Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Pracuj w zakładzie Jabil w Kwidzynie

Wszystkich mieszkańców zainteresowanych podjęciem zatrudnienia przez firmę Adecco w firmie Jabil Kwidzynie (pracodawca zapewnia transport) zapraszamy w środę, 4 lipca na spotkanie organizacyjne w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew (Sala Ślubów) w godz. od 14.00 do 17.00. Szczegóły w załączniku.

Spłyń kajakiem szlakiem krzyżackich zamków

Eko-Centrum Heliantus serdecznie zaprasza na X spływ kajakowy szlakiem zamków krzyżackich. Koszt udziału w spływie wynosi 22 złote. Kwota obejmuje m.in. opiekę medyczną, ubezpieczenie i transport powrotny do Gniewu. Chętni uczestnicy spływu będą mieli okazję zwiedzić także malborski zamek. Szczegółowych informacji zasięgnąć można pod nr tel. 58 535 31 30 od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 16.00 lub pod adresem e-mail: biuro@heliantus.org. Serdecznie zapraszamy!

Miś Maciuś ma już 8 lat

W niedzielę, 1 lipca w Ogrodzie Historii w Gniewie dzieci obchodziły urodziny Misia Maciusia, który od 2010 roku zamieszkuje malowniczą uliczkę Sambora. Cieszyły się dzieci, a nade wszystko Miś, który nie spodziewał się aż tylu gości.

Piłka nożna młodzieży

Sezon 2017/2018 dla piłki seniorskiej w gminie Gniew był bardzo udany. Awans do Ligi Okręgowej wywalczył Keramzyt Szprudowo, miejscowa Mewa została mistrzem rozgrywek Klasy B i także przygotowuje się do gry ligę wyżej. Nie możemy zapomnieć jednak o młodych piłkarzach z naszego miasta i okolic. W najbliższym czasie weźmiemy pod lupę występy drużyn juniorskich klubów z naszej Gminy. Na początek zawodnicy młodzieżowych zespołów Keramzytu.

Powiślańsko-Kociewski Rajd Rowerowy już w ten weekend!

Lipiec to czas wakacji, urlopów, wyjazdów… Ale też wyczekiwanego przez wielu rowerzystów rajdu po Powiślu i Kociewiu. W tym roku już po raz czwarty połączy rowerowe trasy po dwóch stronach wiślanego brzegu, tak jak łączy je most, który od paru lat służy przeprawie w tej części Pomorza. I tak w najbliższą sobotę uczestnicy Powiślańsko-Kociewskiego Rajdu Rowerowego odwiedzą również Gniew. Życzymy więc wiatru tylko w plecy wszystkim rowerzystom, a w szczególności mieszkańcom naszej gminy, którzy zdecydowali się pokonać trasę rajdu.

Konny Turniej Rycerski Króla Jana III

W ostatnią sobotę, 30 czerwca na zamkowej arenie w szranki stanęli rycerze biorący udział w Konnym Turnieju Rycerskim Króla Jana III w Gniewie. Pogoda, choć wietrzna nie przestraszyła ani dzielnych wojów ani publiczności. Zwycięzcą turnieju został młody rycerz Gniewu, Jakub Szmit. Więcej o turnieju przeczytasz w wakacyjnym wydaniu Nowin Gniewskich oraz już niebawem na www.gniew.pl. Już dziś dla Was kilka kadrów z sobotnich zmagań, jako przedsmak całości.

Ruszają dwa programy zdrowotne dla mieszkańców powiatu tczewskiego

Już wkrótce mieszkańcy powiatu tczewskiego zostaną objęci dwoma programami polityki zdrowotnej  w kierunku diagnostyki raka płuc oraz otyłości i nadwagi. Zakwalifikowane do programu osoby będą mogły skorzystać m.in.: z bezpłatnych badań przesiewowych, konsultacji lekarskich oraz porad dietetyka, psychologa i fizjoterapeuty.

Uzyskaj wsparcie na realizację swoich pomysłów

Działasz lub chcesz działać na rzecz swojej społeczności? Wiesz jak, ale nie wiesz skąd wziąć fundusze? Masz pomysł, ale nie wiesz gdzie się zwrócić i w jaki sposób zacząć? AKUMULATOR SPOŁECZNY jest dla Ciebie! Zdobądź dodo 5000 zł na realizację inicjatyw! Szczegóły w załączniku.

Czwartki poetyckie w bibliotece

Zbliża się lipiec, razem z nim 13 Czwartki Poetyckie. Serdecznie zapraszamy w każdy czwartek lipca na spotkania z poezją. To wieczory dla miłośników i amatorów twórczości poetyckiej, ale mile widziani są również Ci, u których z poezją są na bakier, co na pewno zmienią lipcowe, czwartkowe wieczory w Sali Kameralnej gniewskiej biblioteki. Pierwsze wydarzenie odbędzie się 5 lipca o godzinie 19.00. W imieniu organizatora, gniewskiej biblioteki zapraszamy!

