Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Razem zadbajmy o to miejsce

Trwa proces rewitalizacji na starym mieście w Gniewie. Miasto zmienia się i nabiera nowego blasku. Aby jednak jak najdłużej cieszyć się efektami prowadzonych obecnie prac, sami też musimy zadbać o to miejsce.

Na nowo położonej kostce brukowej, zwłaszcza na położonej najwcześniej ulicy Brzozowskiego, zaczęły się pojawiać między innymi plamy oleju. – Zdaję sobie sprawę, że czasami nawet sami użytkownicy pojazdów nie są świadomi różnego rodzaju wycieków z auta. Dlatego wszyscy powinniśmy być czujni. Jeżeli ktoś zauważy, że jakieś auto pozostawia po sobie plamy np. z oleju, niech poinformuje o tym właściciela pojazdu. Jeżeli chcemy, aby to miejsce było czyste i zadbane, sami też musimy o to zadbać - apeluje Elżbieta Ziętek, kierownik Referatu Inwestycji i Infrastruktury Urzędu Miasta i Gminy Gniew. Urzędnicy proszą też mieszkańców gminy, aby zwracali uwagę na inne rodzaje zanieczyszczeń – np. plamy po lodach, zwłaszcza widoczne pod lebami  i śmieci, które szpecą naszą wspólną przestrzeń.

Przypomnijmy, że na realizację projektu rewitalizacyjnego pn. Gniew – miasto z charakterem Gmina Gniew otrzymała ponad 4-milionową dotację. Projekt finansowany jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 w ramach Działania 8.3 Materialne i niematerialne dziedzictwo kulturowe.

Celem przedsięwzięcia jest przywrócenie śródmieściu Gniewu charakteru z przełomu XIX i XX wieku oraz przyczynienie się do zwiększenia atrakcyjności i podkreślenie walorów kulturowych przestrzeni publicznej w ramach zabytkowego układu urbanistycznego. Cel ten planuje się osiągnąć poprzez przebudowę nawierzchni ulic i placów oraz montaż małej architektury, zagospodarowanie terenu fosy zamkowej i terenu zielonego za murami obronnymi.

Data publikacji: 2018-07-18 08:24

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.