Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Złote Gody

50 rocznicę ślubu świętowali Państwo Maria i Marian Pstrąg, Regina i Ryszard Bonin oraz Zofia i Kazimierz Boczkowski z Gniewu. Z tej też okazji jubilaci odebrali w gniewskim magistracie medale przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej ”Za długoletnie pożycie małżeńskie”. Aktu dekoracji dokonali: burmistrz Maciej Czarnecki i jego zastępca Joanna Kamińska. Dostojnym Jubilatom gratulujemy i życzymy długich pogodnych lat życia w jak najlepszym zdrowiu.

Zakończył się remont odcinka drogi w Tymawie

W ostatnim tygodniu listopada zakończył się remont odcinka drogi gminnej na Osiedlu Leśnym w Tymawie, tym samym otwarty został wjazd na osiedle od strony Nicponii. Prace obejmowały wykonanie kanalizacji deszczowej oraz nawierzchni z kostki betonowej.

I ty możesz uratować życie – to naprawdę łatwe

Jeśli przyłączysz się do walki z nowotworem krwi, zarejestrujesz się jako potencjalny dawca komórek macierzystych możesz uratować komuś życie. Teraz będzie to jeszcze łatwiejsze. Przyjdź w sobotę, 8 grudnia w Sali Kameralnej gniewskiej biblioteki. Tak odbywać się będzie bezpłatna rejestracja, Ponadto osoby, które tego dnia postanowią wpisać się do bazy dawców szpiku wezmą udział w losowaniu pakietów badań sponsorowanych przez firmę PELMED.

Informacje o KGW

W listopadzie weszła w życie nowa ustawa dotycząca funkcjonowania kół gospodyń wiejskich. W związku z tym Kociewskie Forum Kobiet zaprasza na spotkanie informacyjne. W czwartek (6 grudnia) o godz. 10.00 w restauracji „Piaskowa” w Tczewie (ul. Piaskowa 3) dowiedzieć się będzie można m.in. o nowych regulacjach dotyczących funkcjonowanie KGW. Wstęp wolny.

Staszica bez wody

Wystąpiła awaria na sieci wodociągowej w Gniewie. W godz. 14.00-18.00  nie będzie dzisiaj (3 grudnia) wody na ul. Staszica. Spółka Inwest-Kom przeprasza za utrudnienia.

Kwietne Mikołajki

Miłośnicy kwiatów i świątecznych dekoracji powinni odwiedzić 6 grudnia kościół w Gniewie. Tego dnia sześć ołtarzy świątyni zostanie udekorowanych przez sześć gniewskich kwiaciarni. Wszystko w ramach obchodzonego tego dnia odpustu.

Zarządzenie burmistrza

Przedstawiamy państwu zarządzenie burmistrza w sprawie przekazania Inwest-Kom w Gniewie spółce z o.o. - jednostce organizacyjnej gminy, realizacji zadań własnych gminy o charakterze użyteczności publicznej w zakresie zadań związanych z zimowym utrzymaniem dróg powiatowych na terenie Miasta i Gminy Gniew w sezonie zimowym 2018/2019. 

Uwaga osoby z niepełnosprawnością

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie Tczewie informuje, że w dniu 27 listopada 2018 roku Zarządzeniem Dyrektora PCPR w Tczewie zostały przyjęte zasady przyznawania dofinansowań ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zadań z zakresu rehabilitacji społecznej w roku 2019. Zasady przyznawania dofinansowań na 2019 rok zostały umieszczone na stronach internetowych: www.pcpr.tczew.pl i www.niepelnosprawni.powiat.tczew.pl oraz na tablicy ogłoszeń  w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Tczewie, ul. Wojska Polskiego 6.

O Beksińskich, Komedzie i pisaniu książek

Autorka poruszającej i bestselerowej już książki „Beksińscy. Portret podwójny” przyjechała 28 listopada do Gniewu. Pisarka opowiadała o swoim najnowszym dziele, poświęconym wybitnemu kompozytorowi Krzysztofowi Komedzie. Nie zabrakło też pytań o pozostałych bohaterów jej książek, np. o ks. Jana Twardowskiego, który według autorki wcale nie był tak „słodko budyniowy”.

Awarie w Nicponii i Pieniążkowie

W środę 5 grudnia, w godzinach 7:30-12.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla fragmentu wsi Pieniążkowo (odcinek przy Zakładzie Produkcyjnym "Alicja" i Barze "Konkurent"),  w godzinach 9.00-11.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla części miejscowości Nicponia (strona zachodnia). Spółka Inwest Kom przeprasza za utrudnienia i jednocześnie informuje, ze będzie się starała usunąć awarie jak najszybciej.

  • Ten przyjazny kundelek szuka domu
  • Ten przyjazny kundelek szuka domu

Latocha Agropom Gniew podejmie SMS II ZPRP Gdańsk

W niedzielę 9 grudnia, o godz. 16:00, w ramach 12. kolejki II ligi piłki ręcznej mężczyzn, gniewscy szczypiorniści zmierzą się ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego (SMS) z Gdańska. Szkoła Mistrzostwa Sportowego to wyselekcjonowana kadra zawodników z rocznika 1999, którzy pochodzą z całej Polski. Pomimo, iż rywal jest bardzo wymagający podopieczni trenera Mariusza Graczyka zapowiadają walkę o 3 punkty.

