Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Wieści z SP 1

Przedstawiamy Państwu wiadomości ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Tym razem uczniowie m.in. recytowali, poznawali konstytucję i zasady zdrowego stylu życia.

KONKURS RECYTATORSKI

W Powiatowym Konkursie Recytatorskim im. Juliusza Słowackiego uczennice szkoły współzawodniczyły z uczniami szkół Tczewa, Pelplina, Opalenia, Morzeszczyna i Gniewa. Ich piękna recytacja została nagrodzona. Paulin Kruczyńska zajęła drugie miejsce, a Dorota Langowska wyróżnienie. -Gratulujemy naszym wychowankom- podsumowuje K. Cieszyńska.

KONSTYTUCJA 3 MAJA

„Konstytucja to nie jest lektura wciągająca jak Harry Potter, ale wpływa na Twoje życie znacznie bardziej niż sobie wyobrażasz. Ludzie wymyślili konstytucję, żeby wzajemnie zapewnić sobie wolność. To takie prawo nad prawami…”.

4 maja klasa VId przygotowała montaż słowno-muzyczny z okazji dnia ustanowienia Konstytucji 3 maja. Program skierowany był dla uczniów z klas IV-VI. -Mimo, że tematyka nie należała do łatwych, apel został wysłuchany z zainteresowaniem i w skupieniu- wspomina A. Dłużewska.

NAGRODA I PODZIĘKOWANIE  ZA PRACĘ  Z PASJĄ I ZAANGAŻOWANIE  W  KÓŁKU TEATRALNYM

7 maja członkowie kółka teatralnego działającego przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie wraz z opiekunami udali się do CK w Gniewie. Czekała tam na nich pizza i lody. -Była to zasłużona nagroda i podziękowanie za pracę z pasją i z zaangażowaniem w Kółku Teatralnym- tłumaczą Maria Dziki i Mariola Górska, opiekunki kółka teatralnego.

KRÓLEWNA ŚNIEŻKA  DLA  PRZEDSZKOLAKÓW

W poniedziałek, 7 maja, Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie, gościła w swoich progach dzieci z gniewskiego przedszkola. Przedszkolaki przybyły na zaproszenie Kółka Teatralnego, aby obejrzeć przedstawienie pt. "Królewna Śnieżka ". Widowisko bardzo się dzieciom podobało, czego dowodem były gromkie brawa. -A my dziękujemy za przepiękne laurki i słodycze, które mali aktorzy otrzymali jako podziękowanie za występ- opowiadają Maria Dziki i Mariola Górska.

„SZLACHETNE ZDROWIE, NIKT SIĘ NIE DOWIE, JAKO SMAKUJESZ, AŻ SIĘ …”

Słynna fraszka Jana Kochanowskiego, której fragment został tu przytoczony, choć liczy już sobie około pięciuset lat, nadal jest niezwykle aktualna. Zdrowy tryb życia powinien być priorytetową sprawą dla każdego człowieka. Wie o tym fakcie grupa projektowa zajęć rozwijających z przyrody  „Badacze Przyrody”, która  w trakcie cotygodniowych spotkań, miała wiele możliwości na udowodnienie faktu, że  lekarzami ciała i duszy są: powietrze – jego najważniejszy składnik – tlen, woda, światło słoneczne i punkty medyczne. Rolę tlenu i wody „dociekliwi naukowcy” z czwartej i piątej klasy wielokrotnie badali, przeprowadzając szereg doświadczeń i eksperymentów z ich wykorzystaniem. Doskonale wiedzą, że bez picia przeżyjemy kilka dni, bez powietrza tylko kilka minut. Bez światła słonecznego nasz organizm podupadłby na zdrowiu. Brak lub niedobór któregoś z nich wiąże się z wystąpieniem choroby. Młodzi ciekawi świata przyrodnicy, mieli okazję poznać także takie miejsce, w którym można uzyskać pomoc w przypadku niedyspozycji organizmu. Wycieczka do Niepublicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej PELMED w Gniewie umożliwiła uczniom z grupy projektowej zajrzeć do unikatowych zakątków tej placówki. Pielęgniarka dyplomowana  - Pani Anna Fibich udzielała odpowiedzi na nurtujące pytania zadawane przez zaangażowanych przyrodników. Od tej chwili „Badacze Przyrody” bogatsi o fachową wiedzę,   termin ZDROWIE – będą tłumaczyć jako stan pełnego fizycznego, umysłowego i społecznego dobrostanu, a nie tylko całkowity brak choroby. -Wiedzą oni również, że dzięki dobremu samopoczuciu i kondycji możliwe jest realizowanie planów i marzeń- dopowiada M. Fandrejewska. 

Data publikacji: 2018-05-11 09:09
  • Wieści z SP 1
  • Wieści z SP 1
  • Wieści z SP 1

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.