Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Wieści z SP 1

Przedstawiamy Państwu wiadomości ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Tym razem uczniowie m.in. odwiedzili Tymawę i Brody Pomorskie.

OGNISKO W TYMAWIE

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klas IVB, IVC i VC wybrali się na ognisko do Tymawy. Trasę przemierzyli pieszo, a na miejscu czekało na nich wiele atrakcji. Zabawę zaczęli od podchodów. Grupa uciekająca dała goniącym osiem trudnych zadań, które zostały prawidłowo wykonane. Pieczono też kiełbaski. Po posiłku rozpoczęły się zabawy. Uczniowie strzelali z łuków, grali w wyścigi, kopali piłkę. -Dzień na świeżym powietrzu minął bardzo szybko, dzieci były wesołe i zadowolone z wypoczynku w pięknym lesie- wspominają M. Jeleniewska, T. Borecka, E. Mosińska i siostra Bartłomieja.

PIKNIK W BRODACH POMORSKICH

Uczniowie świetlicy popołudniowej z SP 1 uczestniczyli w pikniku wieńczącym całoroczne spotkania. Ognisko odbyło się 5 czerwca w Brodach Pomorskich. Dzieci piekły smaczne kiełbaski, śpiewały piosenki i uczestniczyły w wielu konkursach. Do wspólnej zabawy dołączyła pani Małgorzata Ratyńska, która przy muzyce prowadziła nieznane dzieciom zabawy. Największą atrakcją było robienie ogromnych baniek mydlanych unoszących się bardzo wysoko. -Z twarzy dzieci nie schodził uśmiech, nie chciały wracać do domu i już czekają na kolejny piknik- opowiadają M. Jeleniewska
i T. Borecka.

EGZAMINY, EGZAMINY……

24 maja odbył się w SP 1 międzynarodowy egzamin z języka angielskiego TOEIC BRIDGE. Uczniowie mieli możliwość przystąpić do egzaminu w ramach projektu „Dziecko najlepsza inwestycja”, który realizowany był w szkole od początku tego roku szkolnego. TOEIC Bridge to certyfikat z ogólnego języka angielskiego dla osób na początkowych poziomach zaawansowania. Jest to test z rozumienia tekstu słuchanego i czytanego przeznaczony dla osób na poziomach od początkowego do średnio-zaawansowanego. Test TOEIC Bridge mierzy znajomość języka angielskiego na poziomach od A1 po B1 (wg skali CEF). Jest to obiektywne i rzetelne narzędzie pozwalające mierzyć efekty dotychczasowej nauki i motywować do dalszego rozwijania umiejętności. Bridge to międzynarodowo uznany certyfikat. -W ubiegły poniedziałek zakończyliśmy nasze zajęcia, wspólnie udając się na pizze. It was superb – podsumowuje Joanna Piekarska.

XI GMINNY KONKURS WIEDZY EKOLOGICZNEJ

W czwartek, 30 maja, uczniowie klas szóstych ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego przystąpili do finału - już XI Gminnego Konkursu Wiedzy Ekologicznej. Dwie drużyny w składzie: Monika Grzenda, Filip Cybura, Zofia Kopp Ostrowska, Anna Wasielewska, Alicja Ziołkowska oraz Julia Podwalska wykazały się ogromną wiedzą ekologiczną. -Najlepszym dowodem potwierdzającym jest zajęcie pierwszego i drugiego miejsca w ogólnych zmaganiach – cieszy się M. Fandrejewska

CO SIĘ DZIAŁO W MAJU W ŚWIETLICY

Na początku maja, z okazji Święta Strażaka, dzieci ze świetlicy szkoły podstawowej nr 1 udały się do Ochotniczej Straży Pożarnej, gdzie pan Tomasz Truszczyński przeprowadził ciekawe warsztaty dotyczące pracy strażaków. Świetliki dowiedziały się, że strażacy walczą z pożarami, klęskami żywiołowymi, pomagają przy wypadkach, usuwają gniazda szerszeni, niosą pomoc w miejscowych zagrożeniach.
Uczniowie przymierzali mundur strażacki wraz z całym ekwipunkiem i przekonali się, że strażak musi być nie tylko sprawny, ale i silny. Pomagali też w rozwijaniu węża strażackiego, aby ugasić pożar oraz poznały pełne wyposażenie wozu strażackiego. Już teraz uczniowie wiedzą, że praca strażaka jest ciężka, mozolna i odpowiedzialna.
Świetliki odwiedziły też rodziców w ich zakładach pracy. Najpierw udały się do Urzędu Miasta i Gminy Gniew, gdzie dzięki uprzejmości mamy Jasia i Fabiana poznały pracę urzędników. Były z wizytą w sekretariacie, gabinecie burmistrz, Sali Ślubów i referacie zajmującym się gospodarką odpadami. Na zakończenie wizyty w ratuszu otrzymały drobne upominki.
W zakładzie Inwest-Kom pracują rodzice Magdy i Jasia, więc tam dzieci skierowały też swoje kroki. Pani Kasia Walas wprowadziła maluchy w tajniki funkcjonowania zakładu.
Korzystając z ładnej pogody w drugim tygodniu maja zorganizowano Mini Festiwal Baniek Mydlanych. Każdy uczeń ze świetlicy mógł puszczać zarówno małe jak i wielkie bański mydlane.
Chłodniejsze dni dzieci spędzały na budowaniu różnych konstrukcji z nowo zakupionych klocków lego, a także w różny sposób rozwijały swoje talenty plastyczne.
-Pod koniec miesiąca przygotowywaliśmy się do obchodów Dnia Matki. Świetliki rysowały laurki i wykonywały prace plastyczne, które ozdobiły nasze świetlicowe gazetki przypominając o nadchodzącym świecie – podsumowują działania J. Górska i M. Ratyńska.