Zbiórka żywności dla mieszkańców gminy

Już w najbliższy piątek i sobotę (7-8 grudnia)  wolontariusze z czterech szkół z terenu gminy Gniew: SP 2 Gniew, ZSP Gniew, PSP SPSK w Tymawie i , PSP SPSK w Gogolewie będą brali udział w Zbiórce Żywności Caritas. Żywność trafi do Parafii Gniew i Tymawa oraz do Gogolewa. Zbiórka prowadzona będzie w sklepach Netto, Slizex i Biedronka.

Adam Ferency i Maja Jaszewska w Gniewie

Uszczypliwy, zgryźliwy, daleki od chęci przypodobania się komukolwiek, zwłaszcza w kwestii osobistych poglądów na świat i kondycję człowieka... Taki właśnie jest Adam Ferency — aktor polskiej sceny i filmu. W piątek, 14 grudnia, artysta przyjedzie do Gniewu aby wraz z pisarką Mają Jaszewską opowiedzieć o ich wspólnej książce „Nie i Tak”. Zapraszamy.

Szukają pomysłów na rozwój

Dzisiaj, 5 grudnia, odbyło się pierwsze posiedzenie zespołu do pozyskiwania szukania środków zewnętrznych. Nowa grupa powołana została przez burmistrza Macieja Czarneckiego. W jej skład weszli pracownicy Urzędu Miasta i Gminy Gniew oraz Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. ks. F. Wierzchowskiego w Gniewie.

Noc listopadowa

Odgrywając „Noc listopadową”, przywołującą wydarzenia z przeszłości, młodzież ZSP w Gniewie uczciła wybuch powstania listopadowego z 1830 roku. Pomysłodawcą i reżyserem przedstawienia był Jacenty Ordowski.

Wolontariusze – dziękujemy Wam!

Dokładnie dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariatu. Z tej okazji chcielibyśmy państwu przedstawić sylwetki laureatów XII Gminna Gala Wolontariatu w Gniewie. Nagrody społecznikom zostały wręczone 4 grudnia na zamku w Gniewie. Podczas uroczystości uhonorowano też najaktywniejszych wolontariuszy z powiatu tczewskiego. Galę uświetnił występ kabaretu „Kałamarz”.

Mikołajkowe strzelanie z łuku

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na „Mikołajkowe strzelanie z łuku”. Zajęcia odbywać się będą w bunkrze na skarpie od godz. 18.30. Szczegóły pod numerem telefonu 667 340 988.  

Przebudowywane skrzyżowanie na ul. Sobieskiego zgodne z przepisami

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew, w celu rozwiania wątpliwości mieszkańców w zakresie szerokości drogi na skrzyżowaniu ul. Sobieskiego z ul. 27 Stycznia informuje, że droga ta została zaprojektowana i wykonana zgodnie z obowiązującymi przepisami, w tym również wynikającymi z zapisów Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Jednocześnie nadmienić należy, że obecna droga jest szersza o 50 cm, są zrobione pasy najazdowe oraz istotnie zwiększono promień skrętu, co ułatwi poruszanie się autobusów i samochodów ciężarowych.

Gniewscy siłacze najlepsi

W dniach od 30 listopada do 2 grudnia w Siedlcach odbyły się zawody Międzynarodowego Pucharu Polski, będące jednocześnie europejskimi eliminacjami do Arnold Classic w wyciskaniu sztangi leżąc. Dzięki wsparciu finansowemu sponsorów w zawodach wystartowali członkowie Stowarzyszenia Sportów Siłowych KZP Team Gniew: Dorota Kocknecht, Michał Kocknecht, Ireneusz Rosak i Kamil Kamiński.

Świątecznie w gminie Gniew

Święta tuż tuż, a jako że gniewianie należą do wyjątkowo spokojnych i grzecznych ludzi, Mikołajki są u nas są w tym roku wyjątkowo  hucznie obchodzonym świętem. Spotkania z Mikołajem, upominki, wspólne kolędowanie to tylko niektóre z wydarzeń, które czekają nas w najbliższym czasie, wprowadzając nas w przyjemną, świąteczną atmosferę.

Rekrutacja uzupełniająca do żłobka

Kierownik Projektu Żłobek Jaś i Marysia” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 -2020,Oś priorytetowa 5 Zatrudnienie, Działanie 5.3 Opieka nad dziećmi do lat 3 informuje, że w dalszym ciągu istnieje możliwość zapisania dziecka do Żłobka Jaś i Marysia w Gniewie. Rekrutacja uzupełniająca ma charakter ciągły i trwać będzie do jej odwołania.

Dla NGO o RODO

W piątek, 7 grudnia, od godz. 16:00 zapraszamy do Stowarzyszenia Centrum Aktywnych - Gniew na spotkanie konsultacyjne dotyczące ochrony danych osobowych w świetle obowiązujących przepisów. Prowadzenie właściwej polityki ochrony danych osobowych jest obowiązkiem każdego podmiotu przetwarzającego takie dane. W trakcie spotkania będzie można się dowiedzieć jak wdrożyć RODO w organizacjach.

