Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Remont świetlicy w Kolonii Ostrowickiej

W trakcie modernizacji jest także świetlica wiejska w Kolonii Ostrowickiej. Jak mówi wykonwaca inwestycji firma Temida, prace na placu budowy idą bardzo szybko i planowo. - Na placu budowy pracuje obecnie kilka lokalnych firm, które wykonują pracę z największą starannością. Postępy budowlane na każdym etapie sprawdzam osobiście, bywam nawet kilka razy dziennie na placu budowy, a wszelkie trudności rozwiązujemy na bieżąco, więc nie borykamy się z większymi problemami – mówi Maciej Czarnecki, właściciel firmy Temida.

Wykonany jest już etap rozbiórkowy części budynku, obecnie trwają prace murarskie. Do 20 czerwca zostanie wykonany dach oraz będą wstawione okna, które umożliwią rozpoczęcie prac wykończeniowych. Zgodnie z założonym przez firmę harmonogramem, prace w Kolonii Ostrowickiej zakończyć się mają na przełomie lipca i sierpnia br., czyli przed terminem, który przewidziany jest do 31 października.

Remont świetlicy jest pierwszą inwestycją w historii firmy, wygraną w drodze przetargu publicznego. Do tej pory Temida startowała tylko w konkursach i przetargach dla firm korporacyjnych. – Inwestycja w Kolonii Ostrowickiej jest dla firmy dalszym etapem realizacji naszych planów rozwojowych. Przystąpiłem do przetargu, jako firma odpowiedzialna społecznie, bo kto, jak nie lokalni przedsiębiorcy mieliby pracować w Gminie i dla Gminy? Już dziś możemy się pochwalić, że firma Temida wygrała już kolejny publiczny przetarg – mówi prezes Czarnecki. Temida z najkorzystniejszą ofertą zwyciężyła w przetargu na budowę miejsc postojowych na Wiślanej Trasie Rowerowej w granicach Gminy Gniew w ramach zadania ,,Realizacja Pomorskich Tras Rowerowych o znaczeniu międzynarodowym R10 i Wiślana Trasa Rowerowa R9, na terenie gminy Gniew (Partnerstwo Miasta Tczewa).

Wykonawca z rozmachem realizuje swoje przedsiębiorcze plany. Staje do przetargów i realizuje inwestycje, ale nie tylko dla innych. Jeszcze w tym roku powierzchnia hurtowni materiałów budowlanych Temida zostanie powiększona o nowy market budowlany przy ul. Parkowej 3, który czynny ma być codziennie aż do godz. 20.00. Prezes firmy już zapowiada zwiększenie zatrudnienia, a co za tym idzie w Gniewie pojawią się nowe oferty pracy. Budowa hali będzie realizowana dzięki funduszom europejskim, które Temida pozyskała w grudniu 2017 w ramach projektu „Wsparcie na wdrożenie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego przez społeczność”, organizowanego przez stowarzyszenie LGD „Wstęgę Kociewia” i Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.

Data publikacji: 2018-05-22 10:38
  • -
  • -

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.