Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Kociewie NA STYKU KULTUR

W Łodzi odbyła się XXIV edycja targów turystycznych Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR. Na tak ważnym branżowym wydarzeniu nie mogło zabraknąć stoiska promocyjnego Kociewia, które było reprezentowane przez Lokalną Organizację Turystyczną KOCIEWIE w łączności z Powiatem Tczewskim i Powiatem Świeckim, ze wsparciem Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Targi NA STYKU KULTUR od wielu już lat stanowią platformę wymiany wiedzy, doświadczeń oraz informacji przez reprezentantów branży turystycznej oraz są miejscem bezpośredniego kontaktu pomiędzy przedstawicielami polskich regionów oraz potencjalnymi turystami z aglomeracji łódzkiej. Corocznie NA STYKU KLUTUR odwiedza ponad osiem tysięcy mieszkańców Łodzi i województwa łódzkiego co sprawia, że impreza jest doskonałą okazją do zaprezentowania atrakcji turystycznych całego Kociewia szerokiej publiczności.

- Nasze stoisko miało nowatorski charakter – podkreśla Piotr Kończewski z LOT KOCIEWIE. – Tłem naszego stanowiska była specjalnie przygotowana ścianka z obrazków rysowanych w formie komiksowej, a przedstawiających nasze największe atrakcje. Odwiedzający robili zdjęcia, pytali o to, podziwiali… Świetnie się to komponowało z kącikiem dla dzieci.

Podczas tegorocznej edycji targów hala Expo kipiała różnorodnością ofert. LOT KOCIEWIE wspólnie z partnerami przybliżała zainteresowanym osobom uroki naszego Regionu i zachęcała do odwiedzenia w sezonie 2018. Mieszkańcy Łodzi zainteresowani byli nie tylko długimi, wakacyjnymi pobytami ukierunkowanymi na wypoczynek, ale również krótkimi weekendowymi wypadami, opartymi o zwiedzenie i rekreację na dwóch kółkach.

- Turyści głównie pytali o możliwości odwiedzenia naszego terenu na weekend, na kilka dni – wspomina Marta Suchomska ze Starostwa Powiatowego w Świeciu. – Interesowali się atrakcjami dla dzieci, turystyką aktywną. Wiedzieli o Kociewiu sporo, nierzadko bywali już u nas. Nie trzeba było specjalnie tłumaczyć i nazwy, i położenia.

Jak podkreślali wszyscy wystawcy, trzeci dzień był najbardziej oblegany na targach – to w znaczącym stopniu efekt niehandlowej niedzieli.

- Kociewie to dla mieszkańców aglomeracji łódzkiej jeden z głównych kierunków przyjazdu– tłumaczy Piotr Kończewski, – dlatego w sposób szczególny traktujemy te targi i myślimy również o wystawieniu się tuż przed sezonem letnim w łódzkiej Manufakturze lub na ulicy Piotrkowskiej.

Sezon turystyczny dopiero się rozpoczyna, a przed Lokalną Organizacją Turystyczną KOCIEWIE oraz parterami kolejne możliwości prezentowania oferty spędzania czasu wolnego na Kociewiu. W dniach 7-8 kwietnia zaprezentujemy się podczas Free Time Festiwal w Gdańsku, a już tydzień potem na Targach Turystyki i Wypoczynku LATO w Warszawie.

Data publikacji: 2018-03-19 13:42
  • Kociewie NA STYKU KULTUR
  • Kociewie NA STYKU KULTUR
  • Kociewie NA STYKU KULTUR
  • Kociewie NA STYKU KULTUR
  • Kociewie NA STYKU KULTUR
  • Kociewie NA STYKU KULTUR

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.