Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Uwaga na silny wiatr i oblodzenie!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne sporządzone przez Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW oddział w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem.

Bagatelizujesz znaki drogowe – licz się z konsekwencjami

Mieszkańcom naszego miasta i gminy, a także odwiedzającym Gniew gości ponownie przypominamy o bacznym zwracaniu uwagi na znaki drogowe, szczególnie te, dotyczące miejsc parkingowych na Starym Mieście. Gniewski rynek jest terenem monitorowanym, kierowcy parkujący w niedozwolonych miejscach muszą więc liczyć się z konsekwencjami łamania przepisów drogowych.

Zapraszamy na gniewski Orszak Trzech Króli

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew  Maciej Czarnecki oraz proboszcz Parafii św. Mikołaja w Gniewie ks. Zbigniew Rutkowski zapraszają w niedzielę 6 stycznia na spotkanie noworoczne. Orszak trzech króli wyruszy około godz. 13.30 (po mszy świętej) spod kościoła św. Mikołaja w stronę rynku. W programie m.in. spektakl jasełkowy i koncert kolęd.

Uwaga – trudne warunki na drogach!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje  ostrzeżenie  meteorologiczne sporządzone przez Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW Oddział w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem i oblodzeniem.

 • Zaginął pies – może ktoś z Was go widział?
 • Zaginął pies – może ktoś z Was go widział?

Akcja zima

Zadania związane z zimowym utrzymaniem dróg gminnych i powiatowych na terenie miasta i gminy Gniew realizuje spółka Inwest-Kom. To właśnie ta firma w okresie zimowym będzie odśnieżać i usuwać oblodzenia na drogach. Funkcję dyspozytora pełni całodobowo pracownik przedsiębiorstwa pod nr telefonu 536 514 199.

Spotkanie świąteczne w piaseckim przedszkolu

Od pierwszych dni grudnia piaseckie maluszki przygotowywały się na szczególny dzień, w którym mogły zaprezentować swoje umiejętności aktorskie przed rodzicami oraz grzecznie czekały na odwiedziny Świętego Mikołaja. Podczas spotkania świątecznego pięknie wystąpiły w przedstawieniu w nowoczesnym wydaniu.

Nieprzejezdna droga w Cierzpicach!

Ochotnicza Straż Pożarna w Gniewie informuje, że na drodze wojewódzkiej nr 230 niedaleko Cierzpic utworzył się zator drogowy. Nad udrożnieniem ruchu pracują w tej chwili od strony Gniewu - OSP Gniew, a od strony Pelplina - OSP Pelplin. Obecnie droga jest nieprzejezdna.

W KCK książki i programy za darmo

Nowy rok, nowe zmiany. W związku z likwidacją księgozbioru kwidzyńskiej medioteki Kwidzyńskie Centrum Kultury przygotowało nową styczniową akcję. Przez cały miesiąc w holu na półkach wystawione będą książki, czasopisma, programy multimedialne – dostają one szansę na drugie, szczęśliwe życie. Można przyjść i wybrać sobie interesującą nas pozycję. Akcja całkowicie darmowa.

Darmowe szkolenie dla pracodawców i przedstawicieli biur rachunkowych

Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS województwa pomorskiego  zaprasza na bezpłatne szkolenie dla pracodawców i przedstawicieli biur rachunkowych, poświęcone małej działalności gospodarczej organizowane 7 stycznia 2019 r. przez Inspektorat ZUS w Tczewie.

Tenisiści stołowi zagrają w sobotę

UKS Olimpia Gniew zaprasza na swój pierwszy w tym roku mecz. W sobotę, gniewianie zmierzą się z UKS Lis Sierakowice. Start zmagań o godz. 11.00 w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gniewie.

Co nowego w LGD

Lokalna Grupa Działania LGD „Wstęga Kociewia” zachęca do zapoznania się z ich działaniami. W najnowszym newsletterze m.in. o  posiedzeniu zarządu organizacji i współpracy z LGD „Chatą Kociewia”.

Uwaga na silny wiatr i oblodzenie!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne sporządzone przez Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW oddział w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem i oblodzeniem.

Informacja o odbiorze śmieci

Szanowni mieszkańcy, w związku z trudnymi warunkami atmosferycznymi panującymi w czwartek, 3 stycznia nie udało się odebrać od wszystkich gospodarstw domowych śmieci. W związku z powyższym PUM Nowe odpadki odbierać będzie w sobotę, 5 stycznia. Za utrudnienia przepraszamy.  

Ostrożnie na drogach, będzie ślisko!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne wydane przez Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed marznącymi opadami.

Opłaty za posiadanie zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych

Działając w oparciu o art. 11¹ ust. 4 ustawy z dnia 26 października 1982 r., o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (t.j. Dz. U. z 2018 r., poz. 2137 z późn. zm.) Burmistrz Miasta i Gminy Gniew przypomina wszystkim przedsiębiorcom posiadającym zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych o obowiązku składania oświadczeń o wartości sprzedażny napojów alkoholowych za rok 2018. Oświadczenie, o którym mowa, jest podstawą do obliczenia opłaty za posiadanie zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych. Wzór oświadczenia dostępny jest w załączniku.

Góra grosza

Kolejny raz Przedszkole Miejskie w Gniewie wzięło udział w ogólnopolskiej akcji „Góra grosza”. Co roku, na przełomie listopada i grudnia, w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet, pt. Góra Grosza. Celem, na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Turniej świąteczny tenisa stołowego

22 grudnia rozegrano Turniej Świąteczny tenisa stołowego. W rozgrywkach wzięły udział dzieci i młodzież w wieku od 7 do 18 lat. Uczestnicy rywalizowali ze sobą w różnych kategoriach wiekowych. Po wielu emocjonujących pojedynkach zwycięzcami, którzy otrzymali pamiątkowe puchary zostali: Karolina Zabrocka (skrzatka), Damian Lewandowski (skrzat), Samuel Cybulski (żak), Klaudia Cieślewicz (młodziczka), Wiktor Kapuściński (młodzik), Marta Dzwonkowska (kadetka), Piotr Pepliński (kadet) oraz Patryk Kwiatkowski (junior).

