Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Debata z kandydatami na Burmistrza Miasta i Gminy Gniew już dzisiaj

Dzisiaj, 29 października o godz. 18:00 na dziedzińcu Zamku Gniew odbędzie się debata przedwyborcza z kandydatami na Burmistrza Miasta i Gminy Gniew przed drugą turą wyborów samorządowych 2018. W debacie udział wezmą kandydaci, którzy zakwalifikowali się do drugiej tury, tj. Maciej Czarnecki oraz Adam Klimczak. Fundacja Obywatelska w Gniewie, organizator wydarzenia, zachęca społeczność gminy Gniew do odwiedzenia strony internetowej poświęconej debacie www.debata.wgniewie.pl

Do udziału w debacie zaproszeni zostali kandydaci, którzy zakwalifikowali się do drugiej tury (kolejność alfabetyczna):

  • Czarnecki Maciej (KWW NIEZALEŻNI DLA GMINY GNIEW)
  • Klimczak Adam (KWW ODPOWIEDZIALNOŚĆ I WSPÓŁPRACA)

I. Informacje organizacyjne

1. Organizatorem debaty przedwyborczej z udziałem Kandydatów na Burmistrza Miasta i Gminy Gniew (dalej Kandydaci) w drugiej turze wyborów samorządowych 2018 (dalej Debata) jest Fundacja Obywatelska w Gniewie z siedzibą Piaseczno 13B, 83-140 Gniew, wgniewie@gmail.com (dalej Organizator).

2. Data i miejsce Debaty: 29.10.2018, dziedziniec Zamku Gniew. Początek spotkania o godz. 18:00. Zakończenie ok. godz. 19.30.

3. Celem Debaty jest umożliwienie autoprezentacji Kandydatom, stworzenie mieszkańcom Gminy Gniew przestrzeni do publicznej debaty a także zachęcenie do udziału w wyborach.

4. Debata jest otwarta dla wszystkich zainteresowanych. Liczba miejsc siedzących ograniczona.

II Zasady Debaty

1. Kwadrans przed rozpoczęciem debaty nastąpią 2 losowania. Pierwsze losowanie dotyczy miejsc kandydatów, jakie zajmą przy stole podczas Debaty – tym samym ustalona będzie kolejność odpowiadania na pytania (w pierwszej kolejce zacznie kandydat nr 1, a w następnych kolejkach naprzemiennie).

Drugie losowanie będzie dotyczyć kolejności wystąpień w ostatniej rundzie podsumowującej.

2. Kandydaci podczas debaty nie mogą posiadać przy sobie urządzeń elektronicznych ani przygotowanych wcześniej dokumentów i notatek. Mogą dysponować pustą kartką papieru, długopisem i wodą (zapewniane przez Organizatora).

3. W rundzie III Debaty, mieszkańcy (goście debaty) mogą komentować wypowiedzi kandydatów i zadać pytanie skierowane do wszystkich kandydatów. Nie dopuszcza się zadawania pytań skierowanych personalnie tylko do wybranych kandydatów.

4. Mieszkańcy (goście debaty) nie zadają pytań sobie nawzajem i nie komentują wypowiedzi innych mieszkańców.

5. Wszystkich uczestników debaty obowiązuje zakaz eksponowania materiałów propagandowych lub reklamowych wszelkiego typu.

6. Głosu (kandydatom i mieszkańcom) w poszczególnych punktach dyskusji udziela prowadzący debatę.

III. Scenariusz Debaty

1. Wprowadzenie Organizatora do Debaty.

2. Runda I – Autoprezentacja Kandydatów (czas na wypowiedź to 90 sekund).

3. Runda II – Tematy przewodnie:

A. Rozwój przedsiębiorczości.

B. Gospodarka wodna i kanalizacyjna.

W każdym z tych dwóch tematów, poszczególni kandydaci będą mogli przedstawić swoją wizję rozwoju w tych obszarach (2 min. na zagadnienie A, 2 min. na zagadnienie B), a także będą mogli zadać sobie nawzajem po jednym pytaniu dot. tych zagadnień (1 minuta na pytanie dot. A i 2 minuty na odpowiedź dot. A oraz odpowiednio 1 min pytanie B i 2 min. odpowiedź B).

4. Runda III – Pytania mieszkańców.

Obecni na sali będą mogli (w miarę możliwości czasowych) komentować wcześniejsze wypowiedzi kandydatów i/lub zadać pytanie do wszystkich kandydatów. Pytania mogą być z obszarów wcześniej poruszanych tematów lub dotyczyć nowych wątków. Czas komentarza/pytania – 1 minuta. Czas odpowiedzi – do 2 minut.

5. Runda IV – Pytania Kandydatów.

Poszczególni kandydaci będą mogli zadać po jednym pytaniu swojemu kontrkandydatowi. Tematyka dowolna, może nawiązywać do poruszanych zagadnień w rundzie III. Czas na pytanie 1 minuta, czas na odpowiedź – 2 minuty, czas na komentarz pytającego – 1 minuta.

6. Runda V – Podsumowanie Kandydatów.

Każdy z kandydatów (w kolejności wcześniej wylosowanej) będzie miał 2 minuty na wypowiedź podsumowującą.

7. Zakończenie Debaty przez Organizatora.

 

Data publikacji: 2018-10-29 08:58

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.