Nowy przystanek w Szprudowie

Sołtys wraz z Radą Sołecką Szprudowa składa serdeczne podziękowania Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Gdańsku za wytyczenie miejsca na nowy przystanek autobusowy. Społeczność wsi dziękuje również panu Tomaszowi Latosze i jego firmie za przychylenie się do prośby mieszkańców. Dzięki tej współpracy od grudnia po prawej stronie wsi (jadąc od Gniewu w stronę Tczewa) na nowym przystanku mogą zatrzymywać się autobusy.

Świąteczny koncert w Opaleniu

Zespół Szkół im. Józefa Czyżewskiego w Opaleniu serdecznie zaprasza na Koncert Świąteczny Szkolnego Chóru  Bel Canto pod batutą mgr Katarzyny Firyn. Odbędzie się on we wtorek, 11 grudnia o godz. 16:00 w sali gimnastycznej opaleńskiej szkoły.

Wieści z ZS Opalenie

Przedstawiamy Państwu wiadomości nadesłane z Zespołu Szkół im. J. Czyżewskiego w Opaleniu. W placówce odbyły się ostatnio mikołajkowe warsztaty i dzień niespodzianek.

Choinka prosto z lasu

Nadleśnictwo Starogard, serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych zakupem świątecznego drzewka na wspólną akcję własnoręcznego wycinania choinek, która w tym roku przeprowadzona zostanie w Leśnictwie Semlin, w dniach 15-16 grudnia od godziny 10:00 do 15:00 lub do wyczerpania zapasów.

Stypendia sportowe Funduszu Natalii Partyki - zgłoszenia do 14 grudnia

Fundusz Natalii Partyki w partnerstwie z siecią sklepów Biedronka uruchomił IV edycję programu stypendialnego dla młodych zdolnych sportowców borykających się z trudnościami w rozwoju kariery. To wyjątkowy program, który wspiera młodych, utalentowanych ludzi, szukających dofinansowania swojego rozwoju sportowego. Każde stypendium w ramach funduszu to 10 000 zł. na realizację jasno sprecyzowanych celów sportowych.

Świąteczny Festyn ZSP

Kolorowo, bajkowo i muzycznie było w niedzielę, 9 grudnia, na zamku w Gniewie. Wszystko za sprawą uczniów i grona pedagogicznego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. Henryka Mrossa w Gniewie. Podczas Mikołajkowego Festynu Rodzinnego na gości czekał m.in. koncert kolęd w wykonaniu uczniów, charytatywny kiermasz ozdób świątecznych, bajka dla najmłodszych i oczywiście gry i zabawy z Mikołajem.

Stół Bożonarodzeniowy na Kociewiu - KGW Kolonia nagrodzone

IX Powiatowy Przegląd „Stół Bożonarodzeniowy na Kociewiu” w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie zgromadził liczne grono miłośników tego co kociewskie i domowe. Sala widowiskowa wypełniona była po brzegi. Gminę Gniew podczas przeglądu reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich z Kolonii Ostrowickiej , które podczas imprezy otrzymało nagrodę za najładniej udekorowany stół bożonarodzeniowy.

Gmina Pelplin z ekologiczną nominacją

Dobre wieści od naszych sąsiadów. 6 grudnia Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin Mirosław Chyła na zaproszenie Ministra Inwestycji i Rozwoju Jerzego Kwiecińskiego uczestniczył w gali „Polskie Inwestycje Przyszłości". W Muzeum Śląskim w Katowicach minister Jerzy Kwieciński wręczył nagrody za innowacje dla środowiska oraz eko-odpowiedzialność w biznesie, dla ekologicznej jednostki samorządu terytorialnego oraz eko start-up.

Wybory uzupełniające na stanowisko sołtysa

Mieszkańcy gminy 4 listopada zdecydowali, że dotychczasowy sołtys Rakowca, Maciej Czarnecki został Burmistrzem Miasta i Gminy Gniew. W związku z powyższym pojawił się wakat na stanowisku sołtysa. W poniedziałek 10 grudnia rozpoczęła się procedura wyłonienia nowego włodarza wsi.

Biała Niedziela w Pieniążkowie

Dzięki uprzejmości dyrekcji ZS Opalenie oraz zaangażowaniu sołtys Eweliny Piecuch 18 listopada zorganizowana została w Pieniążkowie Biała Niedziela. W budynku szkoły podstawowej każda chętna osoba została przebadana i skorzystała z bezpłatnej porady lekarza. Na stanowiskach oceniano wskaźnik masy ciała (BMI), typ budowy, wykonywano EKG, a także podstawowe parametry biochemiczne jak poziom glukozy czy cholesterolu we krwi.

Wieści z Bajecznej Krainy

W Mikołajki, 6 grudnia, do Bajecznej Krainy zawitała Pani Mikołajowa. Pełna energii Królowa Świąt przeczytała list od samego Świętego Mikołaj, po czym wspólnie z dziećmi rozpoczęła liczne zabawy. Przedszkolaki m.in. za pomocą chusty klanzy rozsypywały kolorowe bombki, tańczyły do zimowych przebojów. Naśladowały śmiech oraz chrapanie Świętego Mikołaja. Na zakończenie wizyty każdy maluch otrzymał prezent.

