Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Wieści z SP 1

Zachęcamy do zapoznania się z wiadomościami ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie, z wydarzeń, które wydarzyły się w minionym tygodniu w placówce.

Zwierzątko z materiału przyrodniczego

Już kolejny raz w szkole odbył się konkurs pt. „Zwierzątko/postać z materiału przyrodniczego”. Zadaniem uczestników było wykonanie zwierząt lub postaci z warzyw, owoców lub darów lasu. W konkursie udział wzięło 14 uczniów z klas III. Powołana komisja wyłoniła laureatów:

I miejsce Martyna Rychlewicz kl. III b („Słoń)

II miejsce Maja Radzikowska kl. III b („Cytrynka”)

III miejsce Marcel Świtała kl. III b („Narciarz”) i Mikołaj Nowaczewski kl. III b („Rodzina jeży”)

IV miejsce Oliwia Kowalewska kl. III b („Cytruś”)

Organizatorkami konkursu były K. Bałdowska, K. Hejnowska

K. Bałdowska, K. Hejnowska

Wycieczka do Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy i ZOO w Myślęcinku

22 października klasy V a i VI a pojechały na wycieczkę do Bydgoszczy. Celem podróży była wizyta w filharmonii. W sali kameralnej dzieci uczestniczyły w koncercie edukacyjnym pod tytułem "Włoska mozaika". Wsłuchiwały się w utwory kompozytorów takich jak: Vivaldi, Verdi, Boccherini, Rossini. Podziwiały arie w wykonaniu solistek tzw. włoskie bel canto. Pięknym sopranom towarzyszyły  wiolonczela i fortepian. Uczniowie wysłuchali też ciekawostek z życia kompozytorów oraz muzycznych hitów, między innymi Duetu kotów czy Uwertury z opery Wilhelma Tell  Rossiniego. Na koniec udali się do sali koncertowej liczącej ok. tysiąca miejsc. Sala ta słynna jest ze względu na niesamowitą akustykę, podobno najlepszą w Europie. Dzieci widziały także zapadnię, którą instrumenty opuszczają salę. Otrzymały też kilka cennych rad, jak przemieszczać się kulturalnie pośród foteli w czasie koncertu. Po obiedzie udały się do ZOO w Myślęcinku. Tam mogły oglądać i dotykać egzotyczne owady, ślimaki, gady i ssaki. Podziwiały też okazy płazów i gadów w terrariach. Między innymi drzewołazy, których śluz zawiera toksyny wykorzystywane do zatruwania indiańskich strzał. Kształtowały też właściwy stosunek do zwierząt. Wszystkie cenne rady i cały ten wyjątkowy dzień pozostanie na długo w pamięci.

J. Brzeskowska, B. Koszowska, E. Żukowska

Bal Wszystkich Świętych

Piątek, 26 października był szczególnym dniem - aż 69 świętych w jednym miejscu! Spotkali się oni w ramach organizowanej przez Samorząd Uczniowski akcji "Holy wins", czyli święty zwycięża. Były wspólne tańce i śpiew, a także losowanie nagród. Bal Wszystkich Świętych rozpoczął też konkurs "Klasa na medal", który zakończy się w czerwcu. Przez cały rok wszystkie klasy będą zbierać punkty w różnych kategoriach. Pierwsze punkty dla klasy zdobyły już osoby przebrane za świętych.

E. Żukowska , A. Dworakowska-Gloc

Drudzy w „Tymbarku”

W piątek, 26 października reprezentacja szkoły wzięła udział w turnieju piłki nożnej o Puchar Tymbarka. Do rywalizacji przystąpiły SP 2 Pelplin, SP Subkowy, SP Mała Słońca, SP Walichnowy, SP 10 Tczew oraz drużyna z Gniewu. Gniewski zespół, w pięciu spotkaniach, zanotował cztery zwycięstwa i jedną porażkę.

Wyniki poszczególnych spotkań:

SP 1 Gniew – SP Walichnowy 2:1 (2x Czarnowski)
SP 1 Gniew – SP Subkowy 2:1 (Czarnowski, Podwalski)
SP 1 Gniew – SP 2 Pelplin 1:4 (Czarnowski)
SP 1 Gniew – SP Mała Słońca 8:0 (Podwalski, 3x Czarnowski, 3x Rajski, Dorotin)
SP 1 Gniew – SP 10 Tczew 2:0 (Czarnowski, Dorotin)

Reprezentacja SP1 Gniew: Jakub Zyntek, Hubert Dorotin, Paweł Szumal, Ksawery Stolski, Jakub Podwalski, Sebastian Czarnowski, Olivier Rajski.

Trener drużyny: Sebastian Szymański

Szymański Sebastian

Data publikacji: 2018-11-05 10:09
  • Zwierzatko z materiału przyrodniczego
  • Zwierzatko z materiału przyrodniczego
  • Wycieczka do Bydgoszczy
  • Wycieczka do Bydgoszczy
  • Bal wszystkich swiętych
  • Turniej piłki nożnej o Puchar Tymbarka

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.