Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Wieści z SP1

Przedstawienia, projekty, spotkania, to wydarzenia z ostatnich tygodni, jakie miały miejsce w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi wiadomościami. Polecamy również stronę internetową szkoły, gdzie na bieżąco oglądać można zdjęcia z działalności placówki.

„Królewna Śnieżka”

W piątek, 27 kwietnia jedna z sal w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie zamieniła się w Baśniową Krainę. To członkowie kółka teatralnego, działającego przy naszej szkole wraz z opiekunami, przygotowali dla swoich kolegów oraz Rodziców przedstawienie pt. „Królewna Śnieżka”.

Widzowie mogli na własne oczy zobaczyć piękną, ale złą królową i zaczarowane lustro, czarownicę z zatrutym jabłkiem. Mieli również okazję zaprzyjaźnić się z krasnoludkami, u których zamieszkała Śnieżka. Mogli podziwiać urodę Śnieżki i martwić się wraz z krasnoludkami o jej zdrowie i życie. Na koniec przeżyli radość widząc Śnieżkę ocaloną przez Księcia z Bajki.
Wszystkich widzów i małych i dużych zachwyciła gra młodych aktorów. Publiczności dziękujemy za uwagę i gromkie brawa. Rodzicom naszych aktorów dziękujemy za przygotowanie przepięknych kostiumów i pomoc w tworzeniu dekoracji.

Opiekunowie kółka teatralnego: Maria Dziki i Mariola Górska

Wystąpili:
Narratorzy: Karolina Dominikowska i Patrycja Murawska
Zła Królowa: Julia Janicka
Królewna Śnieżka: Maria Bejger
Król: Dawid Połomski
Czarownica: Wiktoria Wendt
Lustro: Paulina Dembek
Myśliwy: Szymon Bafia
Książę: Filip Kamiński
Ptaszki: Kornelia Kossecka, Antonina Brzezińska
Krasnoludki: Kinga Czechowska, Hirek Talaśka, Szymon Bafia, Wiktoria Gawrońska, Roksana Frost, Amelia Dydrych, Kamil Kijewski
Służący: Filip Kamiński

Rozwijamy się!

Uczniowie klas szóstych już od września 2017 r. uczestniczą w zajęciach rozwijających z języka angielskiego w ramach projektu „Dziecko najlepsza inwestycja”.
Tłumaczymy teksty, słuchamy, tworzymy scenki sytuacyjne ale również gramy w gry, to wszystko w języku angielskim. Ćwiczenia gramatyczne muszą być i wszyscy o tym dobrze wiedzą, bo bez znajomości gramatyki to tak jak gdybyśmy grali Chopina bez znajomości nut.
Uczniowie już niedługo przystąpią do międzynarodowego egzaminu językowego TOEIC, który pomoże im określić poziom językowy według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Po egzaminie uczniowie otrzymają międzynarodowe certyfikaty, które z całą pewnością będą, w przyszłości, dodatkowym atutem na trudnym rynku pracy.
Uczniowie od najmłodszych lat swoją postawą, chęcią nauki udowadniają, iż są młodymi ambitnymi ludźmi a w przyszłości będą pracowitymi i ambitnymi jednostkami, mówiącymi pięknie w języku angielskim.

mgr J . Piekarska

Taneczne piątki z Janem III Sobieskim powracają

Taniec – to radość i dobry humor. Wiedzą o tym uczniowie gniewskiej jedynki, którzy rozpoczęli następną sesję „tanecznych piątków” odliczając piątki, które pozostały do wakacji. Na długiej przerwie uczniowie spotykają się na boisku szkolnym i tańczą do rytmu znanych i lubianych piosenek. Hitem został przebój ubiegłych wakacji „Despacito”.
Przypominamy wszystkim uczniom i nauczycielom o wspólnych tanecznych spotkaniach w piątki na długiej przerwie kiedy boisko staje się parkietem tanecznym!
A do wakacji tylko….. niewiele piątków.