Weekend z kolędami w Gniewie

Już w najbliższy weekend serdecznie zapraszamy do kościoła pw. św. Mikołaja w Gniewie, który to zarówno w sobotę, jak i w niedzielę rozbrzmi kolędami. 15 grudnia w świątyni swój występ świąteczny zaprezentują uczniowie i nauczyciele szkoły podstawowej nr 1 w Gniewie. W niedzielę natomiast kościele usłyszymy rockowe kolędy w wykonaniu Grzegorza Wilka z zespołem. Na oba wydarzenia wstęp jest wolny. Szczegóły na plakatach.

Dzisiaj w Gniewie kino i Twój Vincent

Dzięki współpracy gniewskiej parafii z zamkiem już dzisiaj (11 grudnia) wyświetlony zostanie nominowany do Oscara „Twój Vincent” . Seans odbędzie się na zamku w Gniewie. Wstęp wolny.

Wieści z Przedszkola Miejskiego

Mikołajki mogą być jak z bajki. Właśnie dlatego 6 grudnia w Przedszkolu Miejskim wszyscy przenieśli  się w ,,bajkowy świat”. Już od wczesnych godzin porannych w pięknie udekorowanym budynku przedszkola Święty Mikołaj witał wszystkie wchodzące maluchy.

Terminarz Posiedzeń Komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie

Publikujemy terminarz Posiedzeń Komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji, Grudzień 2018 r. Posiedzenia odbywać się będą w Biurze obsługi Rady Miejskiej w Gniewie, Plac Grunwaldzki 16/17. 

Wieści z SP nr 1

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z wiadomościami ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Placówka w ostatnich tygodniach prowadziła wiele ciekawych zajęć, o czym sami mogą się Państwo przekonań z poniższego artykułu.

Chór Bel Canto zgromadził całą salę

Pełna sala gości przysłuchiwała się 11 grudnia występowi szkolnego chóru Bel Canto z Opalenia. W miejscowej szkole zorganizowany został koncert świąteczny. Swoje zdolności nie tylko wokalne, ale i instrumentalne prezentowali uczniowie Zespołu Szkół im. J. Czyżewskiego w Opaleniu.

Pomóżmy zwierzętom z naszej gminy przetrwać zimę

W okresie przedświątecznym nie zapomnijmy o tych którzy mogą nas potrzebować, w tym o zwierzętach. Obecnie prowadzona jest zbiórka karmy dla kotów i psów z terenu gminy Gniew będących pod opieką Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce oddział w Starogardzie Gdańskim. Miejsce zbiórki: P.H. „Graca” Sklep Zoologiczno- Wędkarski (ul. Jakusz-Gostomskiego 2, Gniew).

III sesja Rady Miejskiej w Gniewie

III sesja Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji odbędzie się 27 grudnia (czwartek) o godz. 11:00 w siedzibie Stowarzyszenia Centrum Aktywnych – Gniew, pl. Grunwaldzki 45. W porządku obrad m.in. informacja o stanie realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju.

Sieć życia – teleopieka dla seniorów

Od lat na terenie kraju działa Stowarzyszenie „Społeczna Krajowa Sieć Ratunkowa”, które oferuje objęcie osób chorych, niesamodzielnych, samotnych czy starszych całodobową pomocą w ramach działania Sieci Życia.Przycisk Sieci Życia jest to rozwiązanie umożliwiające w sytuacji bezpośredniego zagrożenia (np. zawał serca, atak astmy), poprzez wciśnięcie przycisku, uruchomienie automatycznego, natychmiastowego wezwania pomocy, a co za tym idzie błyskawicznej reakcji służb medycznych.

Promocja zawodów szkolnictwa zawodowego w ZSP Gniew

Już po raz kolejny firmy współpracujące z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. H. Mrossa w Gniewie otworzyły swoje bramy dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum. Młodzież miała okazję poznać sposób funkcjonowania małych i dużych zakładów pracy. Mogła też wykonywać zadania charakterystyczne dla kształconego zawodu.

W niedzielę kolejny mecz szczypiornistów

Na zakończenie I rundy zmagań II ligi piłki ręcznej Latocha Agropom Gniew podejmie Borowiaka Czersk. Przed tygodniem Latocha Agropom uległ w Gniewie zespołowi SMS I I Gdańsk 28:41. Do przerwy podopieczni Mariusza Graczyka prowadzili 15:14, jednak po zmianie stron to rywale byli skuteczniejsi. Okazję do poprawy swojego bilansu gniewscy szczypiorniści będą mieli już w najbliższą niedzielę, tj. 16 grudnia, kiedy to Latocha Agropom Gniew rozegra ostatni mecz przed przerwa świąteczną.

Stypendia Prezesa Rady Ministrów rozdane

W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Prezesa Rady Ministrów dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Wśród wyróżnionych ponownie znaleźli się uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. H. Mrossa w Gniewie - Marcin Andrzejczak z klasy 3A oraz Izabela Grochocka z 3B.

Gniew Dzieciom – i jak tu nie kochać świąt!

Święty Mikołaj odwiedził wczoraj Gniew. Ulubieniec dzieci dla każdego malucha przyniósł paczkę z prezentami. Na wszystkich czekała też Fabryka Piernika, Kancelaria św. Mikołaja i  zabawy z maskotkami. Imprezę uświetnił występ chóru Biedronki  z Piaseczna.