Gminne Igrzyska w Mini Piłce Siatkowej

Dwie gniewskie i jedna szkoła z Tymawy wzięły udział w Gminnych Igrzyskach Mini Piłki Siatkowej. W zawodach, które odbyły się 4 stycznia w hali Gminnego Środka Sportu i Rekreacji w Gniewie najlepiej zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców poradziły sobie drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie.

 • Gminne Igrzyska w Mini Piłce Siatkowej
 • Gminne Igrzyska w Mini Piłce Siatkowej
 • Gminne Igrzyska w Mini Piłce Siatkowej

Zadbaj o bezpieczeństwo – zaproś kominiarza

W związku z trwającym okresem grzewczym, w trosce o Państwa bezpieczeństwo zachęcamy do zapoznania się z komunikatem Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy. Szczegóły w załącznikach.

XXIV Turniej Sylwestrowy im. Longina Nagórskiego

29 grudnia, kończąc sportowo rok kalendarzowy, miłośnicy tenisa stołowego z całego Kociewia spotkali się na XXIV Turnieju Sylwestrowym. Na początku minutą ciszy została uczczona pamięć Longina Nagórskiego, człowieka, który przed 24 laty zapoczątkował rozgrywanie turniejów sylwestrowych w Gniewie.

Pierwszy Orszak Trzech Króli w Gniewie

Na koniach przybyli do Gniewu trzej królowie 6 stycznia. Monarchowie czekali na wiernych, którzy wychodzili z kościoła po mszy o godz. 12.30. Spod świątyni wszyscy razem wyruszyli w orszaku na rynek starego miasta. Na starówce były życzenia, kolędy, ciepła herbata i konkurs z nagrodami.

Pelmed Gniewska Liga Futsalu – wyniki po 6 kolejce

Firma Pelmed oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie zapraszają do kibicowania piłkarzom halowym. Po 6 kolejkach w Pelmed Gniewskiej Lidze Futsalu prowadzi zespół VIP KOPERNIK, na drugiej pozycji plasuje się ORION KURSZTYN, a na trzecim VITIS OGRODY MARZEŃ. Do tytułu króla strzelców imprezy pretenduje Krzysztof Baranowski z ORIONA KURSZTYN z 29 bramkami. Kolejne mecze już w najbliższy weekend.

„Wodny” telefon alarmowy

Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji przypomina, że podmioty uprawnione do wykonywania ratownictwa wodnego zobowiązane są do posiadana numeru alarmowego przeznaczonego wyłącznie do przyjmowania zgłoszeń o wypadkach i zagrożeniach. Wojewódzkie Centrum Koordynacji Ratownictwa Wodnego Pomorskiego WOPR w Gdyni, posługujące się bezpłatnym dla zgłaszającego numerem alarmowym 984, dostępnym na obszarze całego województwa pomorskiego. Wojewódzkie Centrum Koordynacji Ratownictwa Morskiego Pomorskiego WOPR w Gdyni, posługujące się bezpłatnym numerem alarmowym 985, dostępnym na obszarze miast i gmin położonych na wybrzeżu Morza Bałtyckiego.

Dotyczy „małego ZUS”

Uprzejmie informujemy, że przedsiębiorcy, którzy spełniają warunki „małego ZUS” i chcą skorzystać z tej ulgi od 2019 roku, w okresie od 1 do 8 stycznia 2019 roku powinni wyrejestrować się z dotychczasowego ubezpieczenia (formularz ZUS ZWUA), jako datę wyrejestrowania wskazując 1 stycznia 2019 r.

Pomaganie jest dziecinnie proste - najpiękniejsza orkiestra w Gniewie

„Niechaj rozbrzmiewa w dzień i w nocy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, nieustająca, nieznająca końca, niechaj rozbrzmiewa w dzień i w nocy...” i niech gra do końca świata i o jeden dzień dłużej! Serdecznie zapraszamy w niedzielę 13 stycznia na 27 finał WOŚP w Gniewie. Wśród wykonawców m.in. Lombard i … gniewscy radni. A już w czwartek 10 stycznia, zapraszamy na rynek w Gniewie aby wspólnie stworzyć wielkie serce… z nas samych. Zapraszamy!

Atrakcyjne nagrody dla miłośników historii

Tradycyjnie już, na początku roku, odbywa się w Gniewie konkurs „Gniew – gród na Wisłą i Wierzycą”. W zabawie wziąć mogą udział miłośnicy historii z całego regionu w wieku od 7 do 107 lat. W dotychczasowych edycjach imprezy brały udział osoby zarówno z naszej gminy, jak i z sąsiednich miejscowości, np. z Kwidzyna.

Zainwestuj na preferencyjnych warunkach w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

Rok 2018 jest przełomowy dla przedsiębiorców. Objęcie całego obszaru inwestycyjnego w Polsce możliwością korzystania z preferencyjnych warunków w postaci zwolnienia z podatku dochodowego ma wpłynąć na podniesienie jakości nowych inwestycji, a wprowadzone zmiany są jednym z elementów budowania przewag konkurencyjnych Polski na arenie międzynarodowej. Dzięki rozszerzeniu na cały kraj ewentualności uzyskania pomocy publicznej zwiększy się również potencjał mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które nie będą musiały przenosić swoich zakładów na tereny obecnie objęte statusem strefy.