mgr Joanna Piekarska

Dziecko – to najlepsza inwestycja

Grupa 27 uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie, uczęszczająca na zajęcia rozwijające z matematyki i przyrody – „Badaczy Przyrody”, stara się pozyskać coraz szerszą wiedzę - zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. 26 kwietnia, Uniwersytet Gdański – Wydział Biologii i Matematyki stał się skarbnicą nowości przyrodniczych i matematycznych dla czwarto - i piątoklasistów. Grupa matematyków pod kierunkiem Pani Beaty Koszowskiej uczestniczyła zarówno w Finale III Edycji Pomorskich Meczów Matematycznych, jak również w konferencjach popularnonaukowych poświęconych zagadnieniom matematycznym. Młodzi przyrodnicy z Panią Mirosławą Fandrejewską tym razem gościli na Katedrze Zoologii i Parazytologii, wzbogacając wiedzę o pasożytach i zwierzętach – ich etologii, fizjologii itp. Prelekcja pt. „Zjawiska optyczne w atmosferze”, w której mieli okazję uczestniczyć zarówno uczniowie uczęszczający na zajęcia projektowe z przyrody oraz matematyki, pozwoliła im na zrozumienie wielu prawideł matematycznych powiązanych ze zjawiskami przyrodniczymi – optycznymi. Taki dzień, jak właśnie czwartek – 26 kwietnia, jest doskonałym dowodem, że „Dziecko – to Najlepsza Inwestycja”.

M. Fandrejewska
B. Koszowska

Gazetka szkolna

W ciągu ostatnich dni "na topie" w naszej szkole była gazetka szkolna, którą przygotował Samorząd Uczniowski. Uczniowie w czasie przerw czytali artykuły, oglądali zdjęcia, rozwiązywali krzyżówki, po czym wrzucali kupony konkursowe z hasłami do specjalnej skrzynki. W czwartek na dużej przerwie odbyło się jej uroczyste otwarcie (dziękujemy panu Wiesiowi i panu Wojtkowi) i losowanie nagród. W sali 25 zebrały się dosłownie tłumy uczestników, co przeszło najśmielsze oczekiwania. Nagrodę główną, czyli "Selfie stick" wygrała Kinga Lubecka z kl. IIIa. Ponadto 11 osób wylosowało inne upominki, takie jak książki, maskotki i słodycze. Uczniowie już dopytują o kolejny numer gazetki, a tymczasem zapraszamy tych, którzy jeszcze nie mieli okazji zapoznać się z wydaniem papierowym, do obejrzenia wersji komputerowej.

Anna Dworakowska-Gloc

Ziemia woła o ratunek

W poniedziałek, 23 kwietnia uczniowie klas IA i VC przygotowali apel pod hasłem "Zielony Kapturek i siedmiu krasnoludków", w którym zachęcali wszystkich do dbania o środowisko naturalne. Dzieci pod postaciami krasnoludków przybliżyli życie w lesie, w którym człowiek nie zwraca uwagi na ochronę przyrody. Przedstawienie uświetniły piosenki o tematyce ekologicznej i informacje na temat ratowania Ziemi przed powolnym zniszczeniem.

O ekologii nigdy za dużo! W trym roku uczniowie przypomnieli sobie czym jest higiena, ochrona środowiska, recykling i ekologia. Przepiękne stroje przygotowane przez uczniów i rodziców bardzo się wszystkim podobały. Ważnym elementem przedstawienia było segregowanie śmieci, które uczniowie wrzucali do specjalnie oznakowanych pojemników. Wszyscy zrozumieli, że tylko w ten sposób można walczyć o czyste lasy, podwórka, drogi i place zabaw. Pamiętajmy: Gdy wspólnie chronić przyrodę będziemy, na pewno razem nie zginiemy! Nie niszcz i nie śmieć dbaj o przyrodę, a życie przed Tobą stoi otworem!

M. Jeleniewska, T. Borecka

Data publikacji: 2018-05-04 10:51
 • Wieści z SP1
 • Wieści z SP1
 • Wieści z SP1
 • Wieści z SP1
 • Wieści z SP1
 • Wieści z SP1
 • Wieści z SP1
 • Wieści z SP1
 • Wieści z SP1
 • Wieści z SP1
 • Wieści z SP1
 • Wieści z SP1

« wstecz

Dofinansowanie

 • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.