Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Konkurs Wielkanocny w Swarożynie

Za nami XVI Regionalny Konkurs Wielkanocny zorganizowany przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia im. S. Staszica w Swarożynie. W imprezie wzięli udział przedstawiciele naszej gminy: Środowiskowy Dom Samopomocy w Gniewie i Dom Pomocy Społecznej w Wielkich Wyrębach. W tym roku nowością był I Międzyszkolny Konkurs Wielkanocny podczas którego reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2 im. gen. J. Hallera w Gniewie zajęła 3 miejsce.

W piątek, 23 marca, w zespole szkół w Swarożynie spotkali się miłośnicy tradycji i Kociewia.  Głównym celem konkursu było propagowanie kultury regionu i pobudzanie inwencji twórczej. W małych miejscowościach i na wsiach obyczaje kultywują m.in. panie z Kół Gospodyń Wiejskich. I tym razem po raz szesnasty KGW przygotowały moc atrakcji - niepowtarzalne dekoracje wielkanocne w postaci palm, stroików, jaj i ciast. Nie mniej dopracowane były dekoracje i przysmaki przygotowane przez domy pomocy i inne instytucje biorące udział w konkursie. Poziom imprezy był tak wysoki, że jury nie było w stanie wybrać zwycięzców. Wszyscy biorący udział w konkursie otrzymali równorzędne nagrody.
Inaczej sytuacja przedstawiała się w I Międzyszkolnym Konkursie Wielkanocnym. Tutaj sędziowie postanowili wyróżnić najzdolniejszą młodzież i jej opiekunów. Reprezentująca gminę Gniew grupa ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. gen. J. Hallera w Gniewie zajęła w nim trzecie miejsce.
Oprócz nagród przygotowanych przez organizatorów imprezy reprezentanci naszej gminy otrzymali ponad to upominki od gniewskiego samorządu, które wręczyła im burmistrz Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska.  

Więcej zdjęć z wydarzenia na: <link>. 

Data publikacji: 2018-03-26 12:02
  • Konkurs Wielkanocny w Swarożynie
  • Konkurs Wielkanocny w Swarożynie
  • Konkurs Wielkanocny w Swarożynie

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.