Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Przygotowania do świąt w Bajecznej Krainie

W środę 19 grudnia dzieci z grup: ,,Motylek” i ,,Pszczółek”,  a dzień później ,,Żabki” wystawiły jasełka przed najważniejszą dla nich publicznością, czyli przed rodzicami. Długie przygotowania wydały owocny plon. Spektakle były wyśmienite i oczywiście nagrodzone gromkimi brawami.

Wspólne śpiewanie kolęd wypadło znakomicie – można powiedzieć, że przedszkolaki z Bajecznej Krainy są w pełni przygotowane do radosnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia.

 Warsztaty świąteczne

W poniedziałek w przedszkolu Bajeczna Kraina odbyły się warsztaty świąteczne podczas których maluszki wraz z rodzicami wykonały Stroiki Bożonarodzeniowe. Na wszystkich uczestników warsztatów czekało wiele ozdób, świec oraz gałązek niezbędnych do wykonania arcydzieła. Przedszkolaki wraz z rodzicami z ogromnym zapałem i zaangażowaniem tworzyły stroiki, które finalnie prezentowały się rewelacyjnie. Każdy stroik był indywidualny, wyjątkowy i z pewnością zdobić będzie wigilijny stół. To był mile spędzony czas wdrażający wszystkich w świąteczną atmosferę.

Warsztaty kulinarne

Z początkiem ostatniego tygodnia przed świętami przedszkolaki doskonaliły swój warsztat kulinarny pod okiem pań wychowawczyń biorąc udział w warsztatach kulinarnych. Celem spotkania było przygotowanie pysznych pierników. Tak też dzieci kolejno poznawały składniki tajnego przepisu na piernikowe ciasteczka a następnie po ich połączeniu uformowane zostało ciasto. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem wałkowały masę a następnie wykorzystując foremki stworzyły swoje wymarzone świąteczne pierniczki. Po upieczeniu i ostygnięciu ciasteczek wszyscy ochoczo dekorowali słodkości za pomocą różnokolorowych lukrów i barwnych posypek. Przygotowane ciasteczka przedszkolaki zabrały do domu, aby słodkości były ucztą dla podniebienia nie tylko małych łasuchów ale także ich najbliższych. Piernikowy pociąg Świąteczną atmosferę w Bajecznej Krainie czuć już od początku grudnia. Jednak czymże byłyby święta bez słodkości? Wiedzą o tym również Rodzice naszych podopiecznych. Chcąc sprawić ogromną radość przedszkolakom mama Igora podarowała dzieciom z grup Motylków i Pszczółek piernikowe pociągi. Jednak nie były to zwykłe pojazdy… a ich części. Tak też dzieci ze skupieniem na twarzach konstruowały słodką maszynę. Dopasowywały kolejne elementy, aż powstała lokomotywa z wagonem, które następnie za pomocą lukru i cukierków udekorowały. -Przygotowanym słodkościom nie mogły jednak oprzeć się nasze małe łasuchy, które spałaszowały całe arcydzieło. Brzuszki i buźki naszych przedszkolaków były uradowane. Serdecznie dziękujemy mamie Igora!- opowiadają opiekunki z Bajecznej Krainy.

Z wizytą w SP 1

17 grudnia przedszkolaki udały się na przedstawienie pt. ,,Skąpiec" do szkoły podstawowej nr 1 w Gniewie. Spektakl opowiadał o człowieku ogarniętym chorobliwą manią posiadania majątku oraz niechęcią do Świąt Bożego Narodzenia. Pewnego dnia głównego bohatera historii odwiedził duch z przeszłości, który również był kiedyś skąpcem a teraz odpowiada za swe poczynania. Poprzez przerażający widok swej przyszłości skąpiec zmienił swe nastawienie do ludzi i Świąt Bożego Narodzenia. - Przedstawienie w wykonaniu starszych kolegów wywarło na maluchach ogromne wrażenie. To było bardzo miłe spotkanie za które dziękujemy szkole podstawowej nr 1 w Gniewie – wspominają pracownicy Bajecznej Krainy.

Data publikacji: 2018-12-21 13:21

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.