Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

GOSPEL GNIEW 2018 –dzień pierwszy

Tegoroczny,  XXII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej Gospel, rozpocznie się już w piątek, 17 sierpnia. Tego dnia na scenie zaprezentują się niemaGOtu, Andrzej Nowak Złe Psy & Harfa Gospel Choir, Chester Burke & Company (USA), a na deser gwiazda wieczoru, Golec UOrkiestra.

NiemaGOtu to zespół, który napisał i nagrał Hymn Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 „Błogosławieni miłosierni”. Ci zdolni młodzi ludzie rozpoczną tegoroczny festiwal muzyki gospel w Gniewie tuż po godzinie 18.00 w piątek, 17 sierpnia.
W skład niemaGOtu wchodzą: Kuba Blycharz (słowa i muzyka), Ola Maciejewska (wokal, gitara akustyczna), Marysia Pękała (piano), Szymon Pawluś (gitara), Bartek Krawczyk (bass), Kuba Chmura (perkusja).

Kolejnym artystą występującym tego dnia będzie doskonale znany gniewskiej publiczności zespół Złe Psy na czele z Andrzejem Nowakiem. Wraz z nimi zaprezentuje się tego dnia Harfa Gospel Choir.
Andrzej Nowak to kompozytor, aranżer, autor tekstów, producent, lider, założyciel i gitarzysta legendarnej grupy TSA. Muzyk uczestniczył w nagraniu około 70 płyt z różnymi wykonawcami w Polsce i za granicą.
W skład powstałych w 2002 r. Złych Psów wchodzą także: Wojtek Pilichowski (bass), Michał Bereźnicki (perkusja), Adam Herbata Herbowski (gitara), Dariusz Kamiński (bass), Krzysztof Alladyn Imiołczyk (klawisze), Denys Ostrovnoi (saksofon), Marcin "ROSPOR" Respondek (puzon), Erwin Żebro (trąbka).
Chór Harfa który wystąpi tego dnia ze Złymi Psami pochodzi z Kwidzyna. Zespół tworzą młodzi ludzie, dzielący wielkie zamiłowanie do muzyki, przepełnieni pasją i zaangażowaniem, ale także wiarą. Chór założony i prowadzony jest przez mgr Annę Głogowską-Firlej absolwentkę Wydziału Kompozycji i Teorii Muzyki Akademii Muzycznej w Gdańsku. Od początku istnienia chórowi akompaniuje Marcin Firlej absolwent klasy fortepianu Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Muzyczna i duchowa uczta czeka na tych miłośników muzyki, którzy zdecydują się wysłuchać gniewskiego koncertu Chester’a Burke’a ze Stanów Zjednoczonych. Wystąpi on u nas wraz ze swoim gospelowym zespołem.
Chester Burke jest utalentowanym, klasycznie wykształconym pianistą. Gra od 4 roku życia i swobodnie porusza się po różnych gatunkach muzycznych, a także śpiewa i dyryguje. Studiował na Uniwersytecie Stanowym w Morgan grę na fortepianie, ukończył również The Peabody Institute na Johns Hopkins University. W Morgan związał się, z mającym światową renomę, Morgan State University Choir dyrygowanym przez Erica Conway`a. Chester Lee Burke towarzyszył chórowi swojego uniwersytetu koncertując w tak renomowanych miejscach jak John F Kennedy Center for the Performing Arts, Strathmore Music Center i Carnegie Hall.

Ostatnim wykonawcą tego dnia będzie doskonale wszystkim znana grupa Golec uOrkiestra. Wykonawcy takich hitów jak: Ściernisko, Słodycze, Życie jest muzyką czy też Pędzą konie zakończą pierwszy dzień festiwalu.
Golec uOrkiestra  powstał w 1999 roku, a jego liderami od początku byli beskidzcy górale Łukasz i Paweł Golcowie. Ich muzyka w oryginalny sposób połączyła elementy góralskiego folku z charakterystycznymi cechami muzyki pop, rock’n’rolla i jazzu. Jej siłą napędową okazały się wyraziste, pełne zdystansowanego humoru piosenki. Do najważniejszych osiągnięć zespołu, oprócz sprzedania kilku milionów płyt, należą: otrzymanie w 2000 roku na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu „Superjedynki” w kategorii „Zespół Roku”, zdobycie dwóch „Fryderyków” w kategoriach „Debiut Roku” oraz „Muzyka Tradycji i Źródeł”, zdobycie nagrody TVP i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Genius Loci – Poloniae” za popularyzowanie kultury polskiej w Polsce i za granicą, zdobycie dwóch telewizyjnych „Wiktorów” w kategoriach „Odkrycie Roku, oraz „Najpopularniejszy Artysta”. Zespół otrzymał również „Asa Empiku” za najlepszą sprzedaż płyt, statuetkę „Najpopularniejszy Artysta Roku” wręczoną na festiwalu Top Trendy, Nagrodę Polskiej Estrady „Prometeusz”, nagrodę „Ikar” za wybitne osiągnięcia artystyczne oraz „Ikonę Śląską” będącą ukoronowaniem ogromnej pracy włożonej w promocję własnego regionu. W  2012 roku bracia otrzymali Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „za propagowanie i działanie na rzecz rozwoju rodzimej kultury”.
Golec uOrkiestra będą w Gniewie świętować 20 lecie istnienia.

Data publikacji: 2018-08-14 13:18
  • Plakat
  • Plakat

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.