Punkt potwierdzający profil zaufany również w Gniewie

W urzędzie miasta w Gniewie uruchomiony zostanie punkt potwierdzający profil zaufany, w którym utworzyć będzie można profil zaufany – narzędzie służące do łatwego i szybkiego załatwiania urzędowych spraw online, bez wychodzenia z domu. Szczegóły już wkrótce.

Konkurs "Czyste Powietrze Miasta i Gminy Gniew" unieważniony

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku unieważnił konkurs "Czyste Powietrze Pomorza". W związku z zaistniałą sytuacją i niewystarczającą ilością środków finansowych w budżecie gminy Gniew  na samodzielne sfinansowanie całego przedsięwzięcia, wnioski złożone w ramach naboru do konkursu "Czyste Powietrze Miasta i Gminy Gniew" zostaną pozostawione bez rozpoznania. Szczegóły w załączniku.

Songs of freedom - Gospel 2018

Ponad miesiąc został nam do przeżycia kolejnego, XXII Festiwalu Gospel w Gniewie. Tegoroczna impreza odbędzie się pod hasłem "Songs of freedom", nawiązującego do początków muzyki gospel, jak i do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Serdecznie zapraszamy więc na zamek w Gniewie w dniach od 15 do 17 sierpnia i wspólnego gospelowego radowania się wolnością!

Zapraszamy do największego parku rozrywki w Północnej Polsce!

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie serdecznie zaprasza na wyjazd do Rodzinnego Parku Rozrywki "Nowa Holandia", który odbędzie się 14 lipca. Zapisy od 7 lipca. Koszt wyjazdu, to jedyne 20 zł. Niezbędne formularze dostępne w załączniku.

Walne Plachandry już wkrótce

Dzisiaj, 5 lipca w Tczewie odbyła się konferencja prasowa dotycząca wydarzenia pn. I Walne Plachandry Kociewia 2018, które odbędzie się 25 sierpnia w Piasecznie. Podczas obrad omawiano ideę przedsięwzięcia, jako spotkania wszystkich Kociewiaków oraz przedstawiono program imprezy.

Wybory Bursztynowej Miss Lata 2018 już jutro!

Serdecznie zapraszamy na ogólnopolskie wybory Bursztynowej miss Lata 2018, które odbędą się jutro, tj. 7 lipca o godz. 18:00 w gniewskim zamku. Kibicuj razem z nami polskiej urodzie oraz podziwiaj ideał wdzięku, inteligencji i talentu. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Pomyśl o swoim zdrowiu... Zadbaj o swoje płuca!

Od lipca placówka Affidea Tczew we współpracy ze Szpitalami Tczewskimi realizuje program polityki zdrowotnej: „Recepta na raka” – program wczesnego wykrywania raka płuc wśród mieszkańców powiatu tczewskiego. Dowiedz się więcej i skorzystaj z bezpłatnych badań. Szczegóły w załączniku.

Darmowe zajęcia piłkarskie na Orliku

Od 2 lipca  rozpoczęły się wakacje na gniewskim Orliku. Organizatorem wydarzenia jest KS Sobieski Gniew. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku, w godzinach 10-13 przez cały lipiec i sierpień. Prowadzącym spotkania jest trener Michał Alaburda, a zajęcia mają charakter otwarty, są bezpłatne i bez zapisów.

Baw się, rzucając KOLORY w powietrze!

Przyjdź, obsyp siebie i innych kolorowym proszkiem i baw się! To wszystko będzie się działo podczas Festiwalu Kolorów w Jeleniu, który odbędzie się już jutro, 7 lipca od godz. 17:30. Każdy jest mile widziany! Więcej na stronie wydarzenia: www.facebook.com/colorfestiwal.

Gdy Gdańsk był potęgą

Można już oglądać nową wystawę w gniewskim oddziale Muzeum Archeologicznego w Gdańsku. Tym razem miłośnicy historii i sztuki podziwiać mogą eksponaty z XVI i XVII pochodzące z całej Europy a wykopane w Gdańsku. Kolekcja pokazywana w Gniewie pochodzi z czasów kiedy gród Neptuna był jednym z najwspanialszych i najpotężniejszych miast w Europie.

Złote Gody

Każdy Jubileusz jest okazją do świętowania, ale na szczególną okazję zasługuje jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej przyznał medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie” sześciu parom z terenu miasta i gminy Gniew, które w I kwartale 2018 roku obchodziły tę wspaniałą rocznicę. Byli to między innymi Państwo Jadwiga i Zygmunt Kobos z Gogolewa oraz Państwo Ewa i Lech Lal z Gniewu.

Jeleń w kolorze!

