Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Wieści z SP 1

Przedstawiamy Państwu wiadomości ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Tym razem uczniowie m.in. odwiedzili Brody Pomorskie, Toruń, a nawet Warszawę.

WYCIECZKA DO TORUNIA

28 maja klasy IIIe, IIIf zwiedziły Toruń. Przewodnik oprowadził młodych turystów po mieście opowiadając wiele legend: o Krzywej Wieży, o nazwie miasta Toruń, pladze żab, smoku i wiele innych.
Uczniowie obejrzeli średniowieczne mury obronne otaczające starówkę, bramy i baszty. Starali się utrzymać równowagę pod Krzywą Wieżą. Wędrowali też „dróżkami” Mikołaja Kopernika, osiołka, skrzypka Flisaka (gdzie całowali i głaskali żabki) oraz statuetka pieska Filusia. Potem udali się w „Cudowną podróż” w Planetarium. Wirtualnie lecieli rakietą po Układzie Słonecznym. Lądowali na powierzchni Księżyca i Marsa. Obejrzeli również z bliska pierścienie Saturna oraz chmury na Jowiszu. Poznali podstawowe gwiazdozbiory oraz szukali ufoludków.
Toruń słynie z wypieku pierników, dlatego udano się na warsztaty piernikarskie. W gotyckim wnętrzu, przy blasku świec i muzyce z epoki zamienili się w czeladników piernikarskich i wykonali tradycyjne pierniki. Poznali tajemnicę piernikowego ciasta oraz 9 korzennych przypraw.
-Za naszą wytrwałą pracę otrzymaliśmy Certyfikaty Czeladników Piernikarskich. Na zakończenie udaliśmy się do Muzeum Zabawek i Bajek. Mogliśmy pobawić się zabawkami z dawnych epok.
Przed wyjazdem z Torunia zakupiliśmy wspaniałe pamiątki oraz pyszne pierniki. Dziękujemy pani Martynie – pilotce naszej wycieczki za atrakcyjny program- podsumowują wyjazd uczniowie oraz opiekunowie Elżbieta Żukowska, Jolanta Ebłowska i Maria Dziki.

WYCIECZKA DO LEŚNICZÓWKI W BRODACH POMORSKICH

25 maja pierwszaki udały się do leśniczówki w Brodach Pomorskich na lekcje przyrody. Zajęcia poprowadził leśniczy, który opowiedział o tym cudownym miejscu. Zaraz po nim głos zabrał myśliwy z Koła Łowieckiego "Kociewiak" i opowiedział o roli myśliwych. Uwieńczeniem było ognisko i pieczone na nim kiełbaski. -Z takiej lekcji przyrody wszyscy byli bardzo zadowoleni- relacjonują panie Teresa Borecka, Katarzyna Bałdowska i Katarzyna Hejnowska.

WCIECZKA DO WARSZAWY

W dniach 17-18 maja klasy VIb i VId udały się na wycieczkę do stolicy. To były dwa dni pełne wrażeń.
Pierwszego dnia uczniowie uczestniczyli w warsztatach z charakteryzacji i zwiedzali plan filmowy w Wytwórni Filmów Fabularnych i Dokumentalnych. Następnie przeszli trasą piłkarską na Stadionie Narodowym. Dzień zakończyli spacerem i wjazdem na XXX piętro Pałacu Kultury i Nauki.
-Mimo nieprzespanej nocy, następnego dnia, wytrwale zwiedzaliśmy piękną Warszawę: Stare Miasto i Łazienki. Uwieńczeniem wycieczki była mega zabawa w Centrum Nauki Kopernik- opowiada A. Dłużewska.

ZARAŹ MNIE SWOJĄ PASJĄ

24 maja w ramach zajęć „Zaraź mnie swoją pasją”, klasa VId gościła p. Przemysława Rulińskiego- naszego lokalnego sportowca/triathlonistę.
Swoją przygodę ze sportem zaczął on w wieku 15 lat. Pasją biegania zaraził się od wujka (ówczesnego trenera sekcji lekkoatletyki Wierzycy Pelplin). Jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu triathlonowym był udział w Międzynarodowym Triathlonie Enea w Gdyni, gdzie przepłynął 1,9 km, przejechał na rowerze 90 km i przebiegł 21,1 km w czasie 4:40.
Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się na czym polega ta dyscyplina (triathlon to trójbój-kombinacja pływania, kolarstwa i biegania), jak wyglądają treningi, zobaczyli sprzęt. -Ważne jest, aby mieć cel w życiu. Inaczej jest ono puste- mówi pan Przemysław. Triathlon, bieganie, czy inne dyscypliny wymagają ciężkiej pracy, pokory, cierpliwości. Te uczą nas pokonywać samego siebie, dyscyplinują i dostarczają mnóstwo endorfin, a te jak wiadomo są hormonami szczęścia. -Mamy nadzieję, że bakcyl sportowy został dzisiaj zaszczepiony. Dziękujemy p. Przemkowi za przyjęcie zaproszenia i życzymy wielu udanych startów- podsumowuje A. Dłużewska.

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY WIELKA BRTANIA W 3D

Chętni uczniowie klas I-III mogli wziąć udział w nietypowym konkursie plastycznym. Zadaniem dzieci było przedstawienie symboli Wielkiej Brytanii w formacie 3D. Zaangażowanie i pomysłowość uczestników przerosły oczekiwania organizatorów zabawy, dlatego wybór najlepszych prac okazał się wyjątkowo trudny. Po długich obradach jury wyłoniło zwycięzców:

I miejsce - Maja Romanowska kl. IIId
II miejsce - Mateusz Kitowski kl. IIIf oraz Mikołaj Wołoszyk kl. Ia
III miejsce - Jan Żabiński kl. Ia

Wyróżnienie otrzymali:
Magdalena Walas Ia
Julia Majdzińska Ib
Daria Murawska Ib
Bartosz Szumal Ib
Karol Pułtorak IIb
Remigiusz Lubiński IIIa
Amelia Klepinowska IIIb
Agata Peplińska IIId
Julia Pestka IIId
Maja Rajska IIId
Agnieszka Strelau IIId
Kamil Chrapan IIIe

Wszyscy laureaci otrzymali oceny celujące z języka angielskiego oraz drobne upominki, a zwycięzcy vouchery do wykorzystania w Hotelu Zamek Gniew: słodki deser w Restauracji Kolumnowej, pobyt w sali zabaw Kids Club lub w Kręgielni Zamkowej. -Wszystkim sponsorom nagród, a w szczególności włodarzom zamku serdecznie dziękujemy za tak wspaniałe nagrody. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy udanej zabawy na Wzgórzu Zamkowym – podsumowują panie Anna Dłużewska i Anna Dworakowska-Gloc.

Data publikacji: 2018-06-05 13:11
  • Wieści z SP 1
  • Wieści z SP 1
  • Wieści z SP 1

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.