Zimowe obowiązki mieszkańców

Przypominamy mieszkańcom, że w sezonie zimowym właściciele nieruchomości (współwłaściciele, użytkownicy wieczyści oraz jednostki organizacyjne i osoby posiadające nieruchomości w zarządzie lub użytkowaniu, a także inne podmioty władające nieruchomością) obowiązani są do:

Cud betlejemskiej nocy

W niedzielę, 6 stycznia zgromadzeni w kościele pod wezwaniem Św. Mikołaja w Gniewie parafianie przeżywali cud betlejemskiej nocy. Stało się to za sprawą dzieci z Przedszkola w Gniewie, które o godz. 11.00 przedstawiły historię narodzin Jezusa.

Elektroniczne składanie deklaracji

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Tczewie informuje, że począwszy od 2019 r. istnieje obowiązek przekazywania deklaracji podatkowych PIT-11, PIT-8C, PIT-R dotyczących uzyskiwanych przez pracowników (podatników) w roku 2018 dochodów wyłącznie w formie elektronicznej w terminie do dnia 31 stycznia 2019 r. Nie ma możliwości wysyłki do urzędów skarbowych tych dokumentów w formie dokumentu papierowego. Zapraszamy na szkolenia na temat zasad podpisywania i przesyłania deklaracji, które odbędą się w dniach: 17, 21, 23, 25, 28 stycznia 2019 r. w Urzędzie Skarbowym w  Tczewie o godz. 11.00 (ul. Gdańska 33 pokój nr 103, I piętro).  

WOŚP 2019 czas start!

Od jutra, 10 stycznia ruszają przygotowania do wielkiego 27 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pokażmy, że pomaganie jest dla nas dziecinnie proste i włączmy się w akcje WOŚP w Gniewie! Startujemy o godz. 12.00 na rynku Starego Miasta. Liczymy na Wasze wielkie serca!

Wielka Orskiestra Świątecznej Pomocy w Gniewie wystartowała

Dzisiaj, o godz. 12.00 na rynku w Gniewie uczniowie gniewskich szkół i mieszkańcy Gniewu zebrali się na placu Grunwaldzkim, by tu wspólnie utworzyć wielkie orkiestrowe serce. Był hejnał WOŚP, był hymn Gniewu, były przemówienia włodarzy i organizatorów. Dziękujemy, że tak licznie włączyliście się w tą jedną z pierwszych akcji gniewskiej orkiestry, zainicjowanej przez ks. proboszcza Zbigniewa Rutkowskiego. Liczymy na Was również w kolejnych dniach! Jeszcze dzisiaj do godz. 15.30 w sali gimnastycznej szkoły podstawowej nr 2 w Gniewie można złożyć swoje autografy na namalowanym na płótnie wielkim sercu, które już w sobotę, 12 stycznia zawiśnie na murze gniewskiego zamku.

Oficjalny plakat WOŚP w Gniewie 2019

Kwesta, występy lokalnych zespołów, aukcje, koncert Zdobywców Pewnych Oskarów i zespołu Lombard i wiele wiele innych mniejszych wydarzeń towarzyszyć będzie 27 finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gniewie. Zarezerwuj czas, otwórz swoje serce i zwyczajnie pomóż chorym maluchom. To dziecinnie proste! Organizatorami tegorocznej akcji są Szkoła Podstawowa nr 2 im. gen. J. Hallera w Gniewie, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Ks. F. Wierzchowskiego w Gniewie oraz Wiesław Ślizewski.

XV Otwarte Mistrzostwa Gniewu w Tenisie Stołowym

W niedzielę, 20 stycznia rozpoczną się XV Otwarte Mistrzostwa Gniewu w Tenisie Stołowym. Zapraszamy na godz. 9.30 na halę sportową przy Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji na pierwszy turniej. Kolejne spotkania odbędą się 27 stycznia, 3 i 10 lutego. Zapisy w dniu zawodów od godz. 9.00.

Rok Republiki Gniewskiej

W 2019 roku mija 100. rocznica powstania Republiki Gniewskiej, której powołanie poprzedziło powrót Pomorza, w tym Gniewu, do Polski. Okres jej funkcjonowania to czas między lipcem 1919 r. a 27 stycznia 1920 roku, jednak świadomość o tym państwie - mieście wciąż żywa jest wśród mieszkańców ziemi gniewskiej. Dlatego też rok 2019 na terenie Gminy Gniew gniewski samorząd ogłosił Rokiem Republiki Gniewskiej.

Zostań Mistrzem recyklingu

Zapraszamy nauczycieli i uczniów szkół podstawowych do udziału w V edycji ogólnopolskiego konkursu ekologicznego „Mistrz Recyklingu Maks porządkuje odpady” pod patronatem Pana Marszałka Województwa! Konkurs odbędzie w terminie od 15 stycznia do 30 marca. Szczegóły w załącznikach.

WOŚP - co na weekend?

Serdecznie zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w weekendowych akcjach, organizowanych w Gniewie z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już w sobotę, 12 stycznia o godz. 14.00 na murach zamkowych zainstalujemy wielkie serce malowane przez społeczność szkoły podstawowej nr 2. O godz. 20.00 zapraszamy natomiast na spotkanie w CK Gniew, gdzie rozpocznie się przedpremierowy początek zadymy.

W najbliższych dniach oblodzenie i silny wiatr

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne sporządzone przez Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW Oddział w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed oblodzeniem i silnym wiatrem. 

Brak wody w Piasecznie

W związku z awarią na sieci wodociągowej w poniedziałek  14 stycznia, w godz. 8.00-15.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla miejscowości Piaseczno (w tym osady Piaseckie Pola). Spółka Inwest – Kom przeprasza za utrudnienia.