W sobotę, 7 lipca na mieszkańców Jelenia i nie tylko czekał kolorowy zawrót głowy. Na pobliskim boisku odbył się bowiem Color Festival. Tego dnia wszyscy obrzucali się kolorowymi proszkami, kąpali się w pianie i korzystali z wielu innych atrakcji. I tak kolorowe włosy i stroje z dumą nosili zarówno młodsi jak i starsi uczestnicy zabawy. Czekamy na kolejne edycje kolorowego szaleństwa!

Punkt potwierdzający profil zaufany również w Gniewie

W urzędzie miasta w Gniewie działa punkt potwierdzający profil zaufany, w którym utworzyć można profil zaufany – narzędzie służące do łatwego i szybkiego załatwiania urzędowych spraw online, bez wychodzenia z domu.

Zawalcz o dotacje z Mikrostykiem

Przedłużony został termin składania wniosków w ramach konkursu grantowego MIKROINNOWACJE do 6 sierpnia. Kolejne spotkanie informacyjne odbędzie się w poniedziałek, 30 lipca, o godz. 17.00 w Sali Kameralnej Biblioteki w Gniewie.

Bursztynowa Miss Lata 2018 wybrana

Podczas uroczystej gali, która odbyła się 7 lipca w Zamku Gniew, nagrodzono najpiękniejsze dziewczyny tegorocznych wakacji. Poznajcie Bursztynową Miss Lata 2018.

Artystyczny Gniew

Grupa 16 studentów Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego z Bydgoszczy przyjechała do Gniewu 4 lipca. Młodzi malarze są studentami pierwszego roku Architektury Wnętrz, na wydziale Budownictwa Architektury i Inżynierii Środowiska w Katedrze Sztuk Wizualnych. Artyści przyjeżdżają do nas na coroczny plener malarski im. Leona Wyczółkowskiego, by właśnie w pięknym Gniewie, szkolić swój warsztat malarski pod czujnym okiem profesor dr hab. Aleksandry Simińskiej oraz mgr sztuki Magdaleny Rucińskiej.

Komisja do spraw suszy

Wojewoda pomorski powołał komisję do szacowania szkód w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej spowodowanych przez suszę w okresie od 1.04.2018 r. na terenie Gminy Gniew. W jej składzie znaleźli się: Łukasz Cyssewski (przewodniczący), Alojzy Klimczak, Alina Laskowska i Leszek Stankiewicz. Termin składania wniosków trwa do 13 lipca br.

Ojciec Ryszard Strzyżewski w Gniewie

W niedzielę, 22 lipca, mszę świętą o godzinie 15:00 w Kaplicy Zamkowej odprawi gniewski parafianin ojciec Ryszard Strzyżewski. Duchowny obchodzi w tym roku 40-lecie sakramentu kapłaństwa. Po mszy świętej będzie możliwość spotkania i rozmowy z jubilatem. Parafia św. Mikołaja w Gniewie zaprasza.

Czyste Powietrze Pomorza - spotkanie informacyjne

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku zaprasza Wnioskodawców konkursu „Czyste Powietrze Pomorza” edycja 2018 na spotkanie informacyjne, które odbędzie się we wtorek, 17 lipca o godz. 10.00 w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, przy ul. Rybaki Górne 8.

Mural w Piasecznie

Studenci z  Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego przyjechali do Gniewu aby wziąć udział w plenerze malarskim im. Leona Wyczółkowskiego. W tym roku młodzi artyści wraz ze swoimi opiekunkami postanowili upiększyć także teren gminy. Właśnie powstaje mural na przystanku autobusowym w Piasecznie.

Przetarg na budowę żłobka w Gniewie ogłoszony

Gmina Gniew 9 lipca ogłosiła przetarg na przebudowę części istniejącego budynku usługowego przy ul. Stromej w zakresie dostosowania do wymagań na żłobek miejski w Gniewie. Termin składania ofert mija 25 lipca. Na utworzenie żłobka Gmina Gniew otrzymała dotację z programu Maluch +.

Wakacje w Pomorskich Muzeach

Portal wyborcza.pl stworzył interaktywną mapę, która ma pomóc turystom w znalezieniu ciekawych miejsc kulturalnych, podczas spędzanych na Pomorzu wakacji. Na mapie nie zabrakło także gniewskiego oddziału Muzeum Archeologicznego w Gdańsku, w którym odwiedzający Gniew zobaczyć mogą trzy stałe wystawy: „Grunwald 1410”, „Życie codzienne na średniowiecznym zamku” oraz „Kowalstwo artystyczne”. Serdecznie zapraszamy!

Uwaga na intensywne opady deszczu i burze

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje  ostrzeżenie  meteorologiczne zbiorcze sporządzone przez Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW Oddział w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed intensywnymi opadami deszczu i burzami.