Kolędowanie z nagrodami

Pierwszy Gminny Konkurs Kolęd odbył się 11 grudnia w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. W kategorii soliści najlepiej zaprezentowała się Aleksandra Konieczna ze szkoły w Piasecznie uczniowie tej szkoły zwyciężyli też w kategorii zespoły. Występom przysłuchiwała się m.in. Joanna Kamińska, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Gniew.

Spotkania z interesantami od godz. 13.00

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki w piątek 14 grudnia będzie przyjmował interesantów w godzinach 13.00-15.00. Za utrudnienia przepraszamy.

Mikołajki w Piasecznie

Czas przedświąteczny to radosny okres szczególnie dla dzieci. W czwartkowy ranek, 6 grudnia do przedszkola w Piasecznie zawitał Mikołaj. Wszystkie dzieci zostały obdarowane słodkościami. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia, na których widać zadowolone twarze przedszkolaków. Gość zostawił również bilety na wycieczkę do kina, która odbyła się dzień po Mikołajkach. Dzieci z radością zapraszają Świętego za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne.

Złote Gody

Zgodność pożycia małżeńskiego, trud pracy i wyrzeczeń dla dobra rodziny założonej przed 50-laty jest godny do naśladowania. Państwo Gabriela i Gerard Wendt z Gniewu świętowali taką właśnie rocznicę. Z tej okazji Jubilaci  w gniewskim magistracie odebrali medale przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej ”Za długoletnie pożycie małżeńskie”. Aktu dekoracji dokonał burmistrz Maciej Czarnecki. Dostojnym Jubilatom gratulujemy, życzymy długich pogodnych lat życia w jak najlepszym zdrowiu w gronie najbliższych.

Wychowali swoje dzieci na wzorowych i ofiarnych żołnierzy

W tym szarym zwykłym świecie wydaje nam się, że nie mamy się z czego cieszyć, dzieci dorosły „żadnego z nich pożytku”. Nic bardziej mylnego, żadna praca nie idzie na marne. Przekonaliśmy się o tym 14 grudnia przy okazji odebrania medali „Za zasługi dla obronności kraju” przez mieszkańców Gminy Gniew.

Oferta pracy

Firma Eko-Tech Karol Słomski poszukuje pracownika na stanowisko specjalisty ds. ofert, umów i rozliczeń w Gniewie. Osoby zainteresowane podjęciem pracy zachęcamy do kontaktu: ul. 7-go Marca 7/2, Gniew, tel. 58 535 24 08, biuro@ekotech.net.pl. Firma czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 7:00 - 15:00. Szczegóły w załączniku.

Uwaga na marznące opady

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne sporządzone przez Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW Oddział w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed marznącymi opadami.  

Harmonogram odbioru odpadów w 2019 roku

Publikujemy dla Państwa harmonogram odbioru odpadów komunalnych w mieście i na terenie gminy Gniew w przyszłym roku. Zachęcamy do zapoznania się terminami wywozu Państwa nieczystości.

Mikołajki w Jeleniu

Niedziela, 9 grudnia była wyjątkowa dla dzieci z sołectwa Jeleń. Tego bowiem dnia najmłodszych w świetlicy wiejskiej w Jeleniu odwiedził najprawdziwszy Święty Mikołaj, który rozdał prezenty. Zanim jednak grzeczne dzieci otrzymały z rąk Świętego świąteczne upominki, obejrzały wesoły spektakl pt: "Magiczny ołówek" Teatru Duet.

Twój Vincent w gniewskim kinie

We wtorek, 11 grudnia w zamku w Gniewie miała miejsce druga odsłona gniewskiego Klubu filmowego, zainicjowanego przez proboszcza parafii pw. św. Mikołaja w Gniewie Zbigniewa Rutkowskiego. Członkowie klubu i przybyli goście mogli tego wieczoru zobaczyć wyjątkowy film. “Twój Vincent”, bo taki był tytuł wyświetlanego dzieła, spotkał się z aprobatą gniewian. Ci, którzy przyszli do kina mieli też niepowtarzalną okazję osobistego spotkania ze współtwórcami produkcji.

Kolędowy weekend

W weekend 15 i 16 grudnia kościół pw. św. Mikołaja w Gniewie rozbrzmiał kolędami. W sobotę we wspaniały nastrój Świąt Bożego Narodzenia wprowadziła nas społeczność szkoły podstawowej nr 1 w Gniewie i chór Harmonia Sphaerarum. W niedzielę zaś, gniewski kościół rozbrzmiał wspaniałymi pastorałkami, które dla licznie zebranej publiczności wykonał Grzegorz Wilk z zespołem.

Aktor, pisarka, ksiądz i niespodzianka

Czy Adam Ferency kłamie? Kto boi się przejść obok czarnego kota? Dlaczego „Nie i Tak”? Odpowiedzi m.in. na takie pytania mogły usłyszeć osoby, które przyszły 14 grudnia na spotkanie autorskie z pisarką Mają Jaszewską i jej utalentowanym gościem, aktorem Adamem Ferencym. W kościele św. Mikołaja, jak na spowiedzi, odpowiadali oni na pytania ks. Zbigniewa Rutkowskiego. Na gości czekała też długowłosa „wyrośnięta” niespodzianka.

W Wigilię urząd nieczynny

Zarządzeniem Burmistrza Miasta i Gminy Gniew 24 grudnia (Wigilia) będzie dniem wolnym od pracy dla pracowników Urzędu Miasta i Gminy Gniew. W poniedziałek 31 grudnia magistrat będzie natomiast czynny w godz. 7.30-14.00. Za utrudnienia przepraszamy.

