Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Wieści z SP nr 1

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z wiadomościami ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Placówka w ostatnich tygodniach prowadziła wiele ciekawych zajęć, o czym sami mogą się Państwo przekonań z poniższego artykułu.

Nietypowa lekcja matematyki

Niedawno uczniowie klasy IV c Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie mieli możliwość sprawdzenia swoich matematycznych umiejętności w życiu codziennym. Wybrali się do sklepu "Ślizex", aby tam rozwiązywać kartę pracy, dotyczącą jednostek monetarnych. Uczniowie z zapałem zabrali się do pracy, wyszukując na półkach poszczególnych produktów i cen. Po skończonym zadaniu mogli zrobić małe zakupy - te też okazały się "niezłą" lekcją, ponieważ trzeba było sprawdzić, czy wystarczy na daną rzecz pieniędzy, czy też trzeba ją odłożyć.

A. Dworakowska-Gloc

Dzień Pluszowego Misia

Poniedziałek, 26  listopada upłynął w "misiowej" atmosferze. Uczniowie przynieśli swoje  misie - te nowe i te już trochę starsze, duże i małe, ale wszystkie ulubione. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego odwiedzili każdą z klas, gdzie przeprowadzili quiz, w którym znalazły się pytania dotyczące niedźwiedzi, Misia Maciusia i Dnia Pluszowego Misia. Na zakończenie w każdej klasie zrobione zostało pamiątkowe zdjęcie z misiem.

M. Bahr, A. Dworakowska-Gloc

Kuchenne rewolucje z okazji 100-lecia niepodległości

W szkole obchody 100-lecia odzyskania niepodległości obchodzono bardzo uroczyście. Do wspólnego świętowania włączyli się także uczniowie przebywający w świetlicy. W ramach cyklicznych zajęć promujących zdrowy styl życia i zdrowe odżywianie, wykonali zdrowe przekąski i napoje. Każdy z nich zawierał takie składniki jak: białko, wapń i mnóstwo witamin, a ponadto został wykonany w barwach biało-czerwonych. Kefir bananowo-wiśniowy cieszył się ogromnym zainteresowaniem, podobnie jak koreczki wykonane z pomidorów oraz sera fety. Z okazji zbliżających się świąt pomysłodawcy zajęć szukają już kolejnych inspiracji kulinarnych.

M. Ratyńska, M. Fandrejewska, B. Gacek-Pek

Dzień wróżb andrzejkowych

We wtorek, 27 listopada z okazji Andrzejek uczniowie klasy VI a przygotowali dla pierwszoklasistów Dzień Wróżb. W magicznej sali wróżki i czarnoksiężnicy przepowiadali przyszłość i wróżyli ze szklanej kuli. Emocje były ogromne. Atmosfera magii, andrzejkowych wróżb unosiła się w powietrzu. Każdy chciał dowiedzieć się, co go czeka w najbliższej albo dalszej przyszłości. Wszyscy uczniowie bawili się świetnie.

J. Brzeskowska, K. Zabrocka

Jesteś tym, co jesz!

Zajęcia biologii w klasach siódmych miały niecodzienny przebieg. Spotkanie z dietetykiem Panią Katarzyną Lis i prelekcja na temat zdrowych zasad odżywiania, miały zasadniczy cel – wypracowania u nastolatków zdrowego stylu życia. Uczniowie klasy VII a i VII b mieli możliwość przyswojenia sobie kilku praktycznych zasad dotyczących kupowania, przygotowania i spożywania różnych składników pokarmowych, które figurują w bazie Instytutu Żywienia i Żywności. Siódmoklasiści wiedzą już, że muszą odżywiać się regularnie, powinni wybierać produkty jak najmniej przetworzone, powinni jeść jak najwięcej warzyw, a owoce w dwóch porcjach dziennie, muszą także ograniczyć spożycie węglowodanów, a najzdrowszym płynem do picia jest woda.

Właściwy dobór składników pokarmowych stanowi klucz do uniknięcia niektórych chorób oraz dobrego samopoczucia, jak również zachowania pięknego wyglądu. Często uczniowie wiedzą i obiecują sobie, że zmienią swoje nawyki żywieniowe, jednak brakuje  im  motywacji oraz silnej woli. Muszą zapamiętać, że niewłaściwe odżywianie przekłada się na ich wygląd, samopoczucie i przede wszystkim ZDROWIE, które jest najważniejsze!