Informacja o rozstrzygnięciu otwartego konkursu ofert

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że rozstrzygnięty został otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego Gminy Gniew pn. "Działalność wspomagająca organizacje pozarządowe poprzez dofinansowanie w 2018 roku wkładu własnego organizacji w zakresie realizowanych projektów finansowanych ze środków pochodzących spoza budżetu Gminy Gniew" - II nabór. Szczegóły w załączniku.

Grała młodzież – Mewa Gniew

Gniewska Mewa obchodzi w tym roku 60-lecie istnienia klubu. Seniorzy klubu, w minionym sezonie, nie mieli sobie równych w rozgrywkach Klasy B i pewnie wywalczyli przepustkę do wyższej ligi. Niewiele zabrakło, by jubileusz awansem uświetnili także Trampkarze gniewskiego klubu, którzy świetnie spisali się w rozgrywkach ligowych Juniora C2 (rocznik 2004).

Dołącz do świętujących Kociewiaków!

Jarmark św. Dominika to największa plenerowa impreza handlowo-wystawiennicza w Europie odbywająca się w Gdańsku od kilku wieków. Od kilkunastu lat Kociewie ma w jej programie swój dzień. Początkowo jako Unikaty z Kociewia, od ubiegłego roku w łączności z Korowodem Kociewskim, a w tym roku już jako Święto Kociewia, które odbędzie się 2 sierpnia. Warto zaznaczyć, że Gminę Gniew w korowodzie reprezentować będą członkowie Gniewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. I Ty dołącz do świętujących Kociewiaków.

Spółka Inwest-Kom zatrudni elektryka

INWEST-KOM W GNIEWIE SPÓŁKA Z O. O. zatrudni elektryka do działu wodociągów i kanalizacji. Wymagania: wykształcenie kierunkowe tj. elektryk lub elektromonter, automatyk, uprawnienia SEP, uprawnienia pomiaru „0”; mile widziane doświadczenie zawodowe. Podania o pracę oraz  CV należy złożyć w formie pisemnej  w sekretariacie firmy Inwest-Kom w Gniewie spółka z o. o. lub na adres mailowy: kontakt@inwest-kom.pl.

Uwaga na burze

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne zbiorcze otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed burzami i intensywnymi opadami deszczu.

Siatkarskie zmagania na piasku czas zacząć

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie zaprasza do udziału w wakacyjnych turniejach siatkówki plażowej w ramach "Beach Volleyball Gniew 2018 z Hotelem na Wzgórzu". Pierwszy z nich odbędzie się już w sobotę, 21 lipca przy Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie (ul. Kusocińskiego 10). Do zdobycia atrakcyjne nagrody pieniężne. Szczegóły w załączniku.

Ogrodnicy docenieni

Miło nam poinformować, że rozstrzygnięty został gminny etap konkursu „Piękne Miasto Gniew 2018” organizowanego przez Samorząd Gminy Gniew. Poznaj tegorocznych laureatów.

Uwaga na burze z gradem

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem.

GOSiR informuje o sytuacji nad jeziorami

W imieniu Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gniewie informujemy, że na terenie gminy Gniew w bieżącym sezonie letnim nie zostały utworzone kąpieliska ani miejsca wykorzystywane do kąpieli. Tereny, które są usytuowane w bezpośrednim sąsiedztwie akwenów wodnych, a będące w pełnomocnictwie GOSiR-u, będą funkcjonowały typowo jako tereny rekreacyjne – tj. w miejscowościach: Tymawa, Rakowiec, Półwieś i Pieniążkowo.

Wystartowali po lepszą przyszłość. Znamy tegorocznych stypendystów programu „Wiedza Start”

Zakład Produkcji Kruszyw jest inicjatorem wielu działań na rzecz rozwoju regionu. Jednym z ważniejszych prowadzonych programów jest „Wiedza Start” – stypendium dla najlepszych gimnazjalistów. Program powstał z myślą o docenieniu najzdolniejszych z zakresu nauk ścisłych. Co roku premiowane są cztery osoby, które wykażą się szeroką znajomością praw fizyki, chemii, biologii czy matematyki.

Gniewska organizacja z grantem Tesco

Miło nam poinformować, że Fundacja Obywatelska w Gniewie zdobyła 10637 głosów klientów sklepów Tesco w Starogardzie Gdańskim, Tczewie i Pruszczu Gdańskim. Głosowanie odbywało się w ramach programu „Decydujesz, pomagamy”. Gniewskiej organizacji udało się zdobyć grant na działania z zakresu programowania i budowania robotów przy użyciu przedmiotów codziennego użytku. Szczegóły wkrótce.  

Pieśni patriotyczne oczami uczniów. Znamy wyniki konkursu!

Kwiecień minął pod znakiem przygotowywania prac plastycznych z wielką historią w tle. Wszystko za sprawą konkursu pt. "Pieśni patriotyczne i ich historia", organizowanego przez Zakład Produkcji Kruszyw.

Uwaga na intensywne opady deszczu i burze

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne sporządzone przez Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW Oddział w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed intensywnymi opadami deszczu i burzami.

