Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Kulturalnie, zdrowo i sportowo z sąsiadami

W sobotę, 13 października wszyscy miłośnicy spacerów z kijkami z terenu Kociewia i Powiśla spotkali się w Opaleniu. Tego dnia gminę Gniew oraz gminę Kwidzyn połączył bowiem Marsz Nordic Walking "Dla Niepodległej", którego uczestnicy przemierzyli ponad 10-kilometrową trasę z Opalenia do Nowego Dworu.

Impreza ta na stałe wpisała się w kalendarz imprez obu gmin. Jej tegoroczna edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem miłośników spacerów z kijkami, którym towarzyszył towarzyszył dobry humor i wyjątkowo piękna pogoda.

Tradycyjnie już jedna z grup wyruszyła z Opalenia i po przejściu przez most na Wiśle w okolicach Korzeniewa spotkała się z grupą z Nowego Dworu. Wspólnie przemierzono ok. 13 km do Szkoły Podstawowej w Nowym Dworze, gdzie na wszystkich czekało mnóstwo atrakcji.

Tego dnia dla wszystkich gości imprezy wystąpili zespół Pas de Nom działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kwidzynie oraz Grupa Nieformalna "Nowodworzacy" z teatrem cieni „Lokomotywa”, przygotowanego przez przygotowano warsztaty rękodzielnicze prowadzone przez Pracownie Haftu Artystycznego w Pastwie, Pracownie "Podgórze" z Podzamcza oraz Pracownię Rzeźby w Rakowcu. Zarówno na uczestników marszu, jak i wszystkich smakoszy czekał posiłek regeneracyjny przygotowany przez Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Kwidzyn oraz Opalenia, który z racji swoich walorów zdrowotnych cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Sobotnie spotkanie zakończył pokaz fire show w wykonaniu Dzieci Klubu z Opalenia, który nagrodzono gromkimi brawami.

Zapraszamy do obejrzenia fotograficznego wspomnienia z tej imprezy, której przyświecało hasło: KULTURALNIE, ZDROWO, SPORTOWO! Bez wątpienia tak było! <FOTORELACJA>

Organizatorami oraz współorganizatorami wydarzenia byli: Gminny Ośrodek Kultury w Kwidzynie, Szkoła Podstawowa w Nowym Dworze, Zakątek Dankowo, Gmina Kwidzyn, Gmina Gniew, Zespół Szkół im. J. Czyżewskiego w Opaleniu, OSP Opalenie. Sponsorem imprezy był Bank Spółdzielczy w Brodnicy.

Data publikacji: 2018-10-16 10:24
 • Marsz Nordic Walking
 • Marsz Nordic Walking
 • Marsz Nordic Walking
 • Marsz Nordic Walking
 • Marsz Nordic Walking
 • Marsz Nordic Walking
 • Marsz Nordic Walking
 • Marsz Nordic Walking
 • Marsz Nordic Walking
 • Marsz Nordic Walking
 • Marsz Nordic Walking
 • Marsz Nordic Walking

« wstecz

Dofinansowanie

 • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.