Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Gniew Dzieciom – i jak tu nie kochać świąt!

Święty Mikołaj odwiedził wczoraj Gniew. Ulubieniec dzieci dla każdego malucha przyniósł paczkę z prezentami. Na wszystkich czekała też Fabryka Piernika, Kancelaria św. Mikołaja i  zabawy z maskotkami. Imprezę uświetnił występ chóru Biedronki  z Piaseczna.

Przed ratuszem 12 grudnia zebrały się prawdziwe tłumy. Wszystkich przybyłych na starówkę przywitał wesoły bałwanek Olaf, a towarzyszył mu bohater dziecięcych kreskówek Scooby Dooo. Obie postacie zachęcały dzieci do zabawy i wspólnych tańców. Najpierw jednak swoimi wokalnymi zdolnościami pochwaliły się piaseckie Biedronki. Chór umilał czas zebranym śpiewając pastorałki i kolędy.

W pewnej chwili śpiewy i zabawy i ustały bo na rynek wjechała bryczka z Mikołajem. Świętemu towarzyszyli włodarze miasta. Burmistrzowie życzyli wszystkim wesołych, spokojnych i rodzinnych świąt, rozdawali też najmłodszym mieszkańcom gminy słodkości. Mikołaj za to rozsiadł się wygodnie w fotelu i zajął się tym, w czym jest najlepszy czyli w rozdawaniem prezentów. Chętnych do opowiedzenia mu o swoich marzeniach nie brakowało. Każdy mógł podejść do świętego, usiąść mu na klanach, zrobić sobie wspólne zdjęcie i otrzymać prezent. Łącznie tego dnia do dzieci z gminy Gniew powędrowało prawie 600 paczek. Nie ma się jednak co dziwić skoro to takie grzeczne maluchy. I jakie zdolne. Potwierdziły to m.in. występy młodych wolontariuszy z gniewskiej biblioteki, którzy odtańczyli wesoły taniec reniferów. Te same dzieci były też tego dnia prawdziwymi elfami pomagając m.in. w prowadzeniu Kancelarii św. Mikołaja i rozdawaniu prezentów. O Fabrykę Piernika zadbała natomiast sama pani Mikołajowa, Renata.
Ważnym  punktem dnia było też odpalenie lampek na choince, która stanęła na rynku starego miasta w Gniewie. Mikołaj wraz z wiceburmistrz Joanną Kamińska i małą dziewczynką wybraną z tłumu nacisnęli magiczny przycisk i od razu zrobiło się jaśniej i przyjemniej.

Po dwóch godzinach wspólnej zabawy, kiedy już każde dziecko otrzymało prezent przyszedł czas na podsumowanie imprezy. Święty Mikołaj spośród wszystkich życzeń jakie tego dnia napisały mu dzieci wybrał 3 kartki. Do Ksawerego, Jasia i Julity trafiły specjalne „wielkie” prezenty.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania pomocnikom Świętego Mikołaja czyli firmom, które finansowo wsparły wydarzenie, a były nimi: Inwest-Kom, Rolls-Royce Poland, Bank Spółdzielczy w Gniewie, Mikrostyk, Zakład Produkcji Kruszyw.

Podziękowania należą się również Powiatowej i Miejskiej Bibliotece w Gniewie: pani Kamili i pani Renacie oraz wolontariuszom za prowadzenie Fabryki Piernika i Kancelarii Świętego Mikołaja, chórowi Biedronki z Piaseczna pod kierownictwem Krystiana Zimnego za świąteczny występ, firmie hansSOUND za nagłośnienie i oświetlenie podczas wydarzenia oraz odtwórcom historycznym z Gniewu za użyczenie Mikołajowi bryczki, którą przyjechał do dzieci.

Szczególne podziękowania należą się też strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewie za pomoc w organizacji wydarzenia.

Organizator wydarzenia był Urząd Miasta i Gminy Gniew.

Więcej zdjęć z imprezy „Gniew Dzieciom na Święta” na stronie: <link>.

 

Data publikacji: 2018-12-13 13:52
  • Gniew Dzieciom na Święta
  • Gniew Dzieciom na Święta
  • Gniew Dzieciom na Święta
  • Gniew Dzieciom na Święta
  • Gniew Dzieciom na Święta
  • Gniew Dzieciom na Święta
  • Gniew Dzieciom na Święta
  • Gniew Dzieciom na Święta
  • Gniew Dzieciom na Święta

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.