Bańki mydlane i maluchy

Jest wiele rzeczy, które nas zaskakują i wprawiają w zachwyt, niezależnie od wieku. Jednym z nich są niewątpliwie bańki mydlane.  W Przedszkolu Miejskim w Gniewie  8 stycznia wychowankowie mieli okazję obejrzeć „Bubble show” w wykonanie pani Pauliny Kosseckiej.

 • Bańki mydlane i maluchy
 • Bańki mydlane i maluchy
 • Bańki mydlane i maluchy

II Noworoczny Turniej Badmintona

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie zaprasza w niedziele 20 stycznia, na II Noworoczny Turniej Badmintona. W programie gry pojedyncze (kobiety, mężczyźni) i gry podwójne (debel, mix). Start godz. 15.00.

Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Gniewie

W piątek 18 stycznia o godz. 14.00 w Sali Kameralnej gniewskiej biblioteki (pl. Grunwaldzki 16/17) odbędzie się IV nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji.

Apel Marszałka Województwa Pomorskiego

Wszyscy jesteśmy poruszeni tragedią, jaka wydarzyła się wczoraj w Gdańsku podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jesteśmy myślami z prezydentem Gdańska Pawłem Adamowiczem, który walczy o życie w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym, z jego bliskimi i z pracownikami Urzędu Miejskiego w Gdańsku. Wielu z Was pyta co może zrobić, jak pomóc. W tej chwili każdy może przyłączyć się do akcji oddawania krwi. Wszyscy Państwo, którzy chcielibyście pomóc w ten sposób, możecie już teraz zgłosić się do RCKiK przy ulicy Hoene-Wrońskiego 4 w Gdańsku.

Wielki finał Wielkiej Orkiestry – rekord pobity!

W cieniu tragedii odbywa się tegoroczne liczenie funduszy zebranych w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas „Światełka do nieba” w niedzielę wieczorem zaatakowany przez nożownika został Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska. Łączymy się w bólu z bliskimi samorządowca. Jednocześnie informujemy, że w gminie Gniew podczas kwesty do puszek zebrano 24 493,21 zł. Ponadto na chwilę obecną z gniewskich licytacji uzbierano 32 100,00 zł, a aukcje ciągle trwają więc kwota ta zapewne ulegnie jeszcze zwiększeniu.

Gniewskie aukcje w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP) ciągle trwają i można śledzić je na stronie: <link>. Warto podkreślić, że w tym roku można było m.in. zostać szefem burmistrza Gniewu Macieja Czarneckiego, wygrać wycieczkę po Wiśle ze strażakami, zdobyć voucher na nocleg w gniewskim zamku, wylicytować niemal wszystko – od obrazów po obiady i badania. W południe 14 stycznia, kwota tylko z licytacji wynosiła ponad 32 tys. zł.
Z „puszek” udało się natomiast uzbierać 24 493,21 zł, i jest to ponad dwa razy tyle niż w zeszłym roku. Od wczesnych godzin porannych 31 wolontariuszy kwestowało na ulicach Gniewu i gminy Gniew. Działali oni pod okiem swoich nauczycieli, rodzin i pracowników gniewskiej biblioteki.

W tym roku w ramach gniewskich obchodów WOŚP na dużej scenie wystąpili: Muszkieterki – Mażoretki, Piwnica, Dirty Five Given, Czelo, Chałturka, Pandemia, ZDOBYWCY PEWNYCH OSCARÓW oraz LOMBARD. Po latach przerwy przed orkiestrową publicznością zaprezentował się też chór radnych i burmistrza pod okiem dyrygentki Izabeli Chyły i przy akompaniamencie Wojciecha Górskiego. Na małej scenie zaprezentowały się natomiast- maluchy z Przedszkola Miejskiego, chór Harmonia Sphaerarum, uczniowie szkoły podstawowej nr 1 oraz szkoły podstawowej nr 2.

Organizatorzy wydarzenia: Szkoła Podstawowa nr 2 im. gen. J. Hallera w Gniewie, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Ks. F. Wierzchowskiego w Gniewie, Wiesław Ślizewski
Patronat: Burmistrz Miasta i Gminy Gniew
Partnerzy: Ślizex – Market , Pro – Media, Studio A, Inwest – Kom Sp. z o.o., Parafia św. Mikołaja w Gniewie, Zamek Gniew Sp. z o.o., OSK Sukces, NZOZ Pelmed Sp. z o.o., Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 w Gniewie, Szkoła Podstawowa nr 1 w Gniewie, OSP Gniew, OSP Jeleń, OSP Rakowiec, OSP Piaseczno, OSP Gogolewo, OSP Opalenie, OSP Kolonia Ostrowicka, Komisariat Policji w Gniewie, CK Gniew, GOSiR Gniew, Dom Pomocy Społecznej w Gniewie
Patronat Medialny: TVN

Zdjęcia z wydarzenia na stronie: <link>.

Data publikacji: 2019-01-14 15:16

Nie żyje Paweł Adamowicz

Z powodu śmierci Pawła Adamowicza, wieloletniego samorządowca i prezydenta Gdańska, Samorząd Gminy Gniew składa najszczersze kondolencje i wyrazy współczucia Rodzinie, Przyjaciołom i Współpracownikom Zmarłego.

Program „Czyste powietrze” – nabór wniosków tymczasowo wstrzymany

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku tymczasowo wstrzymał nabór wniosków o dofinansowanie w ramach priorytetowego programu „ Czyste powietrze”. Sytuacja  ta ma charakter przejściowy i wynika ze względów formalno-prawnych oraz technicznych.

Zmiana godzin przyjmowania interesantów

Uprzejmie informujemy, że w środę, 16 stycznia, burmistrz Maciej Czarnecki będzie przyjmował interesantów w godzinach 13.30- 15.00. Za utrudnienia przepraszamy.