PROGRAM EDUKACYJNY  MIĘDZY NAMI KOBIETKAMI

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie jako Szkoła Promująca Zdrowie od kilku lat uczestniczy w programie „Miedzy nami kobietkami”. Edukacja pro – zdrowotna skierowana jest do dziewcząt klas szóstych - w celu zdobycia określonej wiedzy i lepsze zrozumienie przemian fizycznych i emocjonalnych zachodzących w okresie dojrzewania. Stanowi także pomoc dydaktyczną w realizacji celów ścieżki edukacyjnej „Wychowanie do życia w rodzinie”.31 dziewcząt z klas szóstych w środę - 6 czerwca miało okazję uzyskać fachową wiedzę nt. okresu dorastania. -Działania związane z realizacją programu oparte są na rzetelnej wiedzy medycznej, które wspiera Firma Procter&Gamble- tłumaczy M. Fandrejewska.

DZIEŃ DZIECKA W KLASACH I – III

Dzień 8 czerwca, w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie minął pod znakiem świętowania Dnia Dziecka. Dla uczniów tego dnia przygotowano sporo atrakcji. Poza smakowitymi lodami, malowaniem twarzy i klasowym zdjęciem, czekał na nich tor przeszkód oraz warsztaty plastyczne.
Wszystkie działania związane były z realizacją projektu „Kocham Cię Ojczyzno”. Jak kochać swój kraj mając 7 lub 10 lat? Otóż najlepiej robić to przy wspólnej zabawie. Większość uczniów już od rana paradowała w pięknych biało-czerwonych strojach, bo te kolory były tego dnia w placówce najważniejsze. Każda z klas zrobiła sobie zdjęcie pod biało-czerwoną girlandą z balonów. Zdjęcia te zostaną zaprezentowane na mini wystawie pt. „Polska to my”. Po smacznych lodach i malowaniu twarzy na dzieci czekał tor przeszkód, przygotowany na boisku wielofunkcyjnym. Natomiast sala gimnastyczna tego dnia przerodziła się w wyjątkową pracownię plastyczną. Uczniowie przy przygotowanych wcześniej stanowiskach wykonywali różne prace plastyczne. Było to: malowanie eko- toreb, zdobienie serduszek- magnesów na lodówkę, wykonanie papierowej kury oraz malowanie pięknych obrazów. Wszystkie prace odnosiły się do tematu spotkania. Dzieci malowały piękne polskie kwiaty, na torbach pojawiły się wspaniałe serca dla Polski, a duże obrazy malowane w grupach przedstawiały piękne stroje ludowe, z dużym zaangażowaniem uczniowie wykonali również zabawne kolorowe kury. Wszystkie wykonane prace stały się własnością dzieci - jako prezenty z okazji Dnia Dziecka. Pracy towarzyszyła muzyka. Piosenki związane z Polską powodowały, że wszystkim udzielił się radosny nastrój.
-Tak wspaniały Dzień Dziecka był możliwy jedynie dzięki wielkiemu zaangażowaniu wyjątkowych nauczycieli z naszej szkoły oraz nieocenionej pomocy rodziców. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przy współpracy z Fundacją im. Jana III Sobieskiego i dofinansowane ze środków Gminy Gniew. Zarząd Fundacji kieruje szczególne podziękowania do darczyńców, dzięki którym można było sprawić, że ten dzień był prawdziwym Dniem Dziecka. Dziękujemy Firmie Rolls-Royce, Bankowi Spółdzielczemu w Gniewie oraz Firmie Temida za wsparcie finansowe przedsięwzięcia. Dziękujemy również Firmie Iglotex oraz Radzie Rodziców –tłumaczy Joanna Kaczmarek.

