Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Wieści z Bajecznej Krainy

W Mikołajki, 6 grudnia, do Bajecznej Krainy zawitała Pani Mikołajowa. Pełna energii Królowa Świąt przeczytała list od samego Świętego Mikołaj, po czym wspólnie z dziećmi rozpoczęła liczne zabawy. Przedszkolaki m.in. za pomocą chusty klanzy rozsypywały kolorowe bombki, tańczyły do zimowych przebojów. Naśladowały śmiech oraz chrapanie Świętego Mikołaja. Na zakończenie wizyty każdy maluch otrzymał prezent.

Warsztaty teatralne

Przedszkole po raz kolejny odwiedzili aktorzy z Teatru "Lalki" z Kwidzyna. Artyści przenieśli uczestników spotkania w niesamowity świat teatru przedstawiając sztukę pt.:"Kolorowych snów". Spotkanie połączone było z warsztatami w których udział wzięli dzieci wraz ze swoimi rodzicami. Zadaniem uczestników było skuteczne przegnanie koszmarów - oczywiście w zabawny sposób. Podczas warsztatów wszyscy mogli wcielić się w rolę prawdziwego aktora oraz poczuć magię snów. Wspaniała muzyka, ogromny łapacz snów, niebo pełne gwiazd i oskarowa gra aktorska sprawiła, że wydarzenie to z pewnością pozostanie na długo w pamięci każdego uczestnika.

Wycieczka do kina

22 listopada zorganizowany został wyjazd do kina w Starogardzie Gdańskim na bajkę pt. ,,Książka Lili”. Przed seansem dzieci wzięły udział w konkursie wiedzy literatury dziecięcej. Przedszkolaki z Bajecznej Krainy wykazały się ogromną wiedzą na temat licznych bohaterów bajek za co nagrodzeni zostali nową książką. Kolejno po zajęciu wygodnych miejsc maluszki z zainteresowaniem obejrzały bajkę. Lila, bohaterka książki dla dzieci, nagle wypada ze swojego papierowego świata i została uwięziona w miejscu, do którego nie należy. Tak zaczęła się wspaniała przygoda, podczas której Lila odkryła, że jedyną osobą, która mogła ją uratować był Ramon, właściciel książki, z której wypadła. Niestety, Ramon nie czytał jej od wielu lat. Co gorsza, nie był już małym chłopcem i dawno przestał wierzyć w fantazje. Lila i jej przyjaciółka Manuela wyruszyły więc w niebezpieczną podróż po Pustyni Utraconych Wspomnień, by skutecznie zachęcić Romana do ponownego przeczytania bajki - zapewniając sobie jednocześnie szczęśliwy powrót do domu.

Dzień Pluszowego Misia

Jak co roku przedszkolaki w bardzo uroczysty sposób obchodziły święto swojego niepowtarzalnego przyjaciela - urodziny Misia. Tego dnia każdy maluszek przyniósł swojego ulubionego misia i przedstawił go swoim kolegom i koleżankom. Wspólnie z pluszakami, dzieci bawiły się przy misiowych utworach, udział wzięły w licznych konkursach sportowych (m.in.: przewożenie maskotki na materiałowej taczce, nawlekanie sznurka na szpulkę na czas). Przy zawiązanych oczach każdy miłośnik zabawek musiał przy pomocy kolegów umieścić w odpowiednie miejsce uszy niedźwiadka. Na ten dzień przygotowana została również prezentacja multimedialna wraz z zagadkami - jak zwykle kadra nauczycielska stawia na owocną naukę poprzez zabawę.

Więcej zdjęć z przedszkola na stronie: <link>. 

Data publikacji: 2018-12-11 08:34
  • Wieści z Bajecznej Krainy
  • Wieści z Bajecznej Krainy
  • Wieści z Bajecznej Krainy

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.