Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Majówka Hallerówka

Jubileuszowa, dziesiąta, edycja Majówki Hallerówki odbyła się 18 maja. Tym razem święto Szkoły Podstawowej im. Gen. J. Hallera w Gniewie odbyło się pod hasłem "W krainie fantazji". Ponieważ w roku 2018 obchodzona jest setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, działania poprzedzające Majówkę poświęcone były właśnie temu wydarzeniu.

W ramach projektu "Majówka Hallerówka" zorganizowano Tydzień Patriotyczny. Zadaniem dla klas starszych było: wykonanie plakatu „Drogi do niepodległości”, napisanie wiersza w ramach konkursu literackiego „Moja ojczyzna w naszych wierszach” oraz udział w „Biegu niepodległości”.  Uczniowie klasy I wzięli natomiast udział w konkursie plastycznym „Jestem patriotą” oraz „Marszu niepodległości”.

Uczniowie przygotowywali również stroje w ramach klasowego konkursu „Bo fantazja jest od tego, aby zrobić coś z niczego”, projektowali też wyznaczoną przestrzeń boiska oraz przygotowywali koncert muzyczny. W czwartek 17 maja odbyło się ognisko patriotyczne. Można tam było posłuchać piosenek i pieśni patriotycznych w wykonaniu uczniów klasy IId.

Zwieńczeniem obchodów święta szkoły była zabawa zorganizowana w piątek 18 maja. Ze szkolnego boiska ruszył bajkowy korowód, który przeszedł ulicami miasta. Były żabki, myszki, pszczółki, smerfy, minionki, wróżki, elfy, księżniczki, czarownice, jednorożce, Królewna Śnieżka z krasnoludkami oraz mnóstwo innych postaci.

Uczniów, przyjaciół szkoły i mieszkańców Gniewu przywitały dyrektor szkoły Ewa Grudzińska oraz sekretarz gminy Danuta Zgubieńska. Na scenie kolejno prezentowały się poszczególne klasy. Coroczną atrakcją okazał się występ nauczycieli. W ich wykonaniu usłyszeć można było dziecięce przeboje. Z kolei uczniowie, w odpowiedzi na występ grona pedagogicznego, zaprezentowali swój koncert.

Galeria zdjęć z wydarzenia dostępna jest na stronie: <link>.

Data publikacji: 2018-05-24 09:14
  • Majówka Hallerówka
  • Majówka Hallerówka
  • Majówka Hallerówka

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.