WODA …….NIEZWYKŁA CIECZ

W  maju uczniowie klasy II b mieli okazję wziąć udział w niezwykłej lekcji przeprowadzonej przez zaproszonego gościa - panią Mirosławę Fandrejewską (nauczyciela przyrody). Tematem zainteresowania była woda i to jak zachowuje się w połączeniu z innymi substancjami. Każdy z uczniów aktywnie uczestniczył w zajęciach dokonując pod okiem naszego gościa najróżniejszych doświadczeń. Dzieci robiły m. in. lampę lawę, tęczę w szklance, sprawdzały czy balon jest w stanie utrzymać szklankę oraz obserwowały skaczącą kukurydzę. -Mali laboranci poznali właściwości wody i dowiedzieli się, że z wykorzystaniem różnych produktów dostępnych w domu można wykonać tak ciekawe doświadczenia – opowiada Katarzyna Bałdowska

WYCIECZKA  DO ZOO  KLAS PIERWSZYCH

W piękny czerwcowy dzień klasy pierwsze SP 1 wybrały się na wycieczkę do Gdańska. W planie było zwiedzanie zoo, spacer nad brzegiem naszego Bałtyku i wyjście na lody. Mieszkańcy Ogrodu Zoologicznego, mimo upału prezentowali się uczniom w pełnej krasie. Dzieci do dziś zastanawiają się czy zebra jest biała w czarne paski, czy czarna w białe paski... Po długim spacerze ukojenie przyniosły fale naszego morza... -W drodze powrotnej zjedliśmy przepyszne hamburgery w Mc Donaldzie. Czekamy na kolejną wycieczkę – mówią o wycieczce Teresa Borecka, Małgorzata Jeleniewska
i Katarzyna Hejnowska.

WYCIECZKA DO WŁADYSŁAWOWA

30 maja uczniowie klasy IIa, IIb i IVd udali się na wycieczkę do Ocean Parku we Władysławowie. W czasie wyjazdu mogli obejrzeć ekspozycję, która została przygotowana przy zachowaniu naturalnych rozmiarów i szczegółów budowy zgromadzonych okazów zwierząt morskich. Uczniowie wzięli udział w interaktywnym spotkaniu z Wygadanym Wielorybem, który opowiadał o sobie i odpowiadał na różne pytania. Największą atrakcją, wzbudzającą ogromne emocje okazała się podwodna przygoda jaką dzieci mogły przeżyć dzięki udziałowi w seansie z wykorzystaniem Oculus Rift. Każdy mógł też spróbować swoich sił, w jeździe segwayem, a na koniec pobytu w Ocean Parku pobawić się z koleżankami i kolegami na przepięknym placu zabaw. Zwieńczeniem wyjazdu był spacer Aleją Gwiazd Sportu i krótki odpoczynek nad pięknym Bałtykiem. - Dzieci choć zmęczone upalnym i pełnym wrażeń dniem wróciły do domów uśmiechnięte – wspominają Katarzyna Bałdowska, Mariola Górska, Jolanta Górska, Beata Kaffka i Dominika Łobocka.

ŚRODOWISKO PRZYRODNICZE W WYMIARZE  3 D

Rok szkolny 2017/18 już niebawem kończy się, jednakże uczniowie klas czwartych jeszcze z wielkim zapałem pracują na lekcji przyrody. Poznane i omawiane różne typy środowisk lądowych i wodnych postanowili zaprezentować w formie 3D, tj. makiet. Różnorodność pomysłów sprawiła stworzenie przepięknych prac, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. - Uczniowie klasy: IVa, IVb, IVc oraz IVd bazując na pozyskanej wiedzy w czasie lekcji oraz rzeczywistej – z autopsji, potrafią doskonale dopasować zarówno świat roślinny, jak i zwierzęcy do środowiska, jakim jest: las, pole, łąka oraz staw i jezioro – tłumaczy M. Fandrejewska

GRAMY  I KIBICUJEMY  DLA  „ NIEPODLEGŁEJ”

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie obchodzili też Dzień  Dziecka na obiekcie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w  Gniewie. Dzieci ubierając biało – czerwone stroje utożsamiały się z obchodami setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez nasz kraj.
Podopieczni z klas IV – VI rozpoczęli dzień od tanecznej rozgrzewki, którą poprowadziła instruktorka fitness, pani Patrycja Trowska. Po kilku minutach wszyscy byli już pobudzeni i gotowi  do rozgrywek sportowych. Dziewczęta rywalizowały grając w unihokeja, zaś chłopcy toczyli boje o mistrzostwo szkoły w piłce nożnej. Rozgrywki piłkarskie toczyły się pod okiem sędziów: Grzegorza Połomskiego oraz Ryszarda Gawła. Spotkania odbywające się zarówno na hali jak i na zielonej murawie były bardzo zacięte i emocjonujące. Męskie oraz żeńskie reprezentacje klas za zajmowane w zawodach miejsca otrzymywały punkty, które następnie były sumowane. Klasy, które zajęły czołowe miejsca w rywalizacji otrzymały nagrody w postaci słodyczy oraz bonu pieniężnego. Ostatecznie na najniższym stopniu podium stanęli uczniowie kl. VI b. Drugie miejsce zajęła klasa V d, a ze zwycięstwa w turnieju cieszyła się klasa VI a z wychowawcą, Panią Joanną Piekarską. -Zarówno uczniowie, jak i Grono Pedagogiczne  gniewskiej Szkoły Podstawowej Nr 1 pragnie bardzo podziękować wszystkim osobom, które przyłączyły się do organizacji piątkowej imprezy. Do zobaczenia za rok- podsumowuje S.Szymański.

Zdjęcia ze szkoły obejrzeć można na stronie: <link>. 

Data publikacji: 2018-06-13 12:18
  • Wieści z SP 1
  • Wieści z SP 1
  • Wieści z SP 1

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.