Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Powiśle i Kociewie rowerem

Propozycja rowerowego odkrywania Powiśla i Kociewia zaproponowana przez Lokalną Organizację Turystyczną KOCIEWIE już po raz czwarty spotkała się ze sporym zainteresowaniem. W czasie weekendu, 21-22 lipca ponad stu rowerzystów przemierzyło ponad sto kilometrów pomiędzy Kwidzynem a Gniewem.

W tym roku cykliści wystartowali po powiślańskiej stronie Wisły. Z Kwidzyna uczestnicy ruszyli w nieco ponad 50 km trasę przez: Górki, Krzykosy, Otłowiec, Białki, Korzeniewo, Jaźwiska, Tymawę do Gniewu, aby tam zregenerować siły przed kolejnym dniem rajdu. Natomiast w niedzielę ruszyli w drogę powrotną przez Kociewie na Powiśle, z goszczącego cyklistów Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gniewie. Tego dnia rowerzyści mieli do pokonania również ponad 50 km przez: Gogolewo, Majewo, Kierwałd, Smętowo, Opalenie, Korzeniewo do Kwidzyna.

Startujący  byli z różnych stron: Tczew, Starogard Gdański, Malbork, Elbląg, Kwidzyn, ale i Trójmiasto, były również panie z Solca Kujawskiego, a nawet Inowrocławia. Wśród uczestników rajdu nie zabrakło również mieszkańców naszej gminy. Na trasie gminę Gniew reprezentowała bowiem niezawodna grupa rowerowa ze Stowarzyszenia Gniewski Uniwersytet III Wieku oraz przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy Gniew. Wszyscy razem w upalnym słońcu mknęli asfaltami, ale i leśnymi duktami, szutrami, piachami i bezdrożami Powiśla oraz Kociewia.

Warto wspomnieć, że data rajdu nawiązuje do otwarcia mostu przez Wisłę, którego budowa nie tylko skróciła drogę z Powiśla na Kociewie, ale też zbliżyła do siebie mieszkańców nadwiślańskich regionów.

Rajd poza współorganizacją ze strony samorządów Kwidzyna, Gniewu, Morzeszczyna i Smętowa wsparł również finansowo Powiat Tczewski oraz Samorząd Województwa Pomorskiego. Rajdowi towarzyszyło hasło promujące turystykę rowerową w województwie: „!Pomorskie kołem się kręci”.

Data publikacji: 2018-07-25 10:27
  • Powiśle i Kociewie rowerem
  • Powiśle i Kociewie rowerem
  • Powiśle i Kociewie rowerem
  • Powiśle i Kociewie rowerem
  • Powiśle i Kociewie rowerem
  • Powiśle i Kociewie rowerem

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.