Grała Młodzież – Sobieski Gniew

Sobieski w rozgrywkach młodzieżowych wystawił zespoły do trzech kategorii: Juniora Młodszego B1 (rocznik 2001), Trampkarza C1 (rocznik 2003) oraz Młodzika D2 (rocznik 2006). Przykrym jest fakt, iż rozgrywki dokończyły tylko dwa pierwsze zespoły, a drużyny Juniora D2, w końcowej fazie sezonu nie zdołała rozegrać swoich spotkań.

Delegacja z Kotla w Gniewie

Wójt gminy Kotla Łukasz Horbatowski, wraz z sekretarz i skarbnikiem swojej miejscowości odwiedzili w zeszłym tygodniu Gniew. Delegacja chciała się dowiedzieć jak najwięcej o funkcjonowaniu gminnej spółki Inwest-Kom. Jej prezes, Jakub Jaskólski, odpowiadał m.in. na pytania dotyczące struktury przedsiębiorstwa, jego finansowania i zadaniach jakimi się zajmuje.

IX plener malarski w Gniewie zakończony

Wystawą przy kościele św. Mikołaja w Gniewie, jaka odbyła się w niedzielę, 15 lipca zakończyliśmy kolejny już plener malarski im. Leona Wyczółkowskiego, z udziałem grupy 16 studentów pierwszego roku architektury wnętrz z Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.

Wycieczka do Krynicy

W niedzielę, 15 lipca, mieszkańcy gminy Gniew, na czele z sołtys Szprudowa, Małgorzatą Gajewską, wybrali się do Krynicy Morskiej. Przy pięknej pogodzie i w dobrych nastrojach czas szybko minął. Już dzisiaj zapisać się można na kolejną wycieczkę w to samo miejsce. Tym razem odbędzie się ona 19 sierpnia.

Rozbudowa szkoły

Stanęły już ściany parteru łącznika, dobudowywanego do obiektu szkoły podstawowej w Gniewie i ułożone zostały płyty stropowe na konstrukcji. Coraz bardziej widoczny jest już rozkład pomieszczeń nowego budynku. Jak widzimy na zdjęciu rozbudowa szkoły nieodwracalnie zmieni układ przestrzenny w tej części miasta.

Menadżer projektu poszukiwany

Wspólny Sekretariat Techniczny Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja 2014-2020 poszukuje menedżera projektu. Aplikacje w języku angielskim wraz z niezbędnymi dokumentami można przesyłać pocztą elektroniczną do 27 lipca 2018 roku, na adres: rekrutacja@cpe.gov.pl. Rozmowy kwalifikacyjne z wybranymi kandydatami planowane są na początek sierpnia br.

Razem zadbajmy o to miejsce

Trwa proces rewitalizacji na starym mieście w Gniewie. Miasto zmienia się i nabiera nowego blasku. Aby jednak jak najdłużej cieszyć się efektami prowadzonych obecnie prac, sami też musimy zadbać o to miejsce.

Uwaga na intensywne opady deszczu i burze

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne sporządzone przez Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW Oddział w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed intensywnymi opadami deszczu i burzami.

Informacje dotyczące programu „Czyste Powietrze”

17 lipca w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące Krajowego Programu „ Czyste Powietrze” dla budynków jednorodzinnych oraz konkursu organizowanego przez WFOŚiGW w Gdańsku pt. „Modernizacja źródeł ciepła w budynkach wielorodzinnych” dla osób fizycznych, mieszkających w budynkach wielorodzinnych, wspólnot mieszkaniowych i jednostek samorządu terytorialnego. Szczegóły nt. nowych konkursów WFOŚiGW w Gdańsku dostępne są TUTAJ.

Pracownia Orange zmienia się już w Centrum Wsparcia Rodzin

Od 14 lipca trwa remont Pracowni Orange i biura Stowarzyszenia Centrum Aktywnych – Gniew. Inwestycja realizowana jest już w ramach tzw. rewitalizacji społecznej. Na to zadanie i szereg innych przedsięwzięć rewitalizacyjnych, które realizowane będą w najbliższych latach, Gmina Gniew w ubiegłym roku otrzymała dotację w wysokości prawie 6 milionów złotych.

Festyno-koncert w parku miejskim

Już w sobotę, 28 lipca w parku miejskim odbędzie się kolejny festyno-koncert. Rodziny z dziećmi, młodzież, miłośników muzyki rockowej i nie tylko zapraszamy do gniewskiego parku na prawdziwie muzyczno-rozrywkowe popołudnie. W programie wydarzenia nie zabraknie zabaw dla najmłodszych, koncertów a także kącika gastronomicznego. Serdecznie zapraszamy na godz. 14.00.

