Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Pieśni patriotyczne i ich historia - konkurs

Gniewscy uczniowie po raz kolejny mają nie lada okazję, żeby wykazać się swoimi pomysłami i przebojowością w plastycznym wyrażaniu myśli. Już po raz piąty rusza konkurs organizowany przez Zakład Produkcji Kruszyw w ramach hasła Gniew: wczoraj, dziś i jutro.

Konkursy organizowane rokrocznie przez Zakład aktywizują uczniów, pobudzają kreatywność i budują lokalny patriotyzm. Pokazują też jak ogromny potencjał tkwi w młodym pokoleniu. Tematyka prac dotyczyła już wyobrażeń dzieci na temat przyszłości Gniewu, poszukiwania jego najpiękniejszych zakątków czy sięgania do różnych okresów historii miasta. W tegorocznej edycji, w związku obchodami Roku Niepodległej Polski 2018, uczniowie z naszej gminy będą mogli zmierzyć się z nowym zadaniem – przedstawieniem historii opowiedzianych w treści hymnu narodowego lub innej wybranej pieśni patriotycznej.

Obrazy tworzone z pieśnią na ustach

Nie ma określonych zasad co do techniki wykonania, praca może być w formie rysunkowej, kolażu, wyklejanki czy każdej innej, którą uda się zastosować na kartce papieru w formacie A3. Szanse na wygraną z pewnością wzrosną, jeśli praca będzie jak najlepiej dopasowana do tematu, a uczeń wykaże się dużym zaangażowaniem.

Warto więc rozpocząć przygotowania od sięgnięcia po teksty znanych polskich pieśni: Roty, Pierwszej Brygady, Hymnu Młodych Halerczyków, Wszystko, co nasze, Morze nasze morze czy innych. Przygotowanie prac plastycznych o takiej tematyce jest również idealną okazją do poznania dziejów hymnu polskiego.

Każdy będzie miał możliwość zaprezentowania swojego własnego spojrzenia, bowiem do konkursu mogą być zgłaszane wyłącznie prace wykonane indywidualnie. Gotowe dzieła należy dostarczyć przez swoich opiekunów szkolnych do Zakładu do 23 kwietnia br. W szkołach można również znaleźć regulamin konkursu, znajduje się on też na stronie www.kruszywagniew.pl.

Warto poznać historię!

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i rozstrzygany będzie w dwóch kategoriach, klasy I-III oraz klasy IV-VII. Wśród nich zostaną wyłonieni zwycięzcy, po pięciu w każdej kategorii wiekowej. Łącznie aż dziesięć osób ma szansę na wygranie bezprzewodowych słuchawek JBL, które pozwolą bez ograniczeń rozwijać muzyczne zainteresowania.

Patronat honorowy nad konkursem objął Burmistrz Miasta i Gminy Gniew.

Data publikacji: 2018-03-26 12:03

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.