Gniewska liga baśki zakończona

W poniedziałek, 18 grudnia podsumowano gniewską ligę w czerwoną i czarną baśkę. Gracze spotkali się tego dnia w Sali Kameralnej, by podsumować karciany sezon Polskiego Stowarzyszenia Baśki. Koła nr 3 w Gniewie w 2018 roku. Graczy odwiedził tego popołudnia ks. proboszcz Zbigniew Rutkowski oraz burmistrz Maciej Czarnecki. Włodarz naszej gminy pogratulował baśkarzom wyników w grze i wręczył im prezenty. Spotkanie poprowadził Grzegorz Dąbrowski prezes gniewskiego koła, które zrzesza graczy nie tylko z terenu naszej gminy, ale także z Nowego i Pelplina.

Sprostowanie do zarządzenia

Publikujemy sprostowanie do zarządzenia  nr 142/18 Burmistrza Miasta i Gminy Gniew z dnia 29 listopada2018 r. w sprawie przeznaczenia nieruchomości lokalowej i nieruchomości gruntowej, stanowiących własność Gminy Gniew do dzierżawy oraz ustalenia ich wykazu.

Konkurs wiedzy wędkarskiej i ekologicznej

Masz odrobinę wolnego czasu? Chcesz poszerzyć swoją wiedzę z zakresu ekologii i wędkarstwa? Możesz się sprawdzić rozwiązując test wiedzy z zakresu ekologii i wędkarstwa, organizowany przez Polski Związek Wędkarski Koło Gniew. Do rozwiązania testu zachęcamy dzieci i młodzież w wieku od 10 do 16 lat, uczącą się w szkołach na terenie gminy Gniew. Test odbędzie się 27 grudnia o godz. 15.00 i 28 grudnia o godz. 14.00 w Pracowni Orange. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

Delegacja z Gniewu o przedsiębiorczości rzemieślniczej

Delegacja z Gniewu na czele z burmistrzem Maciejem Czarneckim odwiedza właśnie Limoges we Francji. Włodarz wraz z kasztelanem Jarosławem Struczyńskim i Przemysławem Dorotynem spotkali się dzisiaj z Companionami, czyli twórcami takich dzieł jak Wieża Eiffla czy Statua Wolności. Gniewianom pomogli oni już w latach 90-tych wspierając odbudowę zamku.

Świątecznie z OSP

Wigilia Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w  Gniewie odbyła się 14 grudnia. W remizie OSP w Kolonii Ostrowickiej przywitał wszystkich gości dh Andrzej Banaszak, prezes zarządu gminnego OSP. Była wspólna modlitwa, kolędowanie, a o świąteczną strawę zadbały panie z miejscowego OSP i KGW.

Wizyta u Świętego Mikołaja

Dzieci z oddziału przedszkolnego w Jeleniu  przy  Szkole Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Piasecznie 7 grudnia  pojechały wraz z rodzicami do Smykolandii w Kwidzynie na spotkanie ze Świętym Mikołajem.

Świąteczna zbiórka żywności

Tradycyjnie już mieszkańcy naszej gminy pokazali jak wielkie posiadają serca. Podczas dwudniowej zbiórki żywności, 7 i 8 grudnia, zbierano produkty spożywcze w sklepach Netto, Ślizex i Biedronka. Dzięki nieocenionej pracy wolontariuszy udało się zgromadzić na rzecz parafii w Gniewie 820 kg, na rzecz parafii w Tymawie 380 kg, i dla Gogolewa 200 kg żywności. W imieniu potrzebujących – dziękujemy.  

Nietypowe Jasełka w Piasecznie

Szkoła podstawowa w Piasecznie zaprasza na nietypowe jasełka wystawiane przez dorosłych połączone z koncertem kolęd. Przed publicznością w niedzielę 23 grudnia, zaprezentują się zespół Cold Band i chór Biedronki. Start godz. 18.30.

Ostrożnie– w najbliższych dniach marznące opady

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie ostrzeżenie meteorologiczne wydane  przez Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdynia. Meteorolodzy ostrzegają przed marznącymi opadami. 

Prace rewitalizacyjne

Pomimo pierwszych mrozów i śniegu oraz szalonej przedświątecznej aury, nieustannie trwają rewitalizacyjne remonty w Gniewie. Zmienia się skrzyżowanie ulicy Sobieskiego i 27 Stycznia, na skwerku przy urzędzie miasta pomału zobaczyć możemy już nową nawierzchnię, która odróżniać się będzie od reszty placu Grunwaldzkiego. Na rynku z uwagi na ostatnie wypadki spowodowane zjazdami samochodów ze schodów, pojawiły się też nowe barierki uniemożliwiające kierowcom poruszanie się w tej części rynku.

Opłatkowe spotkanie seniorów

W klubie seniora „Wesoła Jesień” odbyło się 20 grudnia spotkanie opłatkowe. W pięknie udekorowanej sali i przy tradycyjnej choince śpiewano kolędy i składano sobie bożonarodzeniowe życzenia.