M. Fandrejewska

Opowieść wigilijna – historia, którą powinien poznać każdy

W środę, 27 listopada uczniowie klasy VI b, VII a i VII b zostali już wciągnięci w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Stało się to za sprawą spektaklu w Teatrze w Grudziądzu, do którego przybyli zachęceni przez swoich wychowawców i opiekunów. Szósto- i siódmoklasiści mieli okazję obejrzeć sztukę opartą na podstawie opowiadania Charlesa Dickensa „Opowieść wigilijna”. Poznali metamorfozę bogatego skąpca, zachodzącą właśnie w czasie nocy wigilijnej. Ukazujące się naprzemiennie cechy ludzkie: złość i radość, wrogość i miłość, skąpstwo oraz szczodrość, miały podpowiedzieć młodemu odbiorcy, które wartości należy pielęgnować nie tylko na czas świąt, ale także każdego dnia. Uczniowie jednogłośnie stwierdzili, iż obejrzany spektakl był pięknym opowiadaniem o magii i potędze świąt w znakomitym wydaniu aktorskim.

M. Fandrejewska

 

Mikołaj odwiedził uczniów „jedynki”

W czwartek, 6 grudnia Święty Mikołaj odwiedza grzeczne dzieci, dlatego nie mógł zapomnieć o uczniach szkoły podstawowej nr 1. Przyleciał prosto z Laponii w towarzystwie swoich dwóch pomocników, odwiedził wszystkie klasy i każdemu wręczył słodki upominek. Dostojny Gość życzył wszystkim Wesołych Świąt i przypomniał, że trzeba odpowiednio się zachowywać, aby znaleźć prezent pod choinką.

Samorząd Uczniowski

Wicemistrzostwo w II Powiatowym Festiwalu Zdrowia

5 grudnia 10-osobowa grupa ze szkoły wyruszyła do Tczewa na II Powiatowy Festiwal Zdrowia, który odbywał się pod hasłem „Żyj zdrowo i bez nałogów”. Uczniowie reprezentujący szkołę rywalizowali w 4 kategoriach. Do testu wiedzy o zasadach i prawidłowościach odżywiania – przystąpiły uczennice z klasy VII b: Z. Szmyt i M. Grzenda, natomiast A. Pek i J. Podwalska – także z VII b, okazali się mistrzami w przygotowaniu surówki. S. Lipińska i A. Ziołkowska – obie uczennice z klasy VII b, stworzyły pracę plastyczną pt. „Nie puszczaj życia z dymem”, która zachwyciła komisję. 4-osobowa grupa taneczna: Z. Kopp Ostrowska (VII a), J. Guss, M. Krzyżanowska, F. Gołyński – wszyscy z VI a, w układzie tanecznym „Wyginaj śmiało ciało”, zahipnotyzowali obserwatorów. Emocje towarzyszyły do końca konkursu. Komisja, spośród 20 grup, wyłoniła zwycięzców. Zaszczytne, II miejsce, przyznano grupie z jedynki. Takie wyróżnienie ucieszyło wszystkich. Uczniowie zostali uhonorowani cennymi nagrodami i w dobrym nastroju wracali do domu.

M. Fandrejewska

Dąb Stulecia Niepodległości

Czwartek, 29 listopada będzie pamiętnym dniem dla społeczności szkolnej. Wydarzeniem historycznym stało się posadzenie na terenie placówki Dębu Stulecia Niepodległości. Dąb (Quercus) - drzewo żyjące przeciętnie 600–1000 lat zostało uroczyście posadzone przez Burmistrza Macieja Czarneckiego i dyrektora szkoły Mirosława Narlocha. Ponadto w tej niecodziennej chwili, upamiętniającej zarówno zasadzenie drzewa oraz trwające obchody okrągłej rocznicy odzyskania przez kraj wolności, uczestniczyli także uczniowie szkoły. Drzewo, które już rośnie przed budynkiem szkoły posadzono w ramach wspólnej inicjatywy Gminy Gniew oraz Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.

M. Fandrejewska

 

Data publikacji: 2018-12-12 08:48
  • Dzień Pluszowego Misia
  • Kuchenne rewolucje
  • Kuchenne rewolucje
  • Andrzejki
  • Lekcja biologii nt. zdrowego odżywiania
  • Opowieść wigilijna
  • Mikołaj w szkole
  • Wicemistrzowie w konkursie zdrowotnym
  • Wicemistrzowie w konkursie zdrowotnym1

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.