Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Rewitalizacja – prace budowlane i budowa fontanny

Nieustannie trwają prace rewitalizacyjne w Gniewie. Roboty budowlane prowadzone są w ostatniej części ulicy Piłsudskiego, prace przeniosły się do wschodniej i południowej części rynku oraz na ulicę Sobieskiego. Wciąż trwają też utrudnienia w ruchu pieszym i samochodowym, dlatego prosimy o ostrożność. Gmina poszukuje także wykonawcy fontanny, która stanąć ma w miejscu obecnego skwerku przy gniewskim magistracie.

12 lipca Gmina Gniew ogłosiła zamówienie na dostawę fontanny wraz z montażem w ramach projektu „Gniew-miasto z charakterem”, finansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Przedmiotem zamówienia jest montaż fontanny – rzeki, w formie podłużnego obniżenia nawierzchni placu Grunwaldzkiego, budowy komory z przyłączem do wodociągu, kanalizacji deszczowej i zasilania – fontanna ma by zautomatyzowana i podświetlona.

Fontanna wykonana będzie w postaci podziemnej betonowej niecki (cieku) o głębokości kilku centymetrów, obłożonej kostką kamienną. Woda w fontannie będzie prowadzona w układzie zamkniętym z podczyszczaniem i uzupełnianiem z sieci wodociągowej. Woda będzie uzdatniania i dezynfekowana w zestawie urządzeń dla tego celu zamontowanych w wydzielonym, podziemnym pomieszczeniu technicznym.

Przepływ wody w instalacji fontanny podzielony jest na dwa niezależnie pracujące obiegi: efekt tryskających 16 dysz oraz efekt rzeki. Oświetlenie obrazu wodnego realizowane będzie za pomocą 16 reflektorów ze światłem ledowym RGB.

Stacja uzdatniania oraz szafa sterująca umieszczona będzie w podziemnym pomieszczeniu technicznym, zlokalizowanym nieopodal niecki fontanny. Przed wprowadzeniem wody do niecki, w celu jej dezynfekcji i zapobieżeniu rozwijania się glonów, podawany będzie środek dezynfekujący za pomocą śluzy dozującej.

Pompy fontanny pracować będą w obiegu zamkniętym i będą włączane okresowo. W nocy atrakcje fontanny będą wyłączane.

Data publikacji: 2018-07-18 15:17
  • Rewitalizacja starego miasta
  • Rewitalizacja starego miasta
  • Rewitalizacja starego miasta
  • Rewitalizacja starego miasta
  • Rewitalizacja starego miasta
  • Rewitalizacja starego miasta

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.