Jasełka w Przedszkolu Miejskim

Jak powszechnie wiadomo, Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ,,ciepłymi" świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół. Zarówno dzieci jak i dorośli z niecierpliwością oczekują jego nadejścia. Z tej też okazji w dniach 14-19 grudnia w Przedszkolu Miejskim w Gniewie  wystawiane były jasełka.

Informacja o rozstrzygnięciu konkursu - wsparcie inicjatyw mieszkańców

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje o rozstrzygnięciu otwartego konkursu ofert na powierzenie realizacji zadania publicznego Gminy Gniew: „Organizacja i upowszechnianie kultury w Gminie Gniew - wsparcie finansowe i organizacyjne oddolnych inicjatyw kulturalnych w 2019 r.” Szczegóły w załączniku.

Rywalizacja zmagań piłkarzy ręcznych dotarła do półmetka

Po latach przerwy, nasza gmina powróciła na mapę ligowych zmagań męskiego szczypiorniaka. Wszystko za sprawą zespołu Latocha Agropom Gniew, który pod wodzą trenera Mariusza Graczyka zakończył pierwszą część sezonu 2018/2019 w II lidze na 11. miejscu w tabeli.

Informacja o rozstrzygnięciu konkursu - prowadzenie Lokalnego Centrum Wsparcia Organizacji

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje o rozstrzygnięciu otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego Gminy Gniew: "Działalność wspomagająca organizacje pozarządowe oraz popularyzacja idei wolontariatu poprzez: prowadzenie Lokalnego Centrum Wsparcia Organizacji Pozarządowych w Gniewie w 2019 r. oraz organizację Gniewskiej Gali Wolontariatu w grudniu 2019 r.”

Przygotowania do świąt w Bajecznej Krainie

W środę 19 grudnia dzieci z grup: ,,Motylek” i ,,Pszczółek”,  a dzień później ,,Żabki” wystawiły jasełka przed najważniejszą dla nich publicznością, czyli przed rodzicami. Długie przygotowania wydały owocny plon. Spektakle były wyśmienite i oczywiście nagrodzone gromkimi brawami.

Wesołych świąt!

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia Samorząd Gminy Gniew życzy wszystkim Mieszkańcom Gminy Gniew zdrowia, spokoju ducha i miłych spotkań w rodzinnym gronie.

Przygotowania do świąt w Bajecznej Krainie

W środę 19 grudnia dzieci z grup: ,,Motylek” i ,,Pszczółek”,  a dzień później ,,Żabki” wystawiły jasełka przed najważniejszą dla nich publicznością, czyli przed rodzicami. Długie przygotowania wydały owocny plon. Spektakle były wyśmienite i oczywiście nagrodzone gromkimi brawami.

Informacja o rozstrzygnięciu konkursu - realizacja konkursu grantowego

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje o rozstrzygnięciu otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego Gminy Gniew: "Działalność wspomagająca organizacje pozarządowe poprzez realizację w 2019 roku konkursu grantowego na oddolne inicjatywy mieszkańców Gminy Gniew". Szczegóły w załączniku.

Informacja o rozstrzygnięciu konkursu - Edukacja ekologiczna oraz propagowanie działań proekologicznych

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje o rozstrzygnięciu konkursu na realizację zadania publicznego Gminy Gniew: Edukacja ekologiczna oraz propagowanie działań proekologicznych i zasad zrównoważonego rozwoju w roku 2019”.

Wieści z SP 1

Zachęcamy do zapoznania się z wiadomościami ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie z wydarzeń, które wydarzyły się w ostatnich dniach w placówce.

Komunikat w sprawie odry

W związku ze wzrostem zachorowań na odrę w Europie oraz możliwością wystąpienia przypadków odry na terenie powiatu tczewskiego Państwowy Inspektorat Sanitarny w Tczewie informuje, że jest w posiadaniu procedury postepowania na wypadek konieczności przeprowadzenia szczepień ochronnych osób narażonych na zakażenie wirusem.

Informacja o rozstrzygnięciu konkursu w zakresie rozwoju kultury fizycznej i sportu

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje o rozstrzygnięciu konkursu ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego Gminy Gniew w zakresie rozwoju kultury fizycznej i sportu na terenie Miasta i Gminy Gniew w 2019 roku.

Informacja o rozstrzygnięciu konkursu w zakresie rozwoju kultury fizycznej i rekreacji

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje o rozstrzygnięciu konkursu ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego Gminy Gniew w zakresie rozwoju kultury fizycznej i rekreacji ruchowej na terenie Miasta i Gminy Gniew w 2019 roku. Szczegóły w załączniku.

Wigilijne spotkanie w przedszkolu w Jeleniu

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, na który czekamy i przeżywamy go uroczyście w domach, jak i w „przedszkolnej rodzinie”. Zgodnie z tradycją w przedszkolu w Jeleniu 20 grudnia odbyła się wspólna wigilia dla dzieci, rodziców i dziadków.

Pokaz laserowy w Pelplinie

1 stycznia 2019 roku o godz. 18.00 na Targowisku Miejskim w Pelplinie odbędzie się noworoczny pokaz laserowy. Będzie to niezwykle ciekawe widowisko wykorzystujące najwyższej jakości systemy laserowe. Elementom przestrzennym, wyświetlanym przez 7 projektorów, będzie towarzyszyć dym sceniczny i muzyka. Wszystko to złoży się na niesamowicie rozbudowaną scenerię, mogącą zaskoczyć nawet najbardziej wymagającego widza. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!

