajęli Kacper Narloch i Kuba Cybulski, a także Emil Gryszkiewicz grający w drużynie z Piotrkiem Langowskim. Na najniższym stopniu podium stanęli Filip Kaffka, Olivier Rajski, Konrad Bielaszewski oraz Damian Derlatka.

Uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez pana Grzegorza Wasielewskiego i firmę Alma Color oraz Zakład Produkcji Kruszyw.

V Wojewódzki Konkurs Ortograficzny dla Klas  III Szkół Podstawowych

1 marca odbył się drugi etap V Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego dla klas III szkół podstawowych. Tym razem na uczniów czyhały przeróżne zimowe ortograficzne pułapki - harmider przy karmniku, ziarenka pszenicy, fruwające wróble i sójki, a także zimowa pierzynka.

Jednak nasi uczniowie Kinga Mazurkiewicz z klasy III d oraz Szymon Bafia z klasy III e nie dali się w te pułapki wpędzić. Oboje zdobyli po 96 punktów na 100.

Po dwóch etapach konkursu Kinga i Szymon mają po 193 punktów na 200 możliwych do zdobycia. Do ścisłego finału w Gościcinie może dostać się tylko 20 uczestników z całego województwa. Czy będą to uczniowie z naszej szkoły? To się jeszcze okaże. Wiemy jedno, zarówno Kinga, jak i Szymon pokazali już kilkukrotnie, że są Mistrzami Ortografii. Gratulujemy dzieciom oraz ich nauczycielom.

Data publikacji: 2018-03-15 09:18
  • Wieści z SP 1
  • Wieści z SP 1
  • Wieści z SP 1

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.