Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Działkowe święto plonów

Działkowcy, zrzeszeni w Rodzinnych Ogrodach Działkowych na terenie naszego miasta, są najbardziej liczną organizacją w gminie Gniew. Od wielu lat gospodarują obszarem, który stał się już, szczególnie dla seniorów, miejscem wytchnienia, zdrowego wypoczynku i obcowania z naturą. 7 września działkowcy z Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Marysieńka” obchodzili swoje święto. Dzień Działkowca był dobrą okazją do podsumowania działkowego sezonu i wyróżnienia zasłużonych ogrodników.

Gości powitał prezes ogrodu Waldemar Szmyt, który na wstępie podkreślił istotę działalności ogrodów działkowych w mieście. W swojej przemowie, działkowiec nawiązał także do zbliżających się wyborów samorządowych, zachęcając zebranych do czynnego w nich udziału. Jak podkreślił, relacje z samorządem lokalnym mają fundamentalne znaczenie dla obrony polityki senioralnej, a kto będzie rządził gminą, może bezpośrednio wpłynąć na sytuację działkowców.

Jako, że w tym roku przypada 100 rocznica odzyskania niepodległości, ogrodnik nie omieszkał wspomnieć o dążeniu narodu polskiego do niepodległości, zachęcając do rozmyślań nad teraźniejszym patriotyzmem. - Dziś, gdy świętujemy 100-lecie niepodległości, warto zastanowić się nad współczesnym patriotyzmem. W czasach wolności i pokoju patriotyzm to nie tylko podniosłe hasła i odważne deklaracje, ale to dojrzała postawa obywatelska – mówił prezes Szmyt.

Słowa uznania do działkowców skierowała również Walentyna Czapska, która w imieniu burmistrz złożyła serdeczne życzenia. – Dni Działkowca to dla mnie spotkania ludzi z pasją. Dzięki umiłowaniu pracy w ogrodzie, która jest waszą pasją, przejawiacie właśnie współczesny patriotyzm, obywatelską postawę, związaną także z dbaniem o estetykę naszego miasta, za co Państwu dziękujemy – mówiła pani Czapska, nawiązując także to realizowanej przez ROD polityki senioralnej, która szczególnie jest jej bliska.

Życzenia działkowcom z „Marysieńki” złożył także Edward Bafia, prezes zaprzyjaźnionego ROD im. J. Kraziewicza w Gniewie oraz członek Rady Okręgowej Polskiego Związku Działkowców.

Podczas uroczystości prezes ROD „Marysieńka” wręczył nagrody i wyróżnienia.

Za wzorowe i długoletnie uprawianie działki odznaczono Grzegorza Bettina, Jadwigę Klepinowską, Jana i Władysławę Borris oraz Zbigniewa Wintera.

Za 50-lecie przynależności do Polskiego Związku Działkowców wyróżnieni zostali: Jadwiga Kotarska, Władysława Biniecka i Ryszard Betker.

Srebrną odznakę „Zasłużony Działkowiec” otrzymali Edward Gnisz i Wiesław Pasikowski.

Brązową odznaką „Zasłużony Działkowiec” uhonorowani zostali: Edward Kłodda, Edward Szczepańczyk, Krystyna Mańkowska i Helena Mielewczyk.

Serdecznie gratulujemy!

ROD Marysieńka istnieje od 1946 roku. Działkowcy gospodarują na obszarze 9 ha. Ogród ma 220 działek, a stowarzyszonych jest w nim 320 działkowców.

Data publikacji: 2018-09-12 16:41
 • Dzień Działkowca w ROD "Marysieńka"
 • Dzień Działkowca w ROD "Marysieńka"
  Dzień Działkowca w ROD "Marysieńka"
 • Dzień Działkowca w ROD "Marysieńka"
 • Dzień Działkowca w ROD "Marysieńka"
 • Dzień Działkowca w ROD "Marysieńka"
 • Dzień Działkowca w ROD "Marysieńka"
 • Dzień Działkowca w ROD "Marysieńka"
 • Dzień Działkowca w ROD "Marysieńka"
 • Dzień Działkowca w ROD "Marysieńka"
 • Dzień Działkowca w ROD "Marysieńka"
 • Dzień Działkowca w ROD "Marysieńka"
 • Dzień Działkowca w ROD "Marysieńka"

« wstecz

Dofinansowanie

 • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.