Konsultacje dla NGO

Zapraszamy do udziału w konsultacjach dotyczących Funduszu Aktywni Obywatele: programu przeznaczonego dla organizacji społecznych, finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Fundusz dysponować będzie budżetem 30 milionów euro na wsparcie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego w Polsce.

Fundusz Inicjatyw Obywatelskich - sięgnij po dotację

Kolejna edycja Funduszu Inicjatyw Obywatelskich wystartowała. Zapraszamy wszystkie organizacje pozarządowe oraz instytucje prowadzące działalność pożytku publicznego do konkursu FIO 2019. W tej edycji planujemy dofinansować kwotą ok. 57 mln zł ponad 500 projektów, których celem jest zwiększenie zaangażowania obywateli i organizacji pozarządowych w życie publiczne. Składanie wniosków trwa do 21 stycznia 2019 r.

O gniewskiej delegacji we francuskiej prasie

Przed świętami informowaliśmy Państwa wyjeździe gniewskiej delegacji na czele z burmistrzem Maciejem Czarneckim do Limoges we Francji, gdzie odbyło się spotkanie z Companionami, twórcami takich dzieł jak Wieża Eiffla czy Statua Wolności. Za granicą rozmawiano o potencjalnej współpracy Gniewu z Limoges na płaszczyźnie rzemieślniczej przedsiębiorczości. Wizytę gniewskiej delegacji opisano we francuskiej gazecie POPULAIRE. Poniżej publikujemy tłumaczenie wycinka prasowego.

Artystyczny wieczór wigilijny w Piasecznie

W niedzielę, 23 grudnia w kościele pw. Narodzenia NMP w Piasecznie odbyły się niezwykłe jasełka. Niezwykłe, bowiem wystawili je dorośli mieszkańcy piaseckiej parafii oraz uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. bł. ks. J. Popiełuszki w Piasecznie.

Bagatelizując znaki drogowe, musimy liczyć się z konsekwencjami

Mieszkańcom naszego miasta i gminy, a także odwiedzającym Gniew gości ponownie przypominamy o bacznym zwracaniu uwagi na znaki drogowe, szczególnie te, dotyczące miejsc parkingowych na Starym Mieście. Gniewski rynek jest terenem monitorowanym, kierowcy parkujący w niedozwolonych miejscach muszą więc liczyć się z konsekwencjami łamania przepisów drogowych.

Dla nas zabawa, dla zwierząt wielki strach

W trosce o nasze bezpieczeństwo, ale także o spokój zwierząt apelujemy do Mieszkańców miasta i gminy Gniew o ograniczenie wystrzałów z petard i fejerwerków w okresie sylwestrowym. Zróbmy to nie tylko dla naszego własnego bezpieczeństwa, ale z myślą o zwierzętach, które panicznie boją się tych hałaśliwych dźwięków. Noc sylwestrowa jest dla zwierząt jedną z najbardziej stresujących nocy w roku. Pomyślmy zatem o naszych braciach mniejszych i zastąpmy petardy i fajerwerki np. sztucznymi ogniami.

Kolędowanie w Jeleniu

Serdecznie zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu zespołu Piaseckie Gzuby, który odbędzie się w niedzielę, 6 stycznia o godz. 15.00 w świetlicy wiejskiej w Jeleniu. Podczas wydarzenia odbędzie się zbiórka cegiełek na nowy akordeon dla zespołu. W programie także karaoke, rozdanie atrakcyjnych nagród oraz kawiarenka. Organizatorami wydarzenia są zespół Piaseckie Gzuby oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Jeleniu.

Nieodpłatna pomoc prawna w Gniewie

Informujemy, że w 2019 roku na terenie Powiatu Tczewskiego będzie funkcjonować pięć punktów pomocy, w tym trzy punkty nieodpłatnej pomocy prawnej oraz dwa punkty nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego. Punkt nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego i nieodpłatnej mediacji w Gniewie zlokalizowany jest w budynku Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gniewie, ul. Kusocińskiego 10 (pomieszczenie nr 39 na parterze budynku).

Pożyczka na rozwój dla mikro i małych firm

Jesteś mikro lub małym przedsiębiorcą? Szukasz najkorzystniejszego finansowania inwestycji w swojej firmie? Pożyczka na rozwój to nawet 500 tys. zł ze stałym oprocentowaniem na poziomie od 2,5% w skali roku oraz refundacja wkładu własnego - nawet do 40 tys. zł.

Weekend bez punktów…

Kolejny weekend bez zdobyczy punktowej zaliczyli piłkarze drużyn z naszej gminy. W rozgrywkach V Ligi, Keramzyt zdecydowanie uległ tczewskiej Wiśle 0:5. Ligę niżej, w Klasie A gniewska Mewa rywalizowała z Pogonią Prabuty. Podopieczni trenera Klemczyka starali się jak mogli, jednak rywale tego dnia okazali się lepsi o dwie bramki, wygrywając 3:5. Najbliżej punktów był Sobieski, który niedzielnym pojedynkiem z OTS Osiek, inaugurował zmagania Klasy B. Chociaż piłkarze trenera Danielika prowadzili do przerwy 2:0, to ostatecznie goście cieszyli się z kompletu „oczek”, wygrywając 2:3.

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.