Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Wieści z SP 1

Przedstawiamy Państwu wiadomości ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Tym razem uczniowie m.in. walczyli w konkursie matematycznym po angielsku i zbierali karmę dla zwierząt ze schroniska.

Matematyka po angielsku? Czemu nie!

W piątek,16 marca, w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie po raz pierwszy odbył się konkurs matematyczny w języku angielskim "Let's count"! 14 śmiałków z klas IV przystąpiło do rozwiązywania zadań, które wcześniej zostały opracowane tak, by ich poziom dostosowany był do umiejętności językowych i matematycznych czwartoklasistów. Uczniowie musieli zatem narysować "a segment", zaznaczyć "odd numbers" czy obliczyć, ile wynosi "ten times ten". Najlepiej poradziły sobie cztery osoby, które otrzymają oceny celujące z matematyki i języka angielskiego, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Oto zwycięzcy:
I miejsce - Blanka Karzyńska kl. IVa
II miejsce - Amelia Ostrowska kl. IVe i Tymoteusz Kirschenstein kl. IVe
III miejsce - Igor Kujawski kl. IVb

Nasze karaoke

„Perfect” tytuł piosenki Eda Sheerana idealnie określa  zajęcia, które odbyły się w sobotę 10 marca. Piosenka ta była zdecydowanym faworytem  uczniów. Śpiewano ją kilka razy. Nie tylko Ed Sheeran królował na  karaoke, uczniowie nauczyli  się ”Yellow submarine”, „Try everything” i wielu innych utworów,  które  zostały tłumaczone bo   taka nauka jest bardziej efektywna. -Opracowany został  również  układ taneczny, który być może uda  się zaprezentować już niedługo. Do następnej „śpiewającej” soboty- informuje Joanna Piekarska.

Uczniowie zwierzętom 

W dniach od 19 lutego do 9 marca w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie odbyła się akcja charytatywna – „Podaj łapę” na rzecz zwierzaków ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Tczewie. Zbierano w szkole pieniądze do puszki, potrzebne rzeczy dla zwierząt i różną karmę. Zebrano: suchą karmę dla psa (83 kg), suchą karmę dla kotów (4 kg). mokrą karmę w puszkach (67 szt.), saszetki mokrej karmy (33 szt.), makaron (44 szt.), kaszę (30 szt.), ryż (10 szt.), zabawki (10 szt.), kojce dla małych piesków (2 szt.), smyczki (10 szt.), kiełbasę dla psa (2 szt.), pojemniki na karmę (3 szt.), obcinaczki do paznokci (1 szt.), maszynkę do golenia dla psów (1 szt.), szczotkę do czesania (1 szt.), szampon dla psa (1 szt.), ręczniki  (17 szt.), materacyk (1 szt.), wyściółkę dla kota (1 worek), koce (20 szt.), kołdry (11 szt.), poduszki (15 szt.), smakołyki dla piesków (3 szt.). Wszystkie wymienione rzeczy i produkty zostały 7 marca zawiezione do schroniska w Tczewie. Łącznie zebrano także 773 zł, które przekazano na konto schroniska.
W tczewski schronisku dla bezdomnych zwierząt przebywa obecnie 120 psów i 25 kotów w różnym wieku. Wśród nich jest 10 psich staruszków, dla których ma powstać specjalny, ciepły domek.Większość psów jest przyjaźnie nastawiona do ludzi, od razu przybiegają do siatki, skaczą, piszczą, merdają ogonkiem. Po zachowaniu niektórych widać, że doznały dużo krzywdy od człowieka – uciekają do budy, skomlą, podkulają ogon, są przestraszone. Są to właśnie zwierzaki wyrzucone przez swoich właścicieli, niechciane i niekochane. Często też bite i głodzone. W schronisku jest wielu wolontariuszy, którzy pomagają w socjalizacji zwierząt, wychodzą z nimi na spacery i wykonują proste czynności pielęgnacyjne i po prostu kochają.

Przyroda potrafi zadziwić!

Uczniowie klas czwartych i piątych, którzy od 6 miesięcy uczestniczą w projekcie ”Dziecko najlepsza inwestycja” i z wielkim zapałem uczęszczają na zajęcia rozwijające z przyrody, to nie tylko „Badacze Przyrody”, to również młodzi twórcy. Wykonując różne eksperymenty zdobywają nową wiedzę o otaczającym świecie i zachodzących w nim procesach. Obserwacja przyrody, podkreślanie jej walorów i wyjaśnianie nietypowych procesów z jej udziałem, stała się inspiracją do napisania wiersza przez jedną z uczestniczek wtorkowych spotkań projektowych.
ACH TA PRZYRODA!!!
Przyroda to coś wspaniałego.
Można powiedzieć, że fantastycznego.
Są w niej cztery pory roku.
Każda jest o innym uroku.
Jedne dni gorące i ciepławe,
Inne zimne i chłodnawe.
Wiosna, wiosna, wiosna,
to pora miła, ciepła i radosna.
Zwierzęta się wybudzają
i puste brzuszki mają.
Następnie pojawia się lato,
w którym jest bardzo bogato.
Kolorowe łąki, kwiaty
i słychać zewsząd wesołe wiwaty.
No i przychodzi jesień,
którą można zbierać w kieszeń.
Z drzew spadają liście kolorowe,
które nam lecą na głowę.
A teraz zima, zima,
za rączki małe bałwany trzyma.
Lecą z nieba płatki śniegu,
jako małe śnieżynki w ciągłym biegu.
Wiosna, lato, jesień, zima,
Kochaj przyrodę, bo to Twój Przyjaciel,
który Ciebie rozwija!!!
Wiktoria Tobiańska klasa Va

Jemy zdrowo i kolorowo

W piątek, 16 marca, uczniowie klasy I a przygotowali zdrowe i kolorowe kanapki. Wszystkie dzieci z wielkim zaangażowaniem dobierały składniki, aby uzyskać wyjątkowy efekt. Na ławkach nie zabrakło sera, rzodkiewki, pomidorów, ogórków, papryki, szczypiorku i wielu innych zdrowych składników. Kanapki nie tylko były smaczne i zdrowe, ale i pięknie ozdobione. Pamiętajmy, że najlepiej smakują potrawy, które wykonamy samodzielnie, dlatego pierwszoklasiści z apetytem zjadali swoje drugie śniadanie.-Cel zajęć został osiągnięty. Uczniowie poznali kolejność działań w przygotowaniu posiłku, kształcili nawyk odpowiedniego odżywiania oraz rozwijali kreatywność i doskonalili samodzielność- tłumaczy Teresa Borecka.

Data publikacji: 2018-03-23 08:53
  • Wieści z SP 1
  • Wieści z SP 1
  • Wieści z SP 1

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.