Kawiarenka historyczna

Stowarzyszenie Gniewski Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza wszystkich zainteresowanych na wykład pana Andrzeja Soleckiego pt. „Życie społeczno-kulturalne w międzywojennym Gniewie”. Spotkanie połączone z prezentacją multimedialną rozpocznie się w środę 16 stycznia, o godz. 9.30 w Pracowni Orange (pl. Grunwaldzki 45).

Żałoba na terenie województwa pomorskiego

W związku z tragiczną śmiercią prezydenta Pawła Adamowicza, odpowiadając na potrzebę zamanifestowania jedności społecznej wojewoda pomorski podjął decyzję o ogłoszeniu żałoby na terenie województwa pomorskiego, która trwać będzie do dnia pogrzebu śp. Pawła Adamowicza.

Uwaga na drogach – dziś w nocy marznące opady

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne sporządzone przez Biuro Meteorologicznych  Prognoz Morskich IMGW Oddział w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed marznącymi opadami.

Bez wody na Staszica

W związku z pracami konserwacyjnymi na sieci wodociągowej w środę 16 stycznia w godz. 10.00-15.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla ul. Staszica w Gniewie. Spółka Inwest-Kom przeprasza za utrudnienia.

Nagrody dla sportowców z naszej gminy

Do 31 stycznia br. można składać wnioski o przyznanie nagród i wyróżnień dla utalentowanych sportowców. Zgodnie z  Uchwałą Nr XLV/323/18 Rady Miejskiej w Gniewie z dnia 28 lutego 2018 r. w sprawie ustalenia regulaminu określającego szczegółowe zasady przyznawania nagród i wyróżnień za wysokie wyniki sportowe, nagrody mogą otrzymać zawodnicy i trenerzy, którzy w roku poprzedzającym złożenie wniosku odnosili sukcesy we współzawodnictwie wojewódzkim, ogólnopolskim lub międzynarodowym.

Konsultacje w sprawie konopi

Informujemy, że Zarząd Województwa Pomorskiego podjął uchwałę nr 10/12/19 z 8 stycznia 2019 r. w spawie przeprowadzenia konsultacji projektu Uchwały Sejmiku Województwa Pomorskiego dotyczącej określenia ogólnej powierzchni przeznaczonej pod uprawy maku i konopi włóknistych oraz rejonizacji tych upraw w roku 2019 w województwie pomorskim. Termin konsultacji upływa 21 stycznia.

Razem pomódlmy się za prezydenta Adamowicza

Samorząd Gminy Gniew zaprasza w sobotę, 19 stycznia na mszę świętą w intencji tragicznie zmarłego prezydenta Pawła Adamowicza.  Początek nabożeństwa o godz. 8.00 w kościele św. Mikołaja w Gniewie.

Porozmawiajmy o funduszach europejskich

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Malborku zaprasza na spotkanie informacyjne organizowane w Tczewie 22 stycznia 2019 r. oraz w Kwidzynie 23 stycznia 2019 r., poświęcone planowanym terminom ogłoszenia naborów wniosków w 2019 roku w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego oraz krajowych Programów Operacyjnych dla jednostek samorządu terytorialnego oraz organizacji pozarządowych.

Po przerwie świąteczno – noworocznej wracają rozgrywki piłki ręcznej

W niedzielę 27 stycznia o godz. 16:00 szczypiorniści Latocha Agropom Gniew rozpoczną zmagania w rundzie rewanżowej. Gniewscy zawodnicy zmierzą się z zespołem KPR Gryfino. Zawodnicy Latochy zapowiadają walkę do ostatniego gwizdka, aby 3 pkt zostały w Gniewie. W przerwie meczu na najmniejszych i trochę większych kibiców czekają konkursy z nagrodami. Wstęp wolny.

Księga kondolencyjna w Gniewie

W Sali Kameralnej gniewskiej biblioteki (pl. Grunwaldzki 16/17) wyłożona została Księga Kondolencyjna dedykowana tragicznie zmarłemu prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi. Wpisy zostawiać można w godz. 9.00-17.00 do piątku, 18 stycznia.

Rozmowy o tegorocznej Vivat-Vasie

W sobotę, 12 stycznia na zamku w Gniewie odbył się Sejmik Ziemi Kociewskiej. Organizatorzy inscenizacji historycznej Vivat-Vasa zaprosili do Gniewu ważne osobistości, by wspólnie z nimi porozmawiać o przygotowaniach i kształcie tej największej w Polsce rekonstrukcji XVII-wiecznej bitwy polsko-szwedzkiej.

Zdobądź dofinansowanie

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie do budowy przydomowej oczyszczalni ścieków, budowy indywidualnych ujęć wody (studni) oraz kosztów związanych z demontażem, transportem i unieszkodliwieniem wyrobów zawierających azbest.

Gniew w hołdzie prezydentowi Adamowiczowi – spotkajmy się dziś na rynku

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew wraz z organizatorami wydarzenia zapraszają w środę, 16 stycznia na godz. 17.00 na rynek starego miasta aby uczcić pamięć tragiczne zmarłego prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza.

Uczciliśmy pamięć nieżyjącego prezydenta Gdańska

Wczoraj o godz. 17.00 na rynku w Gniewie gniewianie spotkali się, by ciszą połączyć się z miastem Gdańsk, którego społeczność przeżywa żałobę po zamordowanym podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prezydencie. Na wielkim sercu, które przed WOŚP zawisło na murach gniewskiego zamku, zapalono znicze. Po chwili oddanej prezydentowi ciszy, mieszkańcy wzięli udział w krótkim pochodzie ulicami miasta.

