Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Wieści z SP 1

Przedstawiamy Państwu wiadomości ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Tym razem uczniowie m.in. uczyli się robotyki i brali udział w warsztatach florystycznych.

ROBOTYKA

Uczniowie SP 1 im. Jana III Sobieskiego uczestniczą w zajęciach robotyki. Nic tak nie rozwija logicznego myślenia, nie doskonali spostrzegawczości i cierpliwości jak klocki lego z zestawu WeDo 2. To dzięki nim powstają pszczółki, żuczki, żaby, wyścigówki, helikoptery, śmieciarki …, które potem trzeba zaprogramować. I tu kreatywność młodych nie zna granic. Pszczółki bzyczą jak wyścigówka, a helikopter podnosi koła. -Robotyka to wspaniała zabawa i przede wszystkim nauka. W świecie, który przesycony jest techniką, nasi uczniowie na pewno dzięki takim zajęciom się odnajdą, bo logiczne myślenie jest najważniejsze!- tłumaczą K. Cieszyńska i A. Cieszyński.

BEZ PASJI NIE MASZ ENRGII BEZ ENERGII NIE MASZ NIC

W ramach zajęć „Zaraź mnie swoją pasją” w klasie VId odbyły się warsztaty florystyczne. Gościem szkoły była p. Małgorzata Lisiecka, właścicielka lokalnej kwiaciarni. Opowiadała, że jej hobby zrodziło się, kiedy urządzała i dekorowała swój dom. Od tamtej pory, żarliwie rozwija swoją pasję. W trakcie lekcji widać było „błysk w oku” pani florystyki, niezwykły zmysł artystyczny i talent. -Dziękujemy ślicznie pani Małgorzacie za ciekawie spędzone zajęcia i przyjęcie zaproszenia- podsumowuje Anna Dłużewska.

KRAKÓW

Kraków to zdecydowanie jedno z najpiękniejszych miast w Polsce, o czym mieli okazję przekonać się uczniowie klasy VI a. Młodzi ludzie udali się do Krakowa, raczej mało popularnym wśród uczniów środkiem transportu, samolotem, który był jedną z głównych atrakcji wycieczki. Długo by opowiadać o wszystkich atrakcjach Krakowa... Zwiedziano "podziemia rynku", rynek Krakowski, Kościół Mariacki, Sukiennice, Wawel i wiele innych cennych zabytków. Nocowano tuż przy jedynej zachowanej bramie murów obronnych – Bramie Floriańskiej, a wieczorem przechadzano się pięknie oświetlonymi uliczkami starego Krakowa.
Kolejnego dnia uczniowie udali się do kopalni soli w Wieliczce, która wywarła na nich niezapomniane wrażenia i oczywiście sprawdzono czy ściany są rzeczywiście słone. -Wycieczka była na pewno niezapomniana i pełna atrakcji, a Kraków zdecydowanie oceniamy jako miasto Królewskie!- wspomina J. Piekarska.

JEMY SMACZNIE I ZDROWO ! UPRAWIAMY SPORT!

Uczniowie klasy II b realizowali blok tematyczny dotyczący zdrowego trybu życia. Zdobywali wiadomości na temat tego jak należy dbać o zdrowie, jak się odżywiać, jak ważna jest aktywność fizyczna i dbałość o higienę własnego ciała. Na zajęcia zaproszona została pielęgniarka szkolna, aby przybliżyć dzieciom zagadnienia dotyczące dbania o zęby. Uczniowie m. in. samodzielnie robili soki ze świeżych owoców i wiedzą już, że są znacznie smaczniejsze i zdrowsze niż te, które kupujemy w sklepach. Jako podsumowanie zajęć i utrwalenie zdobytych wiadomości, wspólnie wykonali piramidę zdrowej żywności i plakat z tymi produktami, których nie należy spożywać w nadmiarze.

WARSZTATY EKOLOGICZNE

W czwartek, 22 marca, uczniowie z klasy I a i I b uczestniczyli w warsztatach w ramach projektu "Likwidacja Niskiej Emisji". W trakcie spotkania dzieci mogły przekonać się co to jest smog, a także jaki ma wpływ na nasze zdrowie i środowisko. Dowiedziały się również jak złapać do "więzienia" zanieczyszczenia, np. zakładając na kominy specjalne filtry lub korzystając z miejskiej sieci ciepłowniczej. Wskazywały jakie działania ekologiczne należy podjąć by powietrze, którym oddychamy było czystsze. Obserwowały także ścieżkę dystrybucji ciepła z ciepłowni do różnych budynków w mieście. Pod koniec zajęć pierwszoklasiści już nie mieli problemów ze zrozumieniem trudnych pojęć jak: ciepło systemowe, czy sieć ciepłownicza. -Dziękujemy bardzo Pani Katarzynie Konwińskiej i Panu Piotrowi Wardzińskiemu za tak ciekawie przeprowadzone warsztaty oraz za wspaniałe prezenty- podsumowują Teresa Borecka i Katarzyna Hejnowska.

Data publikacji: 2018-03-28 08:38
  • Wieści z SP 1
  • Wieści z SP 1
  • Wieści z SP 1

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.