Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Wieści z SP 1

Zachęcamy do zapoznania się z wiadomościami ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie z wydarzeń, które wydarzyły się w ostatnich dniach w placówce.

Tworzyli piękno

Już 11 raz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie, licznie przystąpili do Powiatowego Konkursu Literackiego "Tworzymy piękno" zorganizowanego przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie. Zadaniem uczestników było napisanie pracy literackiej pod tytułem "Na świecie jest za dużo słów. Instynktownie czujemy, że powinno być jedno jak na początku" - Janusz St. Pasierb. Które ze słów mogłoby być dla Ciebie mottem, uzasadnij wybór". Celem konkursu było wyzwolenie twórczości, wrażliwości literackiej i poetyckiej, stworzenie młodym poetom możliwości zaprezentowania swoich prac.
Wśród wielu nagrodzonych "młodych talentów" znaleźli się uczniowie „ jedynki”. W kategorii klas IV - VI -I miejsce zajęła uczennica klasy IVC Agnieszka Strelau, zaś III miejsce Konrad Grajkowski z VB. W kategorii klas VI-VII - I miejsce, niezmiennie od kilku lat, zdobyła Zofia Kopp Ostrowska z VIIA, zaś na drugiej lokacie uplasował się kolejny raz Kacper Narloch z VIA. Twórczość literatów zaprezentowana została już jedenasty raz w książeczce "Tworzymy piękno".
M. Jeleniewska, T. Borecka

Szkoła na medal

15 grudnia Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie odebrała z rąk Marszałka Województwa Pomorskiego bardzo cenne wyróżnienie. Placówka znalazła się na liście 20 najlepszych szkół w województwie pomorskim. Zajęcie III miejsca w plebiscycie „Szkoły na Medal”, który ogłosiła i pilotowała redakcja    Dziennika Bałtyckiego, zobowiązuje do dalszych działań, dających poszanowanie zdobytego tytułu. Dyrekcja placówki pragnie podziękować wszystkim osobom życzliwym i oddanym szkole, które doceniły pracę dydaktyczną i starania poczynione na przestrzeni lat w wykreowanie wartościowego ucznia. Forma podziękowania i wyróżnienia podczas gali na deskach Teatru Wybrzeża była ogromnym zaszczytem.
M. Fandrejewska 

Dzielne pierwszoklasistki

30 listopada 2018 r., uczennice klasy I a – Maja Jasińska i Marta Piekarska, reprezentowały szkołę podstawową nr 1 w Gniewie w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim – „Wiersz dla Ojczyzny”. Konkurs został zorganizowany przez nauczycieli szkoły podstawowej nr 2 w Gniewie w ramach obchodów 100-lecia niepodległości Polski. Dziewczynki występowały w kategorii klas I- III i obie zajęły miejsca na podium. Marta Piekarska- II miejsce, a Maja Jasińska III. Gratulacje dla młodych artystek.
J. Kaczmarek

Data publikacji: 2018-12-21 13:45
  • Wieści z SP 1
  • Wieści z SP 1

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.