Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Świątecznie w gminie Gniew

Święta tuż tuż, a jako że gniewianie należą do wyjątkowo spokojnych i grzecznych ludzi, Mikołajki są u nas są w tym roku wyjątkowo  hucznie obchodzonym świętem. Spotkania z Mikołajem, upominki, wspólne kolędowanie to tylko niektóre z wydarzeń, które czekają nas w najbliższym czasie, wprowadzając nas w przyjemną, świąteczną atmosferę.

Zapraszamy na wyjątkowe święto, jakim jest gniewski odpust parafialny. Ksiądz proboszcz Zbigniew Rutkowski postanowił w nietypowy sposób uczcić ten dzień. W kościele św. Mikołaja w Gniewie znajduje się ołtarz główny i sześć ołtarzy bocznych. Każdy z nich, w czwartek, 6 grudnia został udekorowany przez jedną z sześciu gniewskich kwiaciarni.

„Mikołajkowe strzelanie z łuku” to otwarte zajęcia dla wszystkich, którzy chcą poznać strzeleckie tajniki. Zatem na godz. 18.30 zapraszamy do bunkra na skarpie. Zachęcamy także do wzięcia kubków, by móc wspólnie wypić ciepłą herbatę. Szczegóły pod numerem telefonu 667 340 988.

8 grudnia serdecznie zapraszamy na imprezę mikołajkową do Tymawy. W programie występ chóru Biedronki z Piaseczna, zabawy i konkursy z animatorem, wizyta Świętego Mikołaja, pokaz grupy fireshow BlackDragons z Opalenia. Podczas imprezy nie zabraknie również kawiarenki, z której dochód przeznaczony zostanie na zajęcia i zabawy prowadzone w ferie zimowe dla dzieci.

Jarmark Świętego Mikołaja odbędzie się w tym roku w niedzielę, 9 grudnia na rynku Starego Miasta w Gniewie w godz. od 10.00 do 14.00. Jak co roku będzie to wspaniała okazja do zrobienia przedświątecznych zakupów - choinkowych ozdób, stroików, upominków oraz słodkości. Do uczestnictwa w jarmarku zachęcamy także wystawców, którzy chcieliby zaprezentować swoje wyroby. Organizatorem wydarzenia są Urząd Miasta i Gminy Gniew oraz Parafia pw. św. Mikołaja w Gniewie.

Społeczność Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w rodzinnym festynie mikołajkowym, który odbędzie się również w niedzielę, 9 grudnia o godz. 14.00 na zamku w Gniewie. W programie: bajka dla dzieci, gry i zabawy z Mikołajem, koncert kolęd, kiermasz wypieków oraz charytatywny kiermasz ozdób świątecznych.

We wtorek, 11 grudnia o godz. 16.00 na koncert świąteczny Szkolnego Chóru Bel Canto zaprasza Zespół Szkół im. J. Czyżewskiego w Opaleniu. Koncert odbędzie się w szkolnej Sali gimnastycznej. Uczniów muzycznie poprowadzi mgr Katarzyna Firyn.

Kulminacyjnym punktem obchodów mikołajkowych w gminie Gniew będzie wydarzenie Gniew dzieciom na święta. 12 grudnia na miejskim rynku wszystkie dzieci odwiedzi Święty Mikołaj, który rozda najmłodszym upominki. Tego popołudnia nie zabraknie też świątecznych gier i zabaw, fabryki piernika i innych mikołajkowych atrakcji.

Weekend 15 i 16 grudnia minie w Gniewie pod znakiem świątecznej muzyki. W sobotę, 15 grudnia swój świąteczny występ w kościele św. Mikołaja zaprezentuje społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. W niedzielę, 16 grudnia natomiast zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu Grzegorza Wilka z zespołem „Kolędy przez cały Rock”. Koncert odbędzie się o godz. 15.30 w gniewskim kościele.

Data publikacji: 2018-12-06 12:59
  • Mikołajkowe strzelanie z łuku
  • Mikołajki w Tymawie
  • Rodzinny Festyn Mikołajkowy
  • Jarmark św. Mikołaja
  • Koncert kolęd chóru Bel Canto
  • Gniew Dzieciom na Święta

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.