Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Ważna informacja dla sektora społecznego. Ostatnia szansa na zgłoszenia.

Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta i Pomorskie Forum na rzecz Wychodzenia z Bezdomności serdecznie zapraszają na szkolenie pn. "Akademia Streetworkingu", które odbędzie się 9-10.10.2018 r. i 23-24.10.2018 r. w Gdańsku. Program składa się z cyklu szkoleń w zakresie stosowania w pracy metody streetworkingu i przeznaczony jest dla kluczowych pracowników instytucji pomocy i integracji społecznej, którzy już prowadzą działania na rzecz osób bezdomnych lub chcą się specjalizować w obszarze streetworkingu z osobami bezdomnymi. Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Termin zgłoszeń do dnia 3 października (środa).

Program składa się z cyklu szkoleń w zakresie stosowania w pracy metody streetworkingu i przeznaczony jest dla kluczowych pracowników instytucji pomocy i integracji społecznej, zatrudnionych na stanowiskach takich jak: pracownik socjalny, starszy pracownik socjalny, specjalista pracy socjalnej, starszy specjalista pracy socjalnej, starszy specjalista pracy socjalnej koordynator, główny specjalista posiadający II stopień specjalizacji w zawodzie pracownik socjalny, którzy już prowadzą działania na rzecz osób bezdomnych lub chcą się specjalizować w obszarze streetworkingu z osobami bezdomnymi.

Projekt skierowany jest do grupy ponad 500 pracowników socjalnych zatrudnionych w ośrodkach pomocy społecznej/rodzinie oraz w organizacjach pozarządowych.

Główny cel

Podniesienie kompetencji i wiedzy pracowników socjalnych - pomocy społecznej - zdobycie przez nich umiejętności w zakresie stosowania w pracy metody streetworkingu. 

Streetworking

 • Jest metodą wsparcia indywidualnego i środowiskowego na rzecz integracji społecznej i zawodowej osób bezdomnych.
 • Polega na dotarciu do konkretnej grupy odbiorców poprzez bezpośrednie spotkanie w miejscach najczęściej odwiedzanych przez bezdomnych, praca z nimi w kierunku pozytywnych zmian, rozumianych jako chęć zmiany sposobu życia, współpraca z osobą, wykorzystując jej zasoby i potencjał środowiska lokalnego.
 • Działania streetworkerów umożliwiają dotarcie do osób bezdomnych w miejscach ich przebywania: dworce, altankach, śmietnikach, działkach oraz pustostanach i innych.

Szkolenie

 • Składa się z 4 dni szkoleniowych poświęconych zagadnieniom Streetworkingu.
 • Łączna liczba godzin dydaktycznych (1 h dydaktyczna = 60 minut) przeznaczonych na realizację 4-dniowego szkolenia wynosi 32 godzin.
 • Proponowane szkolenie zrealizowane zostanie w podziale 2 etapy x 2 dni szkoleniowe.
 • W 3 lub 4 dniu szkoleniowym organizatorzy przewidują  wyjście w teren, w celu wykorzystania wiedzy zdobytej w trakcie szkolenia.
 1. Bezdomność i wykluczenie społeczne - 6 godz.
 2. System pomocy osobom bezdomnym - 2 godz.
 3. Metodyka pracy metodą streetworkingu - 6 godz.
 4. Komunikacja w pracy streetworkera - 6 godz.
 5. Współpraca ze służbami i innymi podmiotami - 2 godz.
 6. Zachowania bezpieczne (zajęcia w terenie) - 3 godz.
 7. Praktyczne aspekty pracy metodą streetworkingu - 5 godz.
 8. Podstawy etyczne - 2 godz.

 
Szkolenia będą odbywać się w systemie zjazdowym 2 x w miesiącu po dwa dni: wtorek i środę.

Osoby spoza miejsca szkolenia (od 50 km) będą zapewniony nocleg i zwrócone koszty dojazdu w wysokości podróży komunikacją publiczną.

Szkolenie prowadzą specjaliści z zakresu pracy z osobami bezdomnymi, a uczestnicy szkolenia po pozytywnym zaliczeniu testu końcowego otrzymują certyfikaty.

Termin szkolenia:

9-10.10.2018 i 23-24.10.2018 Gdańsk

Data publikacji: 2018-10-02 10:43

« wstecz

Dofinansowanie

 • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.