Rewitalizacja – prace budowlane i budowa fontanny

Nieustannie trwają prace rewitalizacyjne w Gniewie. Roboty budowlane prowadzone są w ostatniej części ulicy Piłsudskiego, prace przeniosły się do wschodniej i południowej części rynku oraz na ulicę Sobieskiego. Wciąż trwają też utrudnienia w ruchu pieszym i samochodowym, dlatego prosimy o ostrożność. Gmina poszukuje także wykonawcy fontanny, która stanąć ma w miejscu obecnego skwerku przy gniewskim magistracie.

Uwaga! Przerwy w dostawie wody

Informujemy, iż z powodu prac konserwacyjnych na sieci wodociągowej i SUW Gniew, w godzinach nocnych tj. 23.00 - 4.00 w terminach 23 na 24 lipca oraz 25 na 26 lipca nastąpi przerwa w dostawie wody dla miejscowości: Gniew, Ciepłe, Polskie Gronowo, Wielkie Walichnowy, Małe Walichnowy, Międzyłęż, Kuchnia.

Przystanek Lorrain’a w Piasecznie

Tak wygląda teraz przystanek autobusowy w Piasecznie. Prawda, że oryginalnie? To ślad po wizycie studentów Architektury Wnętrz z Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, którzy przyjechali do Gniewu aby wziąć udział w plenerze malarskim im. Leona Wyczółkowskiego. W tym roku młodzi artyści wraz ze swoimi opiekunkami prof Aleksandrą Simińską oraz Magdaleną Rucińską postanowili upiększyć także teren gminy. Tym samym na przystanku w Piasecznie powstał mural inspirowany pracami francuskiego malarza Claude’a Lorrain’a. Dziękujemy!

Miłość i szczęście czekają wszędzie

W piątkowe popołudnie w Domu Pomocy Społecznej w Gniewie odbyła się niecodzienna uroczystość. Powiedzieli sobie tak pani Anna Leszkowska i pan Zbigniew Pietraszewski. Nie byłoby w tym nic niecodziennego, gdyby oboje nie poruszali się na wózkach i nie byli podopiecznymi placówki. Przykład Państwa Pietraszewskich pokazuje, że miłość można spotkać wszędzie, wystarczy się tylko dobrze rozejrzeć. Nowożeńcom życzymy wielu wspaniałych chwil razem, dużo szczęścia i powodów do uśmiechu.

Wakacyjnie w Kursztynie

W sobotę, 21 lipca w Kursztynie odbyły się dwie imprezy, otwarcie wiaty biesiadnej połączone z festynem i zabawą taneczna oraz turniej piłki nożnej o puchar Sołtysa Sołectwa Kursztyn. Zabawa była wspaniała.

Rewitalizacja – utrudnienia na ulicy Sobieskiego

Prace rewitalizacyjne prowadzone są nadal w ulicy Piłsudskiego oraz we wschodniej i południowej części placu Grunwaldzkiego. Od kilku dni remont trwa już także w ulicy Sobieskiego. Ściągane są stare nawierzchnie ulic i chodników, by niedługo wyłożyć je nową kostką granitową. W związku z tym pojawiły się nowe utrudnienia w ruchu.

Zbudują pomnik ofiar antypolskiej akcji eksterminacyjnej

W województwie pomorskim i kujawsko-pomorskim od lat zgłaszano potrzebę realizacji inicjatywy upamiętniającej los zamordowanych w 1939 r. mieszkańców ziem pomorskich. Zawiązał się społeczny komitet budowy pomnika ofiar antypolskiej akcji eksterminacyjnej prowadzonej przez Niemców na Pomorzu jesienią 1939 roku. Pomnik stanie w przedwojennej stolicy województwa pomorskiego - w Toruniu na skwerze przy ulicy Uniwersyteckiej.

Święto Policji

W czwartek, 19 lipca w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie odbyła się gala z okazji Święta Policji. Podczas uroczystości z udziałem Burmistrza Miasta i Gminy Gniew Marii Taraszkiewicz-Gurzyńskiej wręczono odznaczenia, nominacje oraz nagrody. Wśród wyróżnionych znaleźli się również trzej mundurowi z Komisariatu Policji w Gniewie.

Czyste Powietrze Pomorza - nowe zasady konkursu

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z nowymi zasadami konkursu WFOŚiGW w Gdańsku "Czyste Powietrze Pomorza" dla budynków jednorodzinnych (krajowy program "Czyste Powietrze") i wielorodzinnych (konkurs WFOŚiGW w Gdańsku "Wymiana źródeł ciepła w budynkach wielorodzinnych”). Szczegóły w załączniku.

Obwieszczenie Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Gdańsku

Publikujemy obwieszczenie Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Gdańsku dot. wniosku Polskiej Spółki Gazownictwa Sp. z o. o. w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn. "Gazyfikacja Skórcza". Szczegóły w załączniku.

