Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Rozbudowa szkoły

Stanęły już ściany parteru łącznika, dobudowywanego do obiektu szkoły podstawowej w Gniewie i ułożone zostały płyty stropowe na konstrukcji. Coraz bardziej widoczny jest już rozkład pomieszczeń nowego budynku. Jak widzimy na zdjęciu rozbudowa szkoły nieodwracalnie zmieni układ przestrzenny w tej części miasta.

Do istniejącego budynku szkoły podstawowej dobudowany zostanie nowy obiekt dydaktyczny z  blokiem żywieniowym i salą gimnastyczną. W nowo powstałym łączniku na parterze znajdą się: pokój nauczycielski z zapleczem socjalnym, sekretariat, pokój dyrektora, pomieszczenia administracji i archiwum, gabinet lekarski, toalety, duża kuchnia wraz ze stołówką. W przeszklonym łączniku powstanie szatnia, z której uczniowie przechodzić będą do sal lekcyjnych w starej bądź nowej części szkoły. Na pierwszym piętrze budynku znajdą się trzy sale dydaktyczne wraz z zapleczami, sala terapeutyczna, świetlica szkolna oraz toalety.

Zaprojektowana została również sala gimnastyczna z salą sportową o pow. 474 m2, dwie szatnie oraz pomieszczenie dla nauczycieli wf z zapleczami sanitarnymi oraz magazyny sprzętu sportowego i magazyn gospodarczy.

Szkoła przystosowana będzie do potrzeb osób niepełnosprawnych – nowy obiekt wyposażony zostanie w windę lub platformę o napędzie elektrycznym, powstaną osobne toalety dla niepełnosprawnych uczniów.

Budowa nowego łącznika odbędzie się bez ingerencji w obecny budynek szkoły. Celem projektantów było wkomponowanie nowej bryły w otoczenie historycznej placówki. Do budowy obiektu wykorzystane zostaną wszakże nowoczesne elementy, ale dopasowane architektonicznie do obecnego budynku.

Przypomnijmy, że inwestycję wykonuje tczewska firma Resteks. Koszt rozbudowy obiektu wynosi około 4 560 000 złotych. Zakończenie rozbudowy placówki przewidywane jest na koniec września br.

Data publikacji: 2018-07-17 11:29
  • Rozbudowa szkoły podstawowej w Gniewie
  • Rozbudowa szkoły podstawowej w Gniewie
  • Wizualizacja rozbudowa szkoły podstawowej w Gniewie
  • Wizualizacja rozbudowa szkoły podstawowej w Gniewie
  • Wizualizacja rozbudowa szkoły podstawowej w Gniewie
  • Wizualizacja rozbudowa szkoły podstawowej w Gniewie

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.