Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Wieści z ZS Opalenie

Przedstawiamy Państwu wiadomości z Zespołu Szkół im. J. Czyżewskiego w Opaleniu. Tym razem społeczność placówki m.in. przywitała wiosnę, uczestniczyła w prelekcji w ramach European Money Week oraz zyskała swoich reprezentantów w Wojewódzkim Konkursie Literackim. Dowiedz się więcej na www.zsopalenie.pl.

European Money Week- prelekcja w szkole w Opaleniu

W czwartek, 22 marca w ZS Opalenie odbyła się prelekcja w ramach European Money Week - święta obchodzonego w całej Europie dla podnoszenia wiedzy z finansów. Na jego obchody składa się szereg różnych przedsięwzięć, które w Polsce odbywają się pod auspicjami m. in. Związku Banków Polskich. Akcja odbyła się pod nazwą „Prezesi w szkołach”. Naszą szkołę zaszczycił swoją obecnością pan Sławomir Urban Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Gniewie, którego przywitał i przedstawił uczniom dyrektor szkoły, Mirosław Narloch.

Prezes wygłosił prelekcję połączoną z multimedialną prezentacją na temat bankowości i zawodu bankowca. Bardzo ciekawie opowiadał m.in. o dawnej i obecnej strukturze bankowości, o tym, jak bezpiecznie lokować pieniądze, jakie należy mieć predyspozycje i jaką wybrać drogę edukacji, aby zostać bankowcem oraz wiele innych przydatnych dla młodych ludzi informacji. Nasi gimnazjaliści aktywnie uczestniczyli w zajęciach zadając pytania lub odpowiadając na nie. Mieli też okazję wziąć udział w konkursie wiedzy na temat bankowości „Milionerzy”, gdzie wygrali bardzo atrakcyjne nagrody.

Zwycięzcami konkursu zostali: Natan Cejer kl. III b G, Mikołaj Kirsznicki kl. IIIa, Andrzej Rulewski kl. IIIa, Andrzej Szmajchel kl. IIIb.

Dyrekcja oraz Zespół Szkół w Opaleniu serdecznie dziękują panu Sławomirowi Urbanowi za ciekawą prelekcję i ufundowane dla uczniów nagrody oraz Pani Alicji Zaczek - Żmijewskiej – koordynator projektu "Bakcyl" z Warszawskiego Instytutu Bankowości za miłą i rzeczową współpracę. Natomiast uczniom klas III dyrekcja dziękuje za aktywny i pełen zaangażowania udział w zajęciach.

Morskie opowieści

Zakończył się remont górnego korytarza w oddziale klas I-III przy Zespole Szkół w Opaleniu. Ściany zostały odnowione i pokryte tynkiem mozaikowym w niebieskich odcieniach. Dekoracyjne fale potęgują nadmorski klimat. Całość uzupełniają naklejki z morskimi skorupiakami, rybkami i muszelkami. Pomysłodawcą projektu był dyrektor szkoły, Mirosław Narloch. Modernizacja trwała kilka miesięcy, jednak na końcowy efekt warto było czekać.

ZS Opalenie ma swoich reprezentantów w Wojewódzkim Konkursie Literackim

W czwartek, 22 marca sześć uczennic opaleńskiej szkoły wzięło udział w Wojewódzkim Konkursie Literackim „Fabuła z kubka” w Gdańsku.

Sara Gajewska, Marta Kłodda, Julia Mucha, Julia Ostrowska, Dominika Górska i Kornelia Krzemińska pomyślnie przeszły etap szkolny, następnie zwyciężyły w konkursie rejonowym i tym sposobem dostały się do etapu wojewódzkiego.

Dziewczyny od początku pracowały w dwuosobowych zespołach – najpierw robiąc lapbooki na temat opowiadania, a w kolejnym etapie w Gdańsku – pisząc opowiadanie z dialogiem, opisem przeżyć wewnętrznych, opisem miejsca i elementami charakterystyki.

Wyniki konkursu 13 kwietnia 2018 r. Trzymajmy kciuki!

Nowe tablice informacyjne

W Zespole Szkół w Opaleniu pojawiły się trzy kolejne tablice informacyjne, które pozwoliły na kilkudziesięciokrotne obniżenie kosztów założenia i wykorzystywania elektronicznych tablic informacyjnych, które zastąpiły te tradycyjne korkowe, z kartkami mocowanymi za pomocą szpilek. Rozwiązanie to pozwala na umieszczanie ogłoszeń na bieżąco z dowolnego miejsca na świecie.

Pracowity Marzec u Promyczków

Marzec od samego początku zaczął się pracowicie w grupie przedszkolnych Promyczków. Z wielkim zapałem przygotowywaliśmy się do powitania Wiosny, świętowaliśmy marcowe święto wszystkich kobiet oraz zamieniliśmy się w małych ogrodników i stworzyliśmy zielony ogródek. Dzięki pięknym pracom plastycznym wiosennych kwiatków oraz wykonaniu papierowych motylków nasza sala zyskała wiosenny wystrój. Żeby głośno przywitać nadchodzącą wiosnę przygotowaliśmy grzechotki z pomalowanych butelek wypełnionych grochem, ryżem, fasolą i ziarnami tak żeby każda miała inny dźwięk. Nauczyliśmy się również wiosennej piosenki „Marcowe żabki”.

8 marca chłopcy przygotowali dziewczynkom niespodzianki z okazji ich święta. Najpierw zaśpiewali Sto lat…a potem wręczyli koleżankom kwiatki oraz słodki upominek nie zapominając o miłym słowie. Dziewczynki były zachwycone a zarazem zaskoczone pomysłem kolegów. W następnych dniach zabraliśmy się za sadzenie różnych roślinek i tak powstał nasz przedszkolny ogródek. Zasialiśmy groch i fasolę, cebulę, koperek, pietruszkę, bazylię, sałatę, szczypiorek oraz kwiatki. Nie zabrakło również rzeżuchy na wielkanocny stół.

Mali ogrodnicy z wielkim przejęciem dbają i podlewają wszystkie sadzonki. A pierwsze pojawiające się kiełki wywołują sporo radości u przedszkolaków. Promyczki to dzielne i pracowite zuchy.

 

Data publikacji: 2018-03-28 13:08
  • Wieści z ZS Opalenie
  • Wieści z ZS Opalenie
  • Wieści z ZS Opalenie
  • Wieści z ZS Opalenie
  • Wieści z ZS Opalenie
  • Wieści z ZS Opalenie
  • Wieści z ZS Opalenie
  • Wieści z ZS Opalenie
  • Wieści z ZS Opalenie

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.