Z Japonii do Gniewu – spotkanie z ojcem Strzyżewskim

W minioną niedzielę, 22 lipca w kaplicy zamkowej wierni uczestniczyli we mszy świętej, odprawionej przez niecodziennego gościa. Modlitwę prowadził bowiem ojciec werbista Ryszard Strzyżewski, który w tym roku obchodzi swój rubinowy jubileusz (40-lecie) kapłaństwa. Ojciec, z pochodzenia gniewianin i miejscowy były ministrant, na co dzień jest misjonarzem służącym w Japonii.

Oddaj krew - uratuj życie

30 lipca przy siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewie stanie krwiobus, w którym oddać będzie można krew dla potrzebujących. Serdecznie zapraszamy wszystkie zdrowe, pełnoletni osoby do oddania tego dnia krwi. To nic nie kosztuje, a możemy uratować komuś życie.

Siatkarskie zmagania na piasku

W sobotę, 21 lipca na boiskach do siatkówki plażowej przy Hali Widowiskowo – Sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gniewie, odbył się I turniej w nowej formule BEACH VOLLEYBALL GNIEW z "Hotelem Na Wzgórzu". Udział w nim wzięło 11 par. Kolejny turniej już 18 sierpnia. Zapraszamy!

Dopłaty na wyprawkę szkolną - Dobry Start

Rządowy program „Dobry Start” to 300 złotych wsparcia wypłacanego raz w roku wszystkim uczniom. To inwestycja w edukację polskich dzieci. Pomoc może trafić do ponad 4,6 mln uczniów. Od 1 lipca można składać wnioski online, a od 1 sierpnia dokumenty przyjmowane będą drogą tradycyjną - papierową. W Gniewie przyjmować je będzie Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

Kajakiem do Malborka

21 lipca o godzinie 9.00 wystartował jubileuszowy X Spływ kajakowy „Szlakiem Krzyżackich Zamków”. Uczestnicy z różnych zakątków naszego powiatu oraz goście z innych rejonów Polski Wisłą i Nogatem pokonali 31 kilometrów, by z wody podziwiać największą krzyżacką warownię na świecie.

Powiśle i Kociewie rowerem

Propozycja rowerowego odkrywania Powiśla i Kociewia zaproponowana przez Lokalną Organizację Turystyczną KOCIEWIE już po raz czwarty spotkała się ze sporym zainteresowaniem. W czasie weekendu, 21-22 lipca ponad stu rowerzystów przemierzyło ponad sto kilometrów pomiędzy Kwidzynem a Gniewem.

Krzyżacy kontra Kociewiacy

Już dziś zapraszamy Państwa na festiwal dziedzictwa regionalnego Krzyżacy kontra Kociewiacy. Impreza rozpocznie się o godz. 14.00 w niedzielę 29 lipca. W programie m.in. pokazy tańców, walki rycerskie i zabawy kociewsko-regionalne. Szczegóły na załączonym plakacie.

Wymiana źródeł ciepła w budynkach wielorodzinnych

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku ogłasza konkurs pod nazwą: „Wymiana źródeł ciepła w budynkach wielorodzinnych”. Konkurs adresowany jest do osób fizycznych, jednostek samorządu terytorialnego oraz wspólnot mieszkaniowych, które planują wymienić źródła ciepła w budynkach wielorodzinnych na obszarze województwa pomorskiego a wnioskowały o dofinansowanie w unieważnionym Konkursie „Czyste Powietrze Pomorza” ( edycja 2018).

Przerwy w dostawie wody w Opaleniu

Informujemy, że dzisiaj, 26 lipca w związku z pracami na sieci wodociągowej w Opaleniu, nastąpią przerwy w dostawie wody dla mieszkańców ul. ks. Ludwika Warneckiego oraz ul. Jakuba Hutten-Czapskiego. Za utrudnienia, Spółka Inwest-Kom, przeprasza.

Kino na plaży w Jeleniu - już jutro!

Z początkiem lipca na mieszkańców Jelenia i nie tylko czekał kolorowy zawrót głowy. Na pobliskim boisku odbył się bowiem Color Festival. Natomiast w najbliższą sobotę, 28 lipca o godz. 20:30 wszyscy spotkają się w kinie… na pobliskiej plaży. Tego dnia widzowie obejrzą film pt. "Ognioodporny". Zapraszamy!

To zdarza się raz na sto lat. Już dziś najdłuższe zaćmienie Księżyca!

Dzisiaj wieczorem będziemy świadkami niezwykłego spektaklu na naszym niebie. Mars i Księżyc znajdą się w opozycji do Słońca, a towarzyszące tej konfiguracji zaćmienie Księżyca będzie najdłuższe w tym stuleciu i w fazie całkowitej potrwa aż 1 godzinę i 43 minuty! Zaćmienie rozpocznie się od godziny 21:30. Nie przegap!

Rewitalizacja - skwerek przy urzędzie wzięty na warsztat

Prace rewitalizacyjne w Gniewie posuwają się do przodu. W rozkopach jest już skwerek przy urzędzie miasta w Gniewie. Zniknęły już trawniki i pomnik. Docelowo w tym miejscu pojawi się fontanna w kształcie rzeki, a w nawierzchni  skwerku, cegłą ceramiczną zaznaczony zostanie kontur znajdującego się niegdyś w tym miejscu kościoła ewangelickiego.

Kociewie ART – kulturalna wizytówka Regionu

Jednym z elementów Święta Kociewia, które odbędzie się 2 sierpnia, w Gdańsku podczas Jarmarku św. Dominika będzie wydarzenie artystyczne pod nazwą Kociewie ART. To między innymi specjalnie przygotowana ekspozycja prac artystów z Kociewia. Wystawa czynna jest od 27 lipca do 7 sierpnia, natomiast uroczysty wernisaż odbędzie się właśnie 2 sierpnia o godz. 17.00 w Nadbałtyckim Centrum Kultury.

Oferty pracy w Rolls-Royce

Zakład produkcyjny Rolls-Royce Poland w Gniewie poszukuje doświadczonych pracowników na stanowiska ślusarza, operatora CNC i spawacza. Szczegóły w załączonych ogłoszeniach o pracę.

Brak wody w Piasecznie

W związku z awarią sieci wodociągów od godz. 22:00, 29 lipca do godz. 12:00, 30 lipca wystąpi przerwa w dostawie wody dla Piaseczna. Za utrudnienia Spółka Inwest-Kom przeprasza. Komunikat rozesłano przez serwis SMS WODA.

Vivat Vasa!

W sobotę, 11 sierpnia zapraszamy Państwa na błonia nadwiślańskie leżące u podnóża gniewskiej warowni, na których zobaczymy 17 już odsłonę inscenizacji bitwy Dwóch Wazów z roku 1626. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 12.00 salwą armatnią na Anioł Pański w zamku Gniew. Szczegóły w załączniku.

Krzyżacy Kontra Kociewiacy

W ostatnią niedzielę lipca w Gniewie odbyła się kolejna 8. edycja Festiwalu Dziedzictwa Regionalnego "Krzyżacy Kontra Kociewiacy". Po wielogodzinnej rywalizacji w różnorakich konkurencjach, której przyglądała się liczna grupa mieszkańców i turystów, tegoroczne spotkanie zakończyło się remisem.

Muzyczna zabawa pośród drzew

Połowa wakacji to znakomita okazja do wielkiej muzycznej imprezy. W sobotę, 28 lipca w Parku Miejskim w Gniewie odbył się festyn rodzinny zorganizowany przez Centrum Muzycznie Aktywnych, firmę Inwest-Kom oraz gniewską książnicę. Konkursy z nagrodami, malowanie twarzy, koncerty zespołów, to tylko niektóre z atrakcji sobotniej zabawy.

Zawyją syreny. Upamiętnimy rocznicę Powstania Warszawskiego.

Jutro, 1 sierpnia, będziemy obchodzić 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Z tej okazji punktualnie o godzinie 17.00 w całej Polsce i również w Gniewie zostaną uruchomione syreny alarmowe.

Dar krwi, dar bezcenny

W poniedziałek, 30 lipca przed gniewską OSP odbyła się akcja oddawania krwi. Specjalny krwiobus odwiedziło 21 osób chętnych oddać krew, jednakże tylko 18 dawców pozytywnie przeszło procedury kwalifikacyjne. Tym samym podczas akcji oddano 8 litrów krwi.

Oferty pracy w spółce FAMA

FAMA Spółka z o. o. w Gniewie poszukuje osób chętnych do pracy na stanowiska mechanika i technologa-programisty CNC. Szczegóły w załączonych ogłoszeniach o pracę.

Studiuj na kierunku gospodarki przestrzennej w Słupsku

Trwa nabór na kierunek gospodarki przestrzennej w Wyższej Szkole Inżynierii Gospodarki w Słupsku na rok akademicki 2018/2019. Szczegóły w załączniku.

Obwieszczenie Starosty Tczewskiego

Starosta Tczewski wydał obwieszczenie dot. zezwolenia na realizację inwestycji drogowej w zakresie rozbudowy ul. Sobieskiego w Gniewie. Szczegóły w załączniku.

Są wolne miejsca w autokarze - Święto Kociewia

Informujemy, że istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnego przejazdu autokarowego na Święto Kociewia wraz z członkami Stowarzyszenia Gniewskiego Uniwersytetu III Wieku. Wyjazd do Gdańska na trwający tam Jarmarku Św.Dominika odbedzie się w czwartek, 2 sierpnia o godz. 12:00 z przystanku LATOCHA w Gniewie. Ilość miejsc ograniczona. W celu rezerwacji zapraszamy do kontaktu z Referatem Promocji i Informacji UMiG Gniew pod nr tel. 58 535 40 21.

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.