Przebudowa drogi do Mikrostyku i nowe oświetlenie

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z placu budowy drogi do Mikrostyku. Jak widać na załączonych fotografiach trwają już prace związane z kładzeniem nowej nawierzchni, krawężników i budową chodników. Przy drodze zbudowano także nowe oświetlenie. Stylizowane lampy już oświetlają całą trasę od zakładu Mikrostyk aż po przebudowywane skrzyżowanie ul. 27 Stycznia z ul. Sobieskiego. Efekt jest imponujący! Inwestycja przebudowy drogi, jak wynika z tablicy informacyjnej, zakończyć się ma w marcu br.

Uwaga – gwałtowny wzrost stanów wody

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje informację o niebezpiecznym zjawisku wydane przez Biuro Prognoz Hydrologicznych BPH IMGW-PIB O/Morski  Gdynia. Eksperci ostrzegają przez gwałtownym przyrostem stanów wody.

Kwalifikacja wojskowa

W dniach od 28 marca do 1 kwietnia 2019 roku w Tczewie przy ul. Jana Sobieskiego 10, w budynku OHP (pomieszczenia Ośrodka Szkolenia i Wychowania) przeprowadzona zostanie kwalifikacja wojskowa, określająca zdolność do czynnej służby wojskowej mężczyzn urodzonych w 2000 roku z terenu miasta i gminy Gniew.

Gniew miastem kwiatów?

Trwają intensywne rozmowy dotyczące planu ożywienia miejskiej przestrzeni dekoracjami kwiatowymi. Nowe donice, wieże kwiatowe, witacze na drogach dojazdowych to przykłady dekoracji, które w trakcie roku pojawią się na naszych ulicach. Władze gminy wierzą, że za dobrym przykładem Samorządu pójdą również mieszkańcy, zwłaszcza Starego Miasta, którzy udekorują swoje okna kwiatami. W działanie te pragną także włączyć lokalne firmy.

Nabór wniosków w programie Czyste Powietrze wznowiony

Minister Środowiska Henryk Kowalczyk wraz z Prezesem Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Kazimierzem Kujdą poinformowali podczas czwartkowej konferencji prasowej o wznowieniu naborów w ramach programu Czyste Powietrze.

Pies szuka właściciela

W piątek w Jelenicy odłowiony został kundelek. Psiak trafił do Gminnego Centrum Reagowania w Gniewie i szuka właściciela lub nowego opiekuna. Osoby zainteresowane przygarnięciem czworonoga zachęcamy do kontaktu z GCR-em pod nr tel. 58 535 22 88.

Gniewskie szkoły z nowoczesnym Internetem

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Związek Gmin Pomorskich oraz Orange Polska realizują inwestycję budowy sieci światłowodowej, do którego zgłoszone zostały placówki edukacyjne z naszej gminy. Dzięki inwestycji szkoły będą miały dostęp do szybkiego Internetu.

Gniewskie chórzystki docenione w Chełmnie

Ogólnopolski Konkurs Kolęd i Pastorałek w Chełmnie okazał się szczęśliwy dla gniewskich chórzystek. Członkinie Harmonia Sphaerarum wywalczyły 19 stycznia srebrne pasmo, zdobywając 87 punktów konkursowych.

 • Piesek szuka domu

Przedszkole Miejskie zaprosiło dziadków

Babcia i dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego wychowankowie Miejskiego  Przedszkola w Gniewie w dniach 16-21 stycznia gościli swoje babcie oraz dziadków na uroczystości przygotowanej przez maluchy specjalnie dla nich.

Licealna wersja jasełek, czas na refleksję

Jak co roku młodzież z ZSP Gniew przygotowała przedstawienie jasełkowe, które w niedzielne popołudnie 20 stycznia wystawiła podczas mszy świętej w gniewskim kościele. Tym razem w role bohaterów spektaklu wcielili się uczniowie z klasy 2a LO. Przedstawili wzruszającą opowieść o młodej kobiecie, której mąż zginął w wypadku samochodowym.

 • Licealna wersja jasełek, czas na refleksję
 • Licealna wersja jasełek, czas na refleksję
 • Licealna wersja jasełek, czas na refleksję

Gniewskie technikum drugie w powiecie

Jak co roku, portal edukacyjny "Perspektywy" stworzył ranking techników. Zostały one ocenione za pomocą następujących kryteriów: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych oraz wyniki egzaminów zawodowych. Gniewskie technikum w województwie pomorskim uplasowało się na dwudziestym dziewiątym miejscu, co daje placówce drugie miejsce w powiecie tczewskim, zaraz po Technikum Ekonomicznym w Tczewie.

Polsko-rosyjski projekt Stowarzyszenia gmin "Polskie zamki gotyckie"

Na spotkaniu Wspólnego Komitetu Monitorującego Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja 2014-2020 w Swietłogorsku w dniach 17-18 styczna została podjęta decyzja o realizacji projektu „Turystyka ponad granicami – trasy turystyczne regionów transgranicznych Rosji i północno-wschodniej Polski”, którego Stowarzyszenie gmin „Polskie zamki gotyckie” jest Beneficjentem Wiodącym.

I Memoriał im. Grzegorza Dąbrowskiego w Pieniążkowie

W poniedziałek, 28 stycznia o godz. 17.00 na sali sportowej w szkole podstawowej w Pieniążkowie Polskie Stowarzyszenie Baśki. koło nr 3 w Gniewie, organizuje I Memoriał im. Grzegorza Dąbrowskiego. Zapisy od godz. 16.30. Patronat nad turniejem objęli: Burmistrz Miasta i Gminy Gniew, Sołtys Sołectwa Pieniążkowo im. Kazimierza Dąbrowskiego.

