Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Eko eksperci

W przeddzień święta bociana białego, czyli 30 maja, najlepsi przyrodnicy z gminnych szkół spotkali się na finale XI Gminnego Konkursu Wiedzy Ekologicznej Szkół Podstawowych. Organizatorem wydarzenia było Eko-Centrum Heliantus, a spotkano się tradycyjnie w gościnnych murach Gminnego  Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gniewie

Do rywalizacji  przystąpiły 3-osobowe drużyny wyłonione spośród uczniów poszczególnych placówek w wewnątrzszkolnym etapie konkursu.  Walka była bardzo zacięta. Pytania z zakresu  biologii i ochrony środowiska, ekologii, znajomości lokalnych form ochrony przyrody nie należały do łatwych, ale dzieci znakomicie sobie z nimi poradziły. Nie zabrakło oczywiście zagadek, zadań w których należało się wykazać umiejętnościami matematycznymi i pracą z tekstem oraz rozpoznawania roślin i zwierząt przedstawionych na fotografiach.

 Nad przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: Magdalena Ostrode – pracownik Referatu Gospodarki Przestrzennej i Ochrony Środowiska UMiG Gniew, Katarzyna Kwaterowska – przedstawiciel Stowarzyszenia Centrum Aktywnych- Gniew oraz Andrzej Raczkowski – specjalista ds. środowiska w firmie Mikrostyk.

Ostatecznie pierwsze miejsce zajął Zespół I ze Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie, tuż za nimi uplasowała się druga drużyna z gniewskiej placówki, a na trzecim miejscu uplasował się zespół ze szkoły podstawowej w  Polskim Gronowie.

Wszyscy  uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe, a 3 najlepsze drużyny w czerwcu dodatkowo pojadą na ekologiczną wycieczkę poznawać ciekawe miejsca na przyrodniczej mapie Pomorza.


Działanie zostało zrealizowane w ramach programu Ekologicznie Opanuj Gniew 2018 finansowanego ze środków Gminy Gniew i przy wsparciu firmy Mikrostyk – patrona konkursu.

Data publikacji: 2018-06-06 09:14
  • Eko konkurs
  • Eko konkurs

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.