Sesja Rady Miejskiej

W  środę, 30 stycznia o godz. 11.00 w siedzibie Stowarzyszenia Centrum Aktywnych - Gniew odbędzie Sesja Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji. Radni podejmować będą tego dnia uchwały dot. m.in. wyrażenia woli przystąpienia do Programu"Mieszkanie Plus", ustalenia zasad i trybu przeprowadzenia konsultacji społecznych w ramach Gniewskiego Budżetu Obywatelskiego czy przyjęcia planu pracy Rady Miejskiej na 2019 rok. Zainteresowanych mieszkańców serdecznie zapraszamy do udziału w obradach.

Walentynkowa Gala Operetki w Morzeszczynie

Zapraszamy Państwa na elektryzujący, widowiskowy koncert zespołu Artes Ensemble pt."Walentynkowa Gala Operetki" pełen muzycznych portretów zakochanych, romantycznych historii, miłosnych wyznań i uniesień oraz recept na wieczną młodość. Koncert odbędzie się 15 lutego o godz. 18.00 w Szkole Podstawowej w Morzeszczynie. Bilety w cenie 25 zł. Organizatorem wydarzenia jest Gminny Ośrodek Kultury w Morzeszczynie.

Trwa nabór wniosków w Ogólnopolskim Konkursie Grantowym Programu Równać Szanse 2019!

Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłosiła Ogólnopolski Konkurs Grantowy w ramach Programu "Równać Szanse 2019" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Program skierowany jest do fundacji i stowarzyszeń z miejscowości do 20 000 mieszkańców oraz domów kultury i bibliotek, które otrzymały co najmniej jedną dotację w Regionalnym Konkursie Grantowym Programu Równać Szanse od 2007 roku.

Niedziela z teatrem i koncertem kolęd

Już w najbliższą niedzielę, 27 stycznia serdecznie zapraszamy do zamku w Gniewie na dwa, miłe dla oka, ucha i duszy wydarzenia. Najpierw o godz. 15.00 Uniwersytet III Wieku z Tczewa wystawi sztukę teatralną pn. "Lekcja wolności, a o godz. 18.00 będziemy mieli okazję wziąć udział w charytatywnym koncercie kolęd dla tragicznie zmarłego lokalnego kowala Marcina "Gasa" Manikowskiego. Kolędy wykona Zespół ewangelizacyjny Na Cały Głos z Pelplina.

Po przerwie wracają rozgrywki II ligi piłki ręcznej mężczyzn

Już w niedzielę (27 stycznia), o godz. 15:30, szczypiorniści Latocha Agropom Gniew rozpoczną zmagania w rundzie rewanżowej rozgrywek II Ligi Piłki Ręcznej Mężczyzn. Podopieczni Mariusza Graczyka, w pierwszym spotkaniu w 2019 roku, podejmą KPR Gryfino. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny, a w przerwie meczu, na najmniejszych i trochę większych kibiców czekają liczne konkursy z nagrodami. 

Szkolenie dla pracodawców poświęcone kontroli zwolnień lekarskich

Bezpłatne szkolenie dla pracodawców poświęcone kontroli zwolnień lekarskich organizuje 31 stycznia 2019 r. Inspektorat ZUS w Tczewie. W trakcie szkolenia omówimy zagadnienia dotyczące roli pracodawcy w kontroli zwolnień lekarskich w zakresie prawidłowości orzekania i prawidłowości wykorzystywania zwolnień lekarskich od pracy.

Zabawa Karnawałowa w Szprudowie

Sołtys wraz z Radą Sołecką serdecznie zapraszają na zabawę karnawałową przy muzyce na żywo Przemysława Guzdaja. Impreza odbywać się będzie w świetlicy wiejskiej w Szprudowie 23 lutego. Start godz. 20.00, a zapisać się można do 14 lutego pod numerem telefonu, 661 837 018.

 • Plakat

Spotkanie z dr Bławatem odwołane

Informujemy, że przyczyn niezależnych od organizatora, czyli Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. ks. F. Wierzchowskiego w Gniewie, spotkanie z dr Romualdem Bławatem nie odbędzie się. Miłośnicy historii, którzy chcieli porozmawiać z historykiem 27 stycznia muszą uzbroić się w cierpliwość. O nowym terminie spotkania będziemy Państwa informować.  

Kolorowy i wesoły żłobek Jaś i Marysia

 „Jaś i Marysia” to pierwszy w gminie Gniew żłobek, który zaczął swoją działalność w styczniu 2019 r. Dofinansowanie na obiekt udało się uzyskać z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego oraz z projektu Maluch +.

Potrzebna pomoc – koncert charytatywny dla Gasa

Gniewianie nie raz już udowadniali, że są ludźmi o wyjątkowo wielkich sercach. Właśnie nadarza się okazja, aby to potwierdzić. W niedzielę, 27 stycznia, na zamku w Gniewie odbędzie się charytatywny koncert kolęd dla tragicznie zmarłego lokalnego kowala Marcina "Gasa" Manikowskiego. Kolędy wykona Zespół ewangelizacyjny Na Cały Głos z Pelplina.

Informacja dla interesantów

Uprzejmie informujemy, że w piątek 25 stycznia, w związku z nieobecnością burmistrza Macieja Czarneckiego interesantów będzie przyjmowała zastępca burmistrza Joanna Kamińska.

I przedszkolak wie, jak ratuje się

W styczniu w Przedszkolu Miejskim w Gniewie odbyły się zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia w ramach projektu Mikroinnowacje „Defibrylacja bez granic” poprowadził Tomasz Kordunowski, strażak z Ochotniczej Straży Pożarnej z Jelenia.

Gdańscy archeolodzy odkrywają cmentarzysko w Ciepłem

Ciepłe to mała nadwiślańska wieś w Pomorskiem, położona dwa kilometry na północny wschód od Gniewu w powiecie tczewskim. To właśnie tam archeolodzy przebadali, metr po metrze, wczesnośredniowieczne cmentarzysko, użytkowane od X/XI do połowy XII wieku. Obecnie trwają badania i specjalistyczne analizy, które pozwolą odkryć tajemnice nekropolii. 

Upamiętnili 99 rocznicę wkroczenia wojsk Hallera do Gniewu

Dzisiaj na dziedzińcu gniewskiego zamku miała miejsce niecodzienna akademia. Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie zorganizowali wspaniałą lekcję historii, nawiązującą do wkroczenia wojsk gen. Hallera do Gniewu i włączenia naszego miasta do Macierzy.

Podejmij wyzwanie i weź udział w bezpłatnym programie walki z nadwagą

Rusza druga edycja Powiatowego Programu Zwalczania Otyłości i Nadwagi „Czas na zdrowie” na lata 2018-2020. Zakwalifikowane do programu osoby będą mogły skorzystać z bezpłatnych porad dietetyka, psychologa i fizjoterapeuty. Zgodnie z uchwałą Nr 190/620/2018 Zarządu Powiatu Tczewskiego z dnia 23 maja 2018 r.  ZOZ  Medical sp. z o. o. został realizatorem programu polityki zdrowotnej pn. Powiatowy Program Zwalczania Otyłości i Nadwagi „Czas na zdrowie” na lata 2018-2020.

W walce o niepodległość - wystawa malarstwa w muzeum w Piasecznie

Odzyskanie niepodległości w listopadzie 1918 r. jest faktem zaliczanym do najdonioślejszych wydarzeń XX wieku w dziejach państwa polskiego. Po 123-letniej niewoli spełniło się marzenie wielu pokoleń Polaków. W świadomości społecznej Niepodległość Polski symbolizuje 11 listopada - dzień kapitulacji pokonanych w 1918 r. mocarstw centralnych.

Lekcja wolności

Czy jest to możliwość wyboru języka, kwestia bezpieczeństwa, moralności i czym jest właściwie wolność ? Na takie pytania próbowali odpowiedzieć aktorzy Tczewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy w niedzielę, 27 stycznia wystąpili na zamku w Gniewie.

Gniewianie znów nie zawiedli - 4 685 złotych dla Rodziny "Gasa"

W niedzielę, 27 stycznia zamkowy dziedziniec wypełniony był po brzegi, a w jego murach rozbrzmiały najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki w wykonaniu zespołu „Na cały Głos”. Koncertowi towarzyszył też szczytny cel – poprzez sprzedaż symbolicznych cegiełek zbierano fundusze na rzecz Rodziny tragicznie zmarłego kowala artysty Marcina Manikowskiego.

184 mln zł z rezerwy oświatowej rozdzielone na 1800 gmin – Gniew otrzymał ponad 94 000 zł

Niemal 1800 gminom zwiększono w ubiegłym roku subwencję oświatową pieniędzmi z rezerwy. Między samorządy podzielono ponad 184 milionów złotych, pochodzących z 0,4 proc. rezerwy subwencji oświatowej. Do gniewskich szkół trafiło łącznie 94 191 złotych. To najwięcej środków przyznanych samorządom w powiecie tczewskim.

Kartę Dużej Rodziny odbierz w MGOPS-ie

Karta Dużej Rodziny to wsparcie dla wielodzietnych rodzin, które dzięki jej posiadaniu mogą skorzystać z wielu zniżek i ulg, na różne towary i usługi, na przykład przejazdy kolejowe, kulturę i sport. Od 1 stycznia Kartę Dużej Rodziny mogą uzyskać również rodzice, którzy kiedykolwiek mieli na utrzymaniu co najmniej troje dzieci, bez względu na ich wiek. Wniosek o wydanie karty pobiera się i składa w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Gniewie, w pokoju nr 8. To również tam odebrać można swoją kartę.

Balet i warsztaty teatralne dla dorosłych w Kwidzynie

6 lutego zapraszamy na retransmisję “Sylfidy” - w wykonaniu zespołu baletowego Teatru Bolszoj w Moskwie oraz Orkiestry Teatru Bolszoj w Moskwie, który wystąpi na deskach Kwidzyńskiego Centrum Kultury. 7 lutego natomiast zapraszamy dorosłych na pierwsze spotkanie warsztatów teatralnych, które zakończą się autorskim spektaklem.

Studniówka Liceum Ogólnokształcącego i Technikum w Gniewie

25 stycznia  o godzinie 19:00 w Hotelu Zamek Gniew odbył się Bal Studniówkowy klas 3a Liceum Ogólnokształcącego oraz 4b Technikum w Gniewie. Uroczystość otworzyli uczniowie: Ewelina Mitlewska, Marcin Andrzejczak i Justyna Mokwa, którzy podziękowali dyrekcji szkoły, nauczycielom za lata poświęcenia i ich edukację oraz pracownikom administracji i obsługi za przyjazne i bezpieczne warunki, w których mogli się rozwijać.

Ośmiu Wspaniałych

Warszawska fundacja Świat na Tak, Zarząd i Rada Powiatu Tczewskiego oraz Zespół Szkół Ekonomicznych w Tczewie serdecznie zapraszają szkoły do udziału w Samorządowym Konkursie Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych". Celem konkursu jest promowanie pozytywnych, prospołecznych postaw i działań młodzieży na rzecz najbliższego otoczenia: grupy rówieśniczej, sąsiadów, osiedla, szkoły klasy oraz upowszechnianie zachowań życzliwości na co dzień, jako antidotum na agresję i brutalizację życia. Zgłoszeń dokonywać można do 1 marca. Szczegóły w załącznikach.